Покупка и доставка на кола от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Покупка и доставка на кола от Германия

Мнениеот Dagestan » Нед 02 сеп 2018 20:48


Харесал съм си една кола по обява в Германия, проблема е че колата е с технически неизправности и не може да се кара - може да движи, но не е препоръчително дълго време. Търся вариант да се докара на платформа, но ми е необходим човек, който може да отиде, да я купи и да ми я докара на платформа до България. Препоръчайте ми някой, който може да свърши работата, без да ме измами и без да ми свали кожата с цена на услугата. Около 600 евро за тази услуга реалистично очакване ли е, или няма да стигнат? Не искам оглед на колата, очаквам единствено човек да отиде, да я плати и да ми я достави до България.

П.П. колата се намира до Бонн.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка и доставка на кола от Германия

Мнениеот Vlad777 » Нед 02 сеп 2018 21:52


600 евро ще ти излезе горе-долу ако сам решиш да отидеш и да си докараш колата. Това ако не плащаш наем за платформа и имаш с какво да я теглиш. Това са ти парите за гориво, пътни такси и храна по пътя без хотели.


nikral
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 07 май 2018 17:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка и доставка на кола от Германия

Мнениеот nikral » Нед 02 сеп 2018 22:29


На един приятел му докараха кола от Регенсбург до София за 600 евро с платформа, Бон-Разград ще е поне 800 евро. Търси в Гугъл, ще ти излезнат доста оферти.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Покупка и доставка на кола от Германия

Мнениеот Кайзен » Нед 02 сеп 2018 22:51


Двама познати си купиха тази година коли от Германия.
Единия летя до Германия с Ryanair и си я кара сам на връщане - общо му е излязло 450€.
Другия му я докараха с платформа от Bielefeld - платил е 500€. Стандартна била 450€, но поради отбиване от нормалния маршрут на превозвача в Германия и допълнителни 30км в България, се наложило да доплати 50€.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Покупка и доставка на кола от Германия

Мнениеот Dagestan » Пон 03 сеп 2018 7:39


Не е нужно да ми я карат до Разград, до София също ме устройва, даже е по-добрият вариант. Внасял съм от Холандия с платформа и ми излезе 600евро, но тогава колата беше купена и качена на платформата от един приятел. Карал съм и на ход от чужбина, особеното в случая е че няма да имам човек в Германия, който да плати колата и да съдейства на превозвача с качването и документите.
До края на септември нямам времева възможност да отида и сам да си я внеса, а до тогава 100% ще е продадена.


Потребителски аватар
n_todorov
Мнения: 50
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 13:28
Автомобил: VW polo
Двигател: AEV
Местоположение: София

Re: Покупка и доставка на кола от Германия

Мнениеот n_todorov » Нед 23 сеп 2018 12:56


Здравейте. Ще използвам темата да задам и моя въпрос ако може някой да помогне. От скоро се замислям да си купя кола от Германия. Мислех си да отида до там и да си я докарам на самоход, обаче проблемът е че не съм се занимавал досега с такива работи и не всичко ми е ясно какви са процедурите, а и немски грам не разбирам, с английския по се оправям. Та въпросът е някой ако познава човек или фирма която предлага такива услуга. Преди време бях попадал на обяви за организиране на групови екскурзии до Холандия и Германия за купуване на коли, обаче сега нищо не намирам.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 67 госта