Спогодба между България и страни от ЕС за пътни нарушения

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Miteto
Мнения: 308
Регистриран на: Нед 09 юли 2006 20:07
Автомобил: Фейтън
Двигател:
Местоположение: София

Спогодба между България и страни от ЕС за пътни нарушения

Мнениеот Miteto » Пон 09 юли 2018 15:47


Здравейте, интересува ме България с кои страни от ЕС има спогодба да си пращат пътните нарушения. В частност Румъния. Онзи ден шофирах по най-технологичната магистрала, която съм виждал А1 Арад-Букурещ. Камери за средна скорост в двете посоки на 20 метрови пилони на всеки 2 км, датчици за скорост и тегло на всяка ос на товарните машини в асфалта. Та като видях празен и широк път слънце и докато се усетя, скоростомерът ми показваше, че съм за затвора. Сега да чакам ли армаган по пощата? Ако сменя номерата, ще има ли смисъл - не ми е за глобата, ще я платя, но може да ми вземат книжката, а ми трябва.




Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спогодба между България и страни от ЕС за пътни нарушения

Мнениеот Stif » Вто 10 юли 2018 11:28


Да допълня нещо по темата.Получих съобщение/на български/ от градската управа на град в Австрия за нарушение /превишение с 11 км/ за глоба от 50 евро,която платих по сметка в Австрия.Питам се дали това нарушение се вписва в досието ми в КАТ.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Спогодба между България и страни от ЕС за пътни нарушения

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 10 юли 2018 19:08


Нарушения в чужбина остават записани само в страната където са станали.

Тук при нас имаше човек с българска профи книжка, след 2 нарушения (пиян с над 1,6 промила кара колело, единият път минал на червен светофар) му отнеха правото да кара с българската книжка в Германия. Но в България нямаше никакви проблеми.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Спогодба между България и страни от ЕС за пътни нарушения

Мнениеот hooligans » Вто 10 юли 2018 19:33


Абсолютни глупости. Познавам няколко човека, които са снимани в Австрия и са им пристигнали снимките в България.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Спогодба между България и страни от ЕС за пътни нарушения

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 10 юли 2018 19:38


Пристигат глобите със снимките, човека питаше дали тази инфомация отива в КАТ!

Аз пък отговорих на мнение 2, понеже избягвам функцията цитиране, се получи разминаването!

Последна промяна от Курт Деликуртев на Вто 10 юли 2018 19:46, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Спогодба между България и страни от ЕС за пътни нарушения

Мнениеот hooligans » Вто 10 юли 2018 19:44


Miteto написа:Сега да чакам ли армаган по пощата? Ако сменя номерата, ще има ли смисъл - не ми е за глобата, ще я платя, но може да ми вземат книжката, а ми трябва.


Визирах първото мнение.
Да, очаквай армаган, но книжката в България не могат да ти вземат.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Спогодба между България и страни от ЕС за пътни нарушения

Мнениеот icoico » Чет 12 юли 2018 22:31


Miteto написа:...Онзи ден шофирах по най-технологичната магистрала, която съм виждал А1 Арад-Букурещ. Камери за средна скорост в двете посоки на 20 метрови пилони на всеки 2 км, датчици за скорост и тегло на всяка ос на товарните машини в асфалта. Та като видях празен и широк път слънце и докато се усетя, скоростомерът ми показваше, че съм за затвора...


По какво съдиш, че всичката тази румънска висока технология работи? :mhihi


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Спогодба между България и страни от ЕС за пътни нарушения

Мнениеот Iezekil » Пет 13 юли 2018 18:51


Има вероятност да го вкарат в системата и при следващото влизане в Румъния да му се стъжни.Това е чисто хипотетично,но за разлика от тук,дето нищо не им правим на тях при нарушение,на мой приятел му взеха книжката на место за превишена скорост.После ходи я взима от там и там си плати и глобата.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Спогодба между България и страни от ЕС за пътни нарушения

Мнениеот gergeto » Пет 13 юли 2018 20:08


icoico написа:
Miteto написа:...Онзи ден шофирах по най-технологичната магистрала, която съм виждал А1 Арад-Букурещ. Камери за средна скорост в двете посоки на 20 метрови пилони на всеки 2 км, датчици за скорост и тегло на всяка ос на товарните машини в асфалта. Та като видях празен и широк път слънце и докато се усетя, скоростомерът ми показваше, че съм за затвора...


По какво съдиш, че всичката тази румънска висока технология работи? :mhihi

Работи технологията и не само в Румъния... Вервайте ми. Който " стриже" из Европа, особенно с товарен автомобил може да потвърди думите ми. Относно колегата в Румъния - щом не са те спрели и санкционирали още на румънската територия или на границата, едва ли ще има последствия. Занапред обаче внимание, щото куките гонят на буркан докато те спрат и не си поплюват - имат доста права за действие на място. И не се опитвай да спориш щото може да се озовеш с пранги в некой сиво- зелен пасат . :18b


Потребителски аватар
Miteto
Мнения: 308
Регистриран на: Нед 09 юли 2006 20:07
Автомобил: Фейтън
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спогодба между България и страни от ЕС за пътни нарушения

Мнениеот Miteto » Пет 13 юли 2018 20:15


Работи системата и не те притесняват по пътя. А и 100 хилки в евро на 1 км. трябва да се избиват и това допълнително ме притеснява, че няма да ми прОстат. Пращат по пощата в Румъния, но дали и в Бг? Четох някъде, че има евро закон, според който където из ЕС да сгафиш, получаваш сметката у дома си. Но ако има някой компетентен да потвърди/отрече и даде съвет.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта