Адаптация на дроселова клапа

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
Saketo
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 21 мар 2009 14:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Адаптация на дроселова клапа

Мнениеот Saketo » Сря 21 мар 2018 23:22


Извиняавам се предварително ако има същата тема но търсех и не можах да намеря. И така въпроса ми следния разполагам с диагностика delphi ds150e но не знам как става номера с адаптацията. Понеже съм в чужбина и не ми се рискува да правя експерименти и да объркам нещо. Ако може някой да обясни как става процедурата. Мерси предварително.




Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Адаптация на дроселова клапа

Мнениеот megatronS » Чет 22 мар 2018 13:46


Процедурата е следната: Избираш модул на двигателя, правиш свързването с него и след това избираш иконката Adjust, която се намира под тази за живите данни. От падащото меню в дясно на екрана преглеждаш, дали се поддържа адаптация на дросел. Ако я поддържа избираш я от менюто и четеш подробните инструкции отдолу, които ти дава програмата да следваш и натискаш OK, за да започне процедурата, след като си запознат с нея. Ако не се поддържа, ползваш VCDS адаптер на Ross-Tech.


Потребителски аватар
Saketo
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 21 мар 2009 14:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Адаптация на дроселова клапа

Мнениеот Saketo » Чет 22 мар 2018 14:57


А как се води дросела в менюто throttle or tps . Мерси много колега


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Адаптация на дроселова клапа

Мнениеот megatronS » Чет 22 мар 2018 15:35


Пусни си софтуера на български език, така е по-лесно и с указанията, които ти дава. Няма какво да сгрешиш там, ако присъства адаптация за твоя модел на дросела, тя ще е поместена само в една опция. На български език, нещата са преведени перфектно точно и няма място за съмнения или грешки. За различните марки, модели и години, възможностите за програмиране и адаптации на Autocom/Delphi са различни. При едни се поддържат страшно много неща, при други съвсем малко. Все пак това е професионална апаратура за всички марки и модели и е страшно трудно да се обхване абсолютно всичко.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта