Шумоизолация при голф 3

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
GabrielCvetkov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 21:18
Автомобил: golf 3
Двигател: TDI 1Z

Шумоизолация при голф 3

Мнениеот GabrielCvetkov » Сря 13 юни 2018 21:28


Здравейте, колеги,
Предварително се извинявам, тъй като знам колко много има писано и обяснявано по тази тема :mhihi , тъй като повечето теми са от преди 7,8 години реших да направя нова тема, в която да получа горе долу съвременен отговор :mhihi :mhihi

Моля ви за помощ, искам да изолирам колата си голф 3 тди 1.9 90кс, шумничко ми е вътре, особено след 90,100 км :banghead , какви идеи може да ми дадете за изолиране? Има ли ефект ако изолирам под задните седалки? и с какво ? Също така и целия под ?
Вие какъв материал използвате за шумоизолация на колите си ? :gruebel :gruebel

Ще съм ви много благодарен за мненията, тъй като искам да постигна някакъв ефект. :beer :beer
П.С
Имам и вибраций, тъй като преди дни смених и тампони на мотора, но тях ще ги преживея, а и се надявам след време тампоните да омекнат. :th_up




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Шумоизолация при голф 3

Мнениеот Водния дух1 » Пет 15 юни 2018 20:19


Един комшия се мъчи преди месеци с някви шумоизолации,но каза,че ефекта е почти нулев. А,по въпроса за тампоните-никога няма да омекнат. Ако искаш да няма вибрации-ориг. тампони,сруващи към 200лв. парчето.


Потребителски аватар
GabrielCvetkov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 21:18
Автомобил: golf 3
Двигател: TDI 1Z

Re: Шумоизолация при голф 3

Мнениеот GabrielCvetkov » Пет 15 юни 2018 21:00


Здрасти, колега,
Та минаха се още 2,3 дни и да ти кажа поомекнаха.
Малко по добре е . Слагах и аз вчера някаква изолация, от един приятел я взех, да ти кажа ли добре се получи, ама гумите при мен са скапани и много вият, със зимните нямах проблем, та ще търся някакви други летни , че най големия ми проблем със шума са те.

Последна промяна от radotom на Пет 15 юни 2018 21:02, променено общо 1 път.
Причина: Освен бутона Цитат, има и бутон Нов отговор. Моля, използвайте него


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Шумоизолация при голф 3

Мнениеот slaveiko67 » Пет 15 юни 2018 21:09


Има фабрични шумоизолации за ТДИ и не само... при теб налични ли са?Под механизма за предните чистачки и на панела м/у двигателя и купето.Монтират се и на ВР6 моделите.На Венто корите на вратите са с допълнително гумено уплътнение...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Шумоизолация при голф 3

Мнениеот stefan4o » Пет 15 юни 2018 22:08


Колега, ако си със скапани гуми никоя изолация няма да помогне. По-евтино ще ти легне да смениш гумите.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan и 39 госта