Колко газ Ви харчат колите:

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
MrLover
Мнения: 270
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 19:22
Автомобил: Passat
Двигател: AMX
Местоположение: Бургас

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот MrLover » Съб 19 май 2018 12:34


При последните няколко зареждания извънграда разхода твърдо се върти около 13. При положение, че 50% е магистрала (150 км/ч на темпомат), а през другото време 110-120 км/ч с включен климатик. Определено съум доволен.

PS: Пасата е 2.8 4х4 автомат ;)




Потребителски аватар
MustiMustito
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 13 юли 2016 16:19
Автомобил: Vw Passat Ford galaxy
Двигател: TDI BMP

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот MustiMustito » Сря 23 май 2018 17:22


Аз съм с Ford Galaxy 2.8VR6 204 кс автомат 2003 година. Разхода на газ в града с нормално каране е около 20 а извън града на темпомат с 120 -140 км е около 13-14. Мисля , че е нормално


Explode12
Мнения: 309
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 20:05
Автомобил: MK2
Двигател: RP
Местоположение: Варна

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Explode12 » Чет 24 май 2018 6:02


Моя разход с колата от профила си продължава да е 12. Или поне толкова беше когато последно засичах, че вече спрях, нит върви нит нищу. На ГТП освен, че ми казаха , че требе си сменя бутилката, видях че и емисийте не са добре(пък на бензин, когато уж работи много богато са 6+...:| ) ...та това лято ще си играя с таз газ.

Във Варна някоя по-спешъл газстанция има ли? Главно на омв/еко зареждам, че са най-близо..


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 27 май 2018 21:10


Днес нямах план да зареждам газ, обаче като видях цените ме обзе някакво съмнение, бензина станал 1,42 евро?



Цената на газта засега не е променена, минал съм 247 километра и заредих 28,83 литра газ, прави 11,67 литра/100 км.

Последна промяна от Курт Деликуртев на Вто 29 май 2018 22:08, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 28 май 2018 7:27


На мен изпарителят ми стана за смяна след 30 хил км с него. Разхода се вдигна на 13 на 100, градско, дълго, все толкова. На газ анализатор все са му различни показанията. Явно му отиде някоя гумичка по високото. Обаче все тая, 45 кинта е нов, ще го сменя и готово


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот beuchat » Вто 29 май 2018 21:59


Да се "похваля".Откакто съм с щуцерите тая кола си гори твърдо 17/100 градско без значение как я карам.Не мога да и настроя добре газовата и явно от прекалено бедната смес гори много,макар че до 2000 и малко оборота си върви много добре с малко газ,но стъпя ли и и забива на 3000 и има една огрооомна дупка там.Тази вечер си играх пак и долу-горе я понагласих,но има един момент на около 3300-3500 оборота в който сякаш не стига газта и набира по-бавно,а след това си е ок.Почвам да си мисля,че там проблемът е от делкото,понеже е на заводските градуси.Ако му дам малко предварение с 2-3 градуса дали ще се оправи ?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот kris11 » Сря 30 май 2018 9:16


beuchat написа:Ако му дам малко предварение с 2-3 градуса дали ще се оправи ?

Давай 5 гр.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот stefan4o » Сря 30 май 2018 18:55


beuchat написа:Да се "похваля".Откакто съм с щуцерите тая кола си гори твърдо 17/100 градско без значение как я карам.Не мога да и настроя добре газовата и явно от прекалено бедната смес гори много,макар че до 2000 и малко оборота си върви много добре с малко газ,но стъпя ли и и забива на 3000 и има една огрооомна дупка там.Тази вечер си играх пак и долу-горе я понагласих,но има един момент на около 3300-3500 оборота в който сякаш не стига газта и набира по-бавно,а след това си е ок.Почвам да си мисля,че там проблемът е от делкото,понеже е на заводските градуси.Ако му дам малко предварение с 2-3 градуса дали ще се оправи ?

17/100 не мисля, че идва от бедна смес. По-скоро е точно обратното. По коя методика си настройваш газовото? Аз от доста време ти пея да си сложиш ТАП, а ти твърдо се мъчиш с бензиново предварение да накараш колата да върви и да не гори.
И за да не съм съвсем оффтопик - при мен нещата се движат към момента средно 9.3л./100 - смесено градско и извън, като половината от извънградското си я карах, както скоро не бях, почти никой не ме изпревари за 90км пробег. :mhihi


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот muns61 » Сря 30 май 2018 19:21


С щуцери без разделяне на камерите по въздух нищо няма да спечелиш. По-добре е с горна плочка с един отвор, ама надали ще намериш.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот beuchat » Сря 30 май 2018 21:07


Карба е продупкан вече,но интересното е защо на бензин този проблем с тягата на средни обороти го няма,а само на газ?С Пиербурга не съм имал подобни проблеми,там също бях с щуцери и не съм разделял камерите по въздух.Интересно ми е дали това се дължи на предварението,или да търся проблема другаде?Аз си го обяснявам,че на средните обороти натоварването е най-голямо и точно там няма коректно подаване на искрата и няма какво да възпламени горивото и съответно няма тяга?
Иначе Стефчо ТАП-а не съм го отхвърлил като вариант,просто още не съм разучил добре карбуратора,за да изцедя максималното от него на газ,та чак тогава да сложа ТАП.Иначе метод за настройка на газовата нямам.Настроил съм я така,че на 1ва камера да върви леко с тънка газ без да се мъчи,а на втора камера като смачкам газта да ускорява без тласъци,прекъсвания и т.н.Хубавото на този карбуратор е,че ако нещо куца някъде по настройката,веднага си проличава.Или почва да се дави с газ като ускорява,или бучи и не ускорява.Не мисля,че е била прекалено богата сместа,понеже си палеше на четвърт оборот.Просто като я настъпвах да върви забиваше на някакви обороти.След като развих малко крановете се оправи.


koleto_pz
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 20 апр 2015 9:30
Автомобил: Peugeot 407 2200cc i
Двигател: 3FY
Местоположение: СФ, ПЗ

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот koleto_pz » Пет 08 юни 2018 7:51


Карам пежо 407 с 2.2i двигател. Газова Романо. Разхода е между 10 и 14 л. Градско, магистрала, бързо бавно каране, винаги е в този диапазон.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот stefan4o » Пет 08 юни 2018 8:41


beuchat написа:Иначе Стефчо ТАП-а не съм го отхвърлил като вариант,просто още не съм разучил добре карбуратора,за да изцедя максималното от него на газ,та чак тогава да сложа ТАП.Иначе метод за настройка на газовата нямам.Настроил съм я така,че на 1ва камера да върви леко с тънка газ без да се мъчи,а на втора камера като смачкам газта да ускорява без тласъци,прекъсвания и

Карбуратора, какво да му се разучава? Когато караш на газ реално ползваш само дроселовата му клапа/клапи. Другото реално може да се каже, че не е толкоз интересно. ТАП-чето няма отношение към това, неговата работа си е съвсем друга - да играе с предварението на колата. Най-ефективната при мен настройка е следната - загряваш колата. Отвиваш винта на тройника (аз нарочно карам с един винт, по-лесно си я настройвам) докрай. Този за чувствителността на мембраната на изпарителя може да го оставиш да кажем някъде по средата. След като запалиш колата ще е с доста богата смес и трудно ще държи празен ход. Може да си извикаш и помощник за настройката. Задържаш с педала на газта около 3500 оборота/мин и започваш да намаляваш дебита от тройника, докато усетиш мястото, където оборотите леко спадат. Може да го върнеш там, където са си 3500 оборота, даже да добавиш (отвориш, развиеш) четвърт или половин оборот на тройника. После с винта на изпарителя за чувствителност донагласяш празния ход да работи нормално без да тресе и пука в ауспуха. След това може отново да се заиграеш с тройника - пак отвиваш почти докрай и пак процедурата с 3500 оборота и намирането на прага, където падат. После отново с винта на чувствителността. Общо взето мисля след повтаряне два до максимум три пъти на тези две стъпки нещата си влизат в прилични норми и поне при мен разходът е добър.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 10 юни 2018 19:27


К.Одаджийски написа:На мен изпарителят ми стана за смяна след 30 хил км с него. Разхода се вдигна на 13 на 100, градско, дълго, все толкова. На газ анализатор все са му различни показанията. Явно му отиде някоя гумичка по високото. Обаче все тая, 45 кинта е нов, ще го сменя и готово

След този ми пост, разхода скочи още, около 15 на 100. Взех нов изпарител веднага, миналата седмица го сложих и веднага след като минах 500 км да улегне каквото има да уляга минах 245 км софийско градско за 1 седмица с 25 литра газ :th_up


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот drotomir » Пон 11 юни 2018 15:23


Как ги правиш тия фокуси , на нов автомобил му дават 11,3/100 градско на бензин , явно и градското ти каране няма нищо общо с градско.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Колко газ Ви харчат колите:

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 11 юни 2018 20:00


Ами карам по правилата, не вдигам повече от 60 км в час, не настъпвам газта до ламарината при тръгване от светофар, карам на високи предавки с ниски обороти когато е възможно и те така. Въпросното градско си е баш градско, вярно без да вися в задръстване. Пътувам от Надежда покрай гробищата, балканстар, владимир вазов, ботевградско до Враждебна и обратно за работа, сутрин и вечер, но сутрин тръгвам в 9, вечер 7,30 - 8ч. Миналата седмица ходих от Враждебна през летището до техн университет 2 пъти, около обяд и след обяд, ходих и веднъж до Христо Ботев за един алтернатор.
Та карането ми си е софийско градско, просто избягвам задръстванията и карам по горните правила.
На бензин не съм го засичал, но моно без ламбда сонда, минимумът е 15 на 100. Още по интересно е, че карам с гуми 195/65/15, които са доста по големи от заводските размери и километражът отчита по малко измината разстояние, ако това важи за електрическите километражи



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта