Passat B3 1.8mi 90кс 92г. - проблем със спирачки

Техническа и сервизна информация за Passat
teo_76
Мнения: 27
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 0:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Passat B3 1.8mi 90кс 92г. - проблем със спирачки

Мнениеот teo_76 » Чет 28 юни 2018 9:21


Здравейте колеги. От няколко седмици имам "интересен" проблем със спирачките на моя Пасатор /1,8mi, 90кс, без ABS, комби/ ---- работят, както трябва, когато си поискат. По същество, педала стана мек и пропадна до долу за ден-два. Последва обезвъздушаване/по утвърдения метод-приятел помпи педала на загасен двигател, аз развивам щуцерите на всяко от колелата по определения ред - задно ляво, задно дясно, предно ляво, предно дясно, разбира се следи се и нивото на течност в казанчено --ефект 0,000001%, течове няма, не губи течност. Карах така 2дни тогава спря да хваща единия кръг, предно дясно и задно ляво колело ги нямаше никакви. Последва ново объзвъздушаване отново със минимален ефект. Помислих ---- ясно помпата е заминала, а помпата е на 3г и изминати не повече от 10000км., свалих е и я занесох на "Шкодров" в Пловдив /майните сме чували това име и знаем репутацията на човека/, обясних за проблема той разглоби помпата и каза /Не е от нея тя вътре е чисто нова/ по въпреки това подмени всичко, което той прецени по нея. Смених и единия заден спирачен цилиндър, не защото изпускаше а защото се счупи щуцера за обезвъздушаване. Разглобих и другото задно колело за да проверя дали има течове от цилиндърчето - няма абсолютно сухо и прашно е. Задните и предни накладки са в много добро състояние. Монтирах отремонтирана помпа и новото цилиндърче, нова спирачна течност ,направихме и поредното обезвъздушаване и пак нищо, педала пада до долу и единия кръг не хваща въобще :scare3 :scare3 :scare3. След поредното дълго четене във форума колеги споменават кантара. Ок от пуснах пружината малко и о ЧУДООООООО педала стана твърд работеха и двата кръга колата спираше прекрасно. На следващия ден минах технически преглед , предни колела перфектни спирачки, задните колела имаха разлика но до колкото ми казаха /било в нормите :smile /. И сега най интересното щастлив, че вече всичко е ОК си карам колата Но педала пак започна да пропада и спирачките да хващат все по слабо това за около 4дни и изминати не повече от 100км, след последното обезвъздушаване и лека корекция на кантара. Симптомите стават същите както преди сигурен съм че след още 40-50км че "изчезне" и единия кръг. Къде да търся проблема вече нямам идея. МОЛЯ за помощ отворен съм към всякакви идеи, предложения и опити.
Предварително благодаря на всички отзовали се.

Последна промяна от teo_76 на Пет 29 юни 2018 9:22, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: проблем със спирачки на PASSAT B3

Мнениеот georgebonev » Чет 28 юни 2018 10:34


teo_76 написа:...Последва обезвъздушаване/по утвърдения метод-приятел помпи педала на загасен двигател...

Направи го обезвъздушаването на работещ двигател.


teo_76
Мнения: 27
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 0:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: проблем със спирачки на PASSAT B3

Мнениеот teo_76 » Чет 28 юни 2018 10:37


Последното обезвъздушаване беше при работещ двигател.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: проблем със спирачки на PASSAT B3

Мнениеот Bai Sando » Чет 28 юни 2018 10:44


Освен да пробваш с друга помпа,за друго не се сещам :gruebel


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: проблем със спирачки на PASSAT B3

Мнениеот Spas » Чет 28 юни 2018 10:49


Смени си кантара с нов.


teo_76
Мнения: 27
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 0:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: проблем със спирачки на PASSAT B3

Мнениеот teo_76 » Чет 28 юни 2018 11:52


М даааааааа. Това си мислех и аз. Но интересното е че кантара не изпуска, не е омазан абсолютно сух е.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: проблем със спирачки на PASSAT B3

Мнениеот hooligans » Чет 28 юни 2018 12:24


Оправи си заглавието според шаблона!


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем със спирачки на PASSAT B3

Мнениеот batVenci » Чет 28 юни 2018 13:51


teo_76 написа:М даааааааа. Това си мислех и аз. Но интересното е че кантара не изпуска, не е омазан абсолютно сух е.

Не е задължително да изпуска течност. Може само да засмуква въздух при отпускане на педала...


teo_76
Мнения: 27
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 0:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: проблем със спирачки на PASSAT B3

Мнениеот teo_76 » Чет 28 юни 2018 13:57


Разбирам. Добре де , да кажем че засмуква въздух т.е има не добро уплътняване някъде при него, след като се натисне педала не трябва ли и спирачна течност да пропуска от там :rolleyes
Мога да направя опит да застопоря кантара в МАХ затворено положение /спиране предимно с предни колела/. Не съм пробвал.


teo_76
Мнения: 27
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 0:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: проблем със спирачки на PASSAT B3

Мнениеот teo_76 » Пет 29 юни 2018 8:54


Колеги някой разглобявал ли е "кантара"? Има ли нещо по съществено при него? Мисля да го сваля и да го почистя. Да се надяваме, че това ще реши проблема. Замислям се дори да го махна и да свържа кръговете/тръбичките директно под диагонал --- да работят предно дясно и задно ляво и съответно предно ляво и задно дясно, както е и сега. Знам че при висока скорост и внезапно спиране или на при натискане на спирачки в завой може да поднесе задницата но така или иначе колата не се кара екстремно плюс това колата е комби т.е с по тежка задница. Но нека по запознатите да кажат :neutral .


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: проблем със спирачки на PASSAT B3

Мнениеот georgebonev » Пет 29 юни 2018 9:12


:exclaim Първо си оправи заглавието на темата! че ще ти я заключат... :arrow viewtopic.php?f=5&t=352512

Ако тръгнеш да разглобяваш кантара, може и да не успееш да го събереш после и ще трябва да му правиш байпас...
Ако успееш да му отвиеш тръбичките, може да го продухаш, както в едната посока, така и в другата, като местиш и положението на пружината в горно и долно положение...


teo_76
Мнения: 27
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 0:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: проблем със спирачки на PASSAT B3

Мнениеот teo_76 » Пет 29 юни 2018 9:24


georgebonev написа::exclaim Първо си оправи заглавието на темата! че ще ти я заключат... :arrow viewtopic.php?f=5&t=352512

Ако тръгнеш да разглобяваш кантара, може и да не успееш да го събереш после и ще трябва да му правиш байпас...
Ако успееш да му отвиеш тръбичките, може да го продухаш, както в едната посока, така и в другата, като местиш и положението на пружината в горно и долно положение...


Благодаря колега.Ще пробвам да го продухам.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B3 1.8mi 90кс 92г. - проблем със спирачки

Мнениеот silent » Нед 01 юли 2018 14:24


Аз имах същото странно омекване и потъване на педала, и тъй като никога не съм сменял спирачна помпа а и нямам загуба на течност обвиних нея. Купих нова но на другия деня все едно нищо не е било и ха днес ха утре мина месец и половина все едно нищо не е било. Карам с едно че и две на ум но за момента карам така и возя помпата в багажника. Съмнявам се че при мен боклук е запушил отвора на помпата откъм разш. съд.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B3 1.8mi 90кс 92г. - проблем със спирачки

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 01 юли 2018 15:03


Понякога, едва видимо гумичката вътре в помпата се е уголемила и като пуснеш педала затиска отвора през който да влезе течност от казанчето. Тогава се наблюдава този проблем с потъването на педала. Нова помпа ЛПР за тия автомобили е около 40 лева и не си заслужава да се ремонтира старата, поне според мен.
Кантара го вържи на отворено положение и карай така и най вече проблемът идва от неправилно регулирани накладки на барабаните.
Сваляш единия болт на джантата, светиш с едно фенерче вътре и с отверката навиваш механизма да разпъне накладките, така че да опират леко в барабана, но да не задържат


Потребителски аватар
Taunusa
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 02 апр 2018 8:01
Автомобил: Passat B3 GL
Двигател:
Контакти:

Re: Passat B3 1.8mi 90кс 92г. - проблем със спирачки

Мнениеот Taunusa » Нед 01 юли 2018 21:34


Не съм правил все още спирачки на пасата,но на 124-ката кръговете са разделени още от казанчето,но на преден и заден. Какъв е тоя кръг с едно предно и едно задно не ми е ясно?! Не схваща и защо едно колело с диск се комбинира с такова с барабан.
Помпата може видимо да няма нищо съмнително,но е по-важно дали прави нужното налягане. Според мен трябва да се пробва помпата, в случай че е изправна и правилно работеща аз бих сменил тръбичките.
При серво помпата играе ли роля вакуум? Мисля,че съм виждал някаква помпа с вакумен маркуч на нея. Това също може да е причина за загуба на налягане в спирачната с-ма.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта