Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот muns61 » Сря 30 май 2018 9:33


Ako инсталацията не позволява много мощен проточен, решение е обемен плюс проточен последователно. Така ще имаш винаги почти неограничено количество топла вода за жените.
Е, аз бих ги научил да се къпят бързо...




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот ktamen » Сря 30 май 2018 9:35


Това е добра идея, става като мобилния нет - 50 литра на максимална скорост, после.....


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот muns61 » Сря 30 май 2018 9:44


На село имам слънчев бойлер, който в хладни дни не ми топли достатъчно водата. След него имам проточен собствено производство, който я дозатопля. Мощността му е 15 киловата, с 5 нагревателя и се справя даже зимата, когато водата ми е около 5 градуса - на собствен водоизточник съм.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот mely » Сря 30 май 2018 12:59


Да бе 5 бойлера ще нареждам.
Живея в град .По възможност който ползва такъв да каже мнение дали върши работа особенно зимата когато водата е по -студена , но все пак в град.Не в планинско село.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот DundyTheCroc » Сря 30 май 2018 13:10


Този с механичния контрол го има монтиран при майка ми, става да се изкъпеш дори зимата, минус е, че температурата се регулира само със силата на струята. С електронен контрол ще можеш да си регулираш струята в даден диапазон, като температурата на водата ще е константа или поне няма да бяга много. Задължително 12 киловата моделите, 6мм2 захранващ кабел и 50А отделен предпазител. И последно, нали се сещаш, че две жени и проточен бойлер дава като резултат солени сметки за ток :)


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот nii » Сря 30 май 2018 15:18


За тия пари можеш да разгледаш и на CLAGE бойлерите. Пак са Made in Germany.
Аз съм такъв, модел CEX9 електронен, 8.8 киловата. Върши идеална работа, сам регулира мощността според исканата на изхода температура, входната температура и дебита.
Готино е че има памет за настройките на темературата, примерно жената иска да се къпе с 43 градуса вода, а аз с 40. Тя като влезе си натиска нейното копче и бойлера знае че е тя и вдига градусите.


helikamov
Мнения: 286
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 10:18
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017
Местоположение: Велико Търново

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот helikamov » Сря 30 май 2018 16:21


mely
Да ти направя едно клипче да видиш как се справя ама механичния и утре, че сега имам задачи ?

П.П. Или си взимай жените и заповядайте за проба и бираааа. Само 100км. са а и тук Магарешки продава кюмюра по 2.06


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот samo_pechka » Сря 30 май 2018 20:15


С проточните бойлери за къпане си искат по-стабилна ел.инсталация. Моят е 18квт макса му и е трифазен. Нагласен е на определен дебит да минава вода през него. От крана се пуска "докрай" топлата вода и е с добра струя ( нито силна , нито слаба) подходяща за къпане , а температурата се "гласи" от потенциометъра сложен на самия бойлер. Всеки от семейството ми си "знае" положението на потенциометъра, наглася си го преди къпането и така се къпе. Не си играем да докарваме струята и температурата от батерията .


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот bayspiro » Чет 31 май 2018 6:26


Тука никой не споменава основната "екстра" на проточните бойлери - задръстване с варовик от водата и рязко падане на ефективността им. При активно ползване в райони с твърди води ефекта почва да се появява още на втората година.
За да съм по-ясен, ако сте чистили обемен бойлер, задайте си въпроса, къде отиват тия камъни в проточния с тънките тръбички или канали на пластинчатия нагревател.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот ktamen » Чет 31 май 2018 8:00


А ти чистил ли си проточен бойлер?


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот mely » Чет 31 май 2018 8:12


helikamov написа:mely
Да ти направя едно клипче да видиш как се справя ама механичния и утре, че сега имам задачи ?

П.П. Или си взимай жените и заповядайте за проба и бираааа. Само 100км. са а и тук Магарешки продава кюмюра по 2.06


И при нас е 2.06 .По рано що не каза .2 седмици ...Захарни заводи и обратно всеки ден.
Клипче може ама по скоро кажи зимата как е. Примерно вода 10 гр затопля ли добре

CLAGE бойлерите - като че ли няма още толкова мнения за тях...сервизна мрежа .Може би са добри но...пък и като гледам цената не е нещо кой знае колко евтино пък и ...отзив http://www.service-ruse.eu/forum/topic. ... &topic=188


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот bayspiro » Чет 31 май 2018 15:44


ktamen написа:А ти чистил ли си проточен бойлер?

Няколко пъти, различни модели. Един изхвърлих.. :mhihi
Има си начин.....но не гарантира 100% успеваемост. Те и газовите са същата стока, ако не използваш втори конур..


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот ktamen » Чет 31 май 2018 15:52


Щото аз съм отварял десетина проточни бойлера и котлен камък вътре не съм виждал. И пластинчат нагревател не съм виждал :rolleyes
В грамотно направен проточен бойлер едва ли ще видиш котлен камък.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот bayspiro » Чет 31 май 2018 16:14


Ами колега, едно тъпо бързоварче за кафе, само като топнеш първия път в чаша вода и побелява, а твоите бойлери как остават чисти -не знам. Има ли топлоотдаване във среда на недестилирана или необработена с химия вода, веднага по топлата повърност се отлага котлен камък. Колкото по-екстремен е топлобмена, толкова повече се отлага. За това се ползва двуконтурна схема (имат я някои домашни газови котли - .). първичния контур топли водата чрез серпентина в обемен бойлер, която лесно се чисти .
Пластинчатите проточни бойлери са за индустриална употреба и се състоят от плочи с канали в които са вбити нагевателите и се събират в пакети с гарнитури между тях (приличат на вафли :mhihi ) и не са само за вода, греят масла, горива и т.н.


helikamov
Мнения: 286
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 10:18
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017
Местоположение: Велико Търново

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот helikamov » Чет 31 май 2018 16:50


До mely:
Как по-рано да кажа... След като пусна темата веднага се включих ... както и да е.
Чак сега Ви прочетох и пак ми е зор сега, но сабале правя клип и го пращам. С темп. на входяща и изходяща вода. На 1 и на 2 т.е. на 8Kw и на 12kW.
Зимата се къпахме 4 гъза без проблем. Сега сме само 2 щот чаветата излетяха. Никакъв проблем с температурата и дебита, но зимата на 2 - 12кВ. През останалото време е напълно достатъчно да се ползва на 1 - 8кВ.
За толкова време, нито котлени нито каквито и да е камъни /даже бъбречни/ са се обаждали.
Пак казвам, говоря за механичния модел и го ползвам само за баня без кухня.

Видеото утре.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта