първа кола VW Vento 1.9TDI?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
georgi.georgiev123
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 06 юли 2018 11:57
Автомобил:
Двигател:

първа кола VW Vento 1.9TDI?

Мнениеот georgi.georgiev123 » Пет 06 юли 2018 12:10


Здравейте, нов съм и като шофьор и в форума. Та въпроса ми е за първа кола VW Vento 1.9TDI как ви звучи и какви възможности има за разгръщане на потенциала на двигателя, имам предвид да дигна мощността му и как с какво и колко горе-долу ще ми струва ? :smile ( не знам дали темата е за този раздел ако не е подскажете къде трябва да е пусна )




Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: първа кола VW Vento 1.9TDI?

Мнениеот Voluminer » Пет 06 юли 2018 13:11


Вентото е здрава кола с евтина подръжка, единственно внимавай за ръжда като купуваш че повечето са изгнили до немай къде. Относно засилването на мотора, аз бих му сложил един чип и дотам. Дизела е направен за икономия, не да се кара в червеното на оборотомера и за гонки.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: първа кола VW Vento 1.9TDI?

Мнениеот stefan4o » Пет 06 юли 2018 16:43


Дано намериш някой, дето да няма гнило.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: първа кола VW Vento 1.9TDI?

Мнениеот Водния дух1 » Пет 06 юли 2018 17:55


Като за нов шофьор,си е супер колата- непретенциозна,евтина поддръжка.Карах венто 4 години,но с мотор ТД. За 4 години не съм имал никакви проблеми с автомобилчето. За засилването -едно чипче и получаваш около 110к.с. за малко пари. Може и повече да се засили,ама си трябват доста мангизи. Това за ТДИ.


georgi.georgiev123
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 06 юли 2018 11:57
Автомобил:
Двигател:

Re: първа кола VW Vento 1.9TDI?

Мнениеот georgi.georgiev123 » Съб 07 юли 2018 10:55


Колега на баща ми , го продава и искрено каза къде е ръждата и ми предложи прагове и калници боядисани всичко точно само да се сложат но ме съмнява по купето на няма отдолу , но това вече отдолу не мисля че е голям проблем тъй като 1 на "наборите ми ( 00 ) " им прави впечатление външността а тя при тази кола е прилична. А и все пак първа кола е не трябва да е лачена поне според мен защото ще е жулвам тук там от невнимание все пак млад шофьор съм и няма как да карам перфектно без грешка, иначе благодаря за мненията и съветите много!

а относно генерации и такива някакви съвети как от какво и къде ( северозападна България ) , тъй като не съм на ясно с тези неща


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: първа кола VW Vento 1.9TDI?

Мнениеот Vlad777 » Пон 09 юли 2018 17:10


Ясно е, че като за първа кола имаш мерак да я "барнеш" :mhihi

Основното при този модел е ръждата icon_idea Тя е навсякъде. :scare3

Така че като я взимаш - гледай да се пребориш основно с нея. След това другото е лесно - части за Голф 3 по моргите има бол и са почти без пари. Поддръжката е доста евтина.

Но преди да се впуснеш в тунинг - най-добре се погрижи за всичко важно в колата - спирчаки, гуми, двигател, ходова част, светлини да са наред, пък ако останат пари - действай и с тунинга. Въпреки че според мен тунинг на този модел е пари на вятъра.

Покарай го година-две, дръж го в изправност, а до тогава ще се ориентираш какво ти харесва и каква ще е следващата кола - събирай пари за нея.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта