ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
boar
Мнения: 314
Регистриран на: Чет 08 яну 2009 9:25
Автомобил: Golf III
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: Пловдив

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот boar » Вто 21 авг 2018 14:13


Е аз кво съм написал ? Чети малко...пише СРЕЩУ това мпс!!! Демек удрят те и ти нанасят щета и ГО търсят собственика на колата ,за да му изплатят щетите, а не бай хОя който е карал!!!




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот MMX » Вто 21 авг 2018 14:23


boar написа:Е аз кво съм написал ? Чети малко...пише СРЕЩУ това мпс!!! Демек удрят те и ти нанасят щета и ГО търсят собственика на колата ,за да му изплатят щетите, а не бай хОя който е карал!!!

Аз чета, но ти не мислиш какво пишеш. Обясни ми на твоята ГО като пише твоето име като собственик на МПС, на кого е нужно след ПТП, при което е пострадало твоето МПС? Данните за пострадалото МПС и собственика му ги пише в протокола на КАТ. Дали имаш ГО или нямаш ГО е все едно - получаваш обезщетение от чуждата ГО. Ако пак не видиш връзка с написаното, ще те цитирам: "Застраховката се прави на автомобила и на името на собственика! Ако има птп или някви щети срещу това превозно средство, да се изплатят на собственика. ". Ако следиш мисълта е логично да свържеш двете подчертани неща - а аз казвам, че първото няма връзка с второто. Излиза, че ако в ГО на пострадалото МПС не пише кой е собственикът му, няма да знаят на кого да платят при инцидент.

Няма връзка с темата, но някакви брокери си съчиняват свои собствени виждания и разни хора ги разпространяват като самата истина.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 21 авг 2018 14:46


Като гледам как пишете и двамата скоро няма да се разберете... Говорите за едно и също, но не можете да се изкажете и си спорите.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот VWGT » Вто 21 авг 2018 15:17


с рикс да вкарам още шум :) собственикът на колата, който не е пострадал, може ли да предяви и неимуществени щети? Или само ранените имат право на такива?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот MMX » Вто 21 авг 2018 15:23


Блъскат те и съдиш виновника, че те е уплашил? Те за реални щети плащат не колкото трябва, какво очакваш за уплаха - 10 лв или 10 хиляди?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот VWGT » Вто 21 авг 2018 15:27


собственикът може и да не е бил там като е станала катастрофата, но реално виновният го лишава от възможността да разполага с колата си, пропуска си почивата за която е дал капаро и тн и тн примерно


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот Iezekil » Вто 21 авг 2018 15:49


VWGT написа:собственикът на колата, който не е пострадал, може ли да предяви и неимуществени щети?

Може,разбира се.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 21 авг 2018 16:08


VWGT написа:собственикът може и да не е бил там като е станала катастрофата, но реално виновният го лишава от възможността да разполага с колата си, пропуска си почивата за която е дал капаро и тн и тн примерно

По съдебен път имаш право на всичко, СГС входираш си искова молба, адвокат с хонорар те представлява, представяте всички аргументи и доказателства, с които разполагате, входира се в съда. Прави се проверка на всичко представено, съдийския състав разглежда всичко и уведомява ответника, почва се дело и каквото сабя покаже. Експертизи, плащаш всичко и накрая ако спечелиш разходите се поемат от ответника, ако загубиш плащаш неговите разходи и пиеш една вода. Аз водя дело за отказана щета след като КФН и КАТ се оказаха безсилни да принудят застрахователната компания да ми изплати щетите направени от виновния застрахован при тях, който си има акт, платил си е глобата и т.н. Какво ще стане на делото ще стане ясно , до тук съм вкарал едни 500-600 лв в хонорар, експертизи, съдебни такси и т.н. Адвоката е оптимист и смята, че ще ги забием още на първо заседание, но винаги има едно НО. Всичко това го захванах от инат и любопитсво до къде ще го докарам в крайна сметка. Проблема е , че в такива случаи 99% от потърпевшите се отказват без бой, нямат средства да стартират делото, плахи са и защото нямат вяра в институциите и застрахователите си развяват коня като башибозуци... Проблема , е че институциите вдигат ръце и те оставят на производа да се оправяш. Станаха специалисти в това още в наченката на проблема да се ориентират как могат да избягат от отговорност и да се оправдаят, че не е в техния ресор. А в чий е щом КФН единствения контролиращ застрахователната дейсност орган имал само разпореждания от пожелателен характер не е ясно... Основната им роля била да следят ГО да не е прекалено ниска, за да може да се покрият щетите зам.председател на КФН Ралица Агайн....


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот VWGT » Вто 21 авг 2018 16:11


като приключат нещата благополучно за теб, надявам се ще споделиш ЗК-то, което така се опъва да плаща :)


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот MMX » Вто 21 авг 2018 16:26


VWGT написа:собственикът може и да не е бил там като е станала катастрофата, но реално виновният го лишава от възможността да разполага с колата си, пропуска си почивата за която е дал капаро и тн и тн примерно

Може да съдиш тоя, на когото си дал колата си - дали ще спечелиш делото е друга тема. Надявам се не очакваш ГО да ти платят за това?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот VWGT » Вто 21 авг 2018 17:00


според мен е логично, примерно ако нацепиш служебна кола, с която фирмата си вади хляба, да ти предявят претенции към тоето ГО за пропуснати ползи от това че остават без кола.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 21 авг 2018 17:23


VWGT написа:като приключат нещата благополучно за теб, надявам се ще споделиш ЗК-то, което така се опъва да плаща :)

Dall Bogg


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот MMX » Сря 22 авг 2018 9:57


VWGT написа:според мен е логично, примерно ако нацепиш служебна кола, с която фирмата си вади хляба, да ти предявят претенции към тоето ГО за пропуснати ползи от това че остават без кола.

Претенции не се предявяват към ГО или ЗК, а към виновника. Могат да съдят човека, че им е причинил пропуснати ползи. Дали ще го осъдят е друга тема, но той едва ли ще получи компенсация от ГО после.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот viksanlg » Сря 22 авг 2018 11:01


:th_up


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ГО - как да направим най-изгодна застраховка

Мнениеот VWGT » Сря 22 авг 2018 15:12


продължавам да не разбирам ... според википедия, ГО в общия смисъл е лична застраховка,
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1 ... 1%81%D1%82

У нас обаче тя е обвързана с автомобил. Ако един шофьор, който не е собственик на автомобила направи ПТП с чужд автомобил, щетите (имуществени/неимуществени) се поемат от собственика на автомобила/респеткивно ГО застрахователя му ли?
Съответно претенциите от моя въпрос към кого от двамата са?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 208 госта