Избор на кола за около 10 хил.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот teodorpc » Съб 24 мар 2018 20:20


Като човек със сходен месечен доход (от значение са и разходите не само доходите), за мен беше почти абсурдно, преди месец два като търсех кола, да дам 8-10к. Не че не можех, но не ми се струваше рационално някак си. Щом гледаш коли и под 2005г. за мен това е по-правилен избор. Една А4 или пасатор 5.5 бензин, че да не ги краднат+ газ и ще ти останат още толкова кинти. Печелиш по-лесна и евтина поддръжка, по нисък данък (над 14г.ако е) на мойта и каско не й правя. Ако недай си боже нещо й се случи няма да те е яд толкова :)




Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Vidol Nikolov » Съб 24 мар 2018 20:25


Колега, не че нещо ама Пасат 5.5 и А4 Б6 се краде на поразия. Незнам и това с евтиното облужване как го измисли, при положение че.Цитрона 2012та е по евтин за облужване от Паско 2001ва. Един данък от 100 лева разлика няма да обърка никой със заплата 2+


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот teodorpc » Съб 24 мар 2018 20:46


Ми незнам гледам, в темата за крадените, че налитат на дизелаците.То масло и филтри са си едни пари, ами ако се търсят други неща дали ще е по евтино. Пък по-дъртите са разнищени отвсякъде и чаркаляк има под път и над път. По-новото сигурно си е по-добре в някои отношения, ама и от тях ревът по форумите.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот toraborat » Съб 24 мар 2018 21:45


По бих се притеснявал за някоя кола дето се скубят части от нея, ако я вдигнат цялата чиста работа. Каско, на пазар и така...


Потребителски аватар
Lqlik
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 06 фев 2018 15:29
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: CFGC 2014 177hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Lqlik » Нед 25 мар 2018 0:03


По едно време погледнах дали не съм в Порше форума - човека с 2к ще го пратите на социални грижи...дръжте се малко. Радвам се, че явно имате по-високи доходи и държите тая икономика на крака, но за 2к на месец доста хора само мечтаят, а карат и по-добри колите от изброените (никога не съм разбирал термина "да робуваш на колата си", но това си е мой кусур)
По темата - също мисля, че още не ти е ясно какво искаш и за какво ще го ползваш. От изискванията е лесно да се заключи, че ти трябва бензин с ръчка, а ти търсиш дизел автомат :) Иначе от изброените бих избрал октавията, но трябва да се внимава с бензиновите ТСИ мотори, или да се запознаеш с особеностите на дизеловата помпа-дюза. Успех!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот stefan4o » Нед 25 мар 2018 6:34


Нашите доходи - моите и на жена ми са 2000 също :Mr Green Fun Затова си позволих да се включа. Даже ги подминаваме, ако броим и двата апартамента, които отдаваме под наем (тях не съм ги включил) :c020 Само споделих, че някои от колите, според мен, ще се поддържат трудно с такъв доход (видял съм достатъчно теми в този форум, които са показателни за хора, с недостатъчни доходи каращи автомобили не за техния джоб). Не съм казал всичките. Като се замисля, една част от познатите ни семейства и те живеят с такива пари горе-долу - не се сещам някой да кара кола от 10-12 000лв. :a045 Животът е доста поскъпнал, това ако беше преди 10-15 години си беше наистина сериозен доход. В момента кило луканка е 25 кинта.
От изброените бих гледал Джета и Октавия, според мен са най-рентабилни като покупка.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Petrolhead » Нед 25 мар 2018 8:06


Взимаш си 10 хиляди лева, отиваш в Шкода, даваш им ги за първоначална вноска, взимаш си нещо за около 20 000, качваш се и караш 5 години, без всякакви грижи. Месечно им снасяш още 200-300 лева и така. Ако не искаш да робуваш на колата си, това е най-лесния вариант


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 25 мар 2018 8:47


Колега, най-евтиният Рапит дизел е 28000+ и то на някаква промоционална цена. За 20 000 незнам каква ще е тая Шкода чисто нова. И няма как да дава по 200-300, защото само лизинга с лихвата ще му е толкова, а каското и то не е никак малко на чисто нов автомобил. При едни 28 бона, само то е почти 3 бона. Така, че това е някакъв мит. Да не говорим за обслужването, но поне то ще е 1 път годишно при тоя пробег.


Хубаво е добре да се проучи цената на скъпите агрегати като съединител, маховик, дюзи. Дискове, накладки, рядиатор, термостат. Все неща често даващи фира и имащи нужда от замяна, както и комлект амортесиори и основни възли по окачването.Ангренажният комплект като разход би могъл да се пренебрегне, от гледна точна на предвидената ескпоатация.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот stefan4o » Нед 25 мар 2018 9:47


Съдейки по изброените от списъка марки от всякакво естество - защо да не се включат и такива от сорта на Дачия? Текущата поддръжка и обслужване мисля, че са сравнително евтини (то няма и как да е иначе де, това не е премиум марка).


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Stivi » Нед 25 мар 2018 10:10


Видях че пише /предубеждение към френски,италиански и испански/ ,но един C5 2.0 дизел със 136кс според всичко четено в интернет е един прекрасен автомобил,отговаря на изискванията,не се краде,и за 10 000лв ще е минимум 2008г !


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Asko VW » Нед 25 мар 2018 12:20


Към автора на темата,
Здравей колега, гледам, предпочитанията ти са насочени към 4х4 или евентуално с предно предаване. Но забелязвам, че от 4х4 автомобилите гледаш Олроуд, Скаут, Аутбек/Форестър ....., тези автомобили освен, че са с двойно са и с повдигнато окачване. Предполагам си запознат, но все пак ще ти обърна внимание, че Ауди, ФВ, Шкода, пък и Субаро (както и много други марки) предлагат модели, които са с двойно задвижване, но с нормално (не повдигнато) окачване, тези модели са по-евтини от по-горе изброените, а вършат доста добра работа. Предполагам си се насочил към повдигнати автомобили защото при пътуванията през почивните дни искаш да ходиш по планински курорти, хижи язовири т.н. Да, при определени ситуации подобен автомобил дава някои предимства и може да те извади от ситуация, но реално тези моменти ще са много малко, с едни добри гуми, малко умения и Най-важното правилна преценка на ситуацията можеш да ги избегнеш напълно, което поставя въпроса заслужава ли си да набиваш тези допълнителни пари или просто да си вземеш обикновено 4х4. Ще ти дам пример, от 2003 г., с моите приятели ходим по планински хижи и лете и зиме, лятото ходим на палатки по язовири, като за цялото това време аз съм все с автомобили само на предно и да ти кажа сериозни проблеми не съм имал, е може да е имало 2-3 случая в които да се е налагало леко побутване, но нищо повече. То на 04.03.18 г., докато слизахме от Белмекен се наложи да вадим с бутане от една пряспа и един Аутбек (пича решил да види как ще се държи в дълбокия сняг отстрани на разчистеното и предницата легнала по корем и до там). Та помисли де.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот Petrolhead » Нед 25 мар 2018 13:55


На сайта им има Фабии на 20000, да не говорим че има и пазарлък, има върнати лизинги, всякакви вариянти, само желание да има.
Каското колко е 5%? На 30 000 лева са 1500 лева и това само за първата година, после тръгва сериозно надолу

На мен рапида ми струва 400 лева на месец, като мисля че дадох само 10-15% в началото.

Обслужването е пренебрежимо. Масло и филтри на 2 години, 200-300 лева общо.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот silent » Нед 25 мар 2018 15:41


Ако не ти трябва кола за ежедневно каране ..не си купувай ....или си купи нещо по-евтино и по-старо в прилично състояние...шанса да дадеш 12ооо за кола днес и след една година да си с разход 18ооо или 24ооо е повече от 50% освен ако не си от хората които си ремонтират колите в краен случай ......след като се превърнат в недвижима собстъвеност.


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 168
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот xpl0d` » Нед 25 мар 2018 15:48


За 10к лв, ще се вместиш за C-class W203 Facelift 2004-2007, но не и за W204-2008ма нагоре.
П.С. Какво му е на задното? Аз за първи път карам със задно и съм доволен, а и нямам кой знае какъв стаж, карам от около 4 години и съм нямал проблем.


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Избор на кола за около 10 хил.

Мнениеот i.stojanov » Нед 25 мар 2018 15:57


Ако карам от време на време ще си взема нещо до 5-6к максимум, по възможност или малко по-голям бензинов двигател или някакъв дизел, който вероятно има нужда от някакво стягане.
Някакво HR-V ? Зависи разбира се, дали искаш като влезеш в колата да ти е кеф. Тогава отиваш на варианта кеф цена няма и започва налвиането на средства, защото всяка кола си иска поддръжката. Разбир се зависи дали правиш като спре или като се появи нещо.
Късмет. В подобна дилема съм и аз.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта