Golf 3 1.6 101кс 96г звук от ангр.ремък

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Golf 3 1.6 101кс 96г звук от ангр.ремък

Мнениеот stypkata » Сря 03 окт 2018 0:37


Здравейте .Това лято ми се появи въпросния дразнещ звук,но чак сега намерих време да му обърна внимание и я карах така 4-5 месеца.Звука липсва при запалване на студен двигател.Появява се след като двигателя загрее - след 2-3км и 10-тина мин шофиране и също така е само на празен ход (900об/мин).Като подам малко газ и оборотите прехвърлят ли 1000об/мин звука изчезва.Обикновено го чувам само по светофари и паркирайки (когато колата е на ПХ).Днес свалих трапецовидния и пистовия ремък ,както се вижда от видеото и остана само ангренажа с долния капак (капака на ангренажа е от 2 части - горна и долна).Установих,че звука идва от долния капак на ангенажа.Премахвайки го звука изчезва.Днес направих проба - свалих двете части на капака на ангренажа,звука изчезна ,сложих другите 2 ремъка и покарах 20-тина мин (10км) без двете части на капака на ангр.Звука липсваше.Повече от сигурно е,че звука идва от въпросната долна част на капака на ангренажа.Пробвах го разместя но болтовете го фиксират в точно определено положение и не се получава.Не искам да карам без капака,защото има опасност от попадане на камъчета между ангренажа и ролките .Огледах капака -почти не се забелязва място на което ремъка е триел 4-5 месеца.Какво ще ме посъветвате и как въобще се е появил този проблем като колата я карам от 10г със същия капак и защо само на празен ход стърже ?
https://www.youtube.com/watch?v=6KaiPLQ9mWs




nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Golf 3 1.6 101кс 96г звук от ангр.ремък

Мнениеот nikname » Сря 03 окт 2018 8:25


Явно долния капак е изкривен леко и някъде опира или вибрира...погледни зад шайбата на коляновия вал дали не опира някъде/тази на която ляга пистовия ремък/ да няма остъргано някъде....макар,че казваш че си огледал но все пак.При мен на 5-цата имаше подобно не стържене,а виене в ниските обороти и причината беше именно в долния капак на ангренажа.По напънах го тук там и всичко заспа,шумът изчезна.Установих,че най вероятното място където може да контактува този капак е някъде около водната помпа точно зад алтернатора,в самия блок ли опираше или другаде не се видя.Заводско ли са криви тия капаци незнам,но чувам и даруги колеги с тоя мотор подобен проблем.


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Golf 3 1.6 101кс 96г звук от ангр.ремък

Мнениеот stypkata » Нед 07 окт 2018 8:38


Наистина това се оказа причината.явно от годините и от нагряването пластмасовия капак на ангренажен се деформира и започва да опира/стърже във ремъка/ролките създавайки въпросния неприятен звук.проблемс ми е решен


Bai Tisho
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 19 юли 2015 13:29
Автомобил: Volkswagen Golf MK3 GT
Двигател: 1995 AEK

Re: Golf 3 1.6 101кс 96г звук от ангр.ремък

Мнениеот Bai Tisho » Чет 09 апр 2020 11:00


Здравей, колега. При мен го същият проблем от доста години вече с 3ти комплект ремък и ролка. Би ли споделил как се справи с това?
Поздрави!


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Golf 3 1.6 101кс 96г звук от ангр.ремък

Мнениеот stypkata » Чет 09 апр 2020 20:16


Ами "модифицирах" долната част на пластмасовия капак на ангренажа като изпочупих частите в които опира шайбата на коляновия вал и каквото друго опира .Те си личат по капака къде са търкали .Поогънах го.Понатроших го.В резултат на което може би влиза малко повече мръсотия при ангренажа,но до сега проблем не съм имал.А ако можеш да намериш нов капак или друг от друга колата е най-добрия вариант



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта