Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот valiosport » Нед 21 окт 2018 21:32


От доста време забелязвам че моята машинка пуши на празен ход и сякаш има промяна и в разхода на гориво.
Значи колата няма никакъв проблем с паленето ако ще и 1 месец да не я паля, качвам се въртя ключа и паля веднага, не тресе на празен ход, стойностите на дюзите са в норма, но оставя ли я да работи на място и като се вгледам в кОмина виждам как излизат сини кълбета из кюнеца и миризмата е лютива на нафта :Mr Green Fun
Принципно нещо което работи не се пипа, но взе да ме набутва с гориво, на дълъг път на темпомат не пада под 5.8/100км. Имам приятел с АРЛ 2003 неговия пада и на 4.5 при гъделичкане, а разхода ми е важен щото пътувам.
Та се чудя понеже бях чел някъде че имало температурен датчик който може да я лъже, да взема да го сменя и да се моля да се оправи :Mr Green Fun
Та ако може някой да ме насочи кой и къде е този датчик на тези коли и да го сменя?




yuliqn_dimov
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 28 юни 2013 19:09
Автомобил: mk4
Двигател: asz 2002
Местоположение: Хасково\София

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот yuliqn_dimov » Нед 21 окт 2018 23:17


Датчика е пред тандем помпата ( датчик температура на горивото) При мен високия разход беше от дюзи .


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот valiosport » Пон 22 окт 2018 0:18


Само този датчик ли е? Ами този на антифриза?
Докато пали и работи добре няма да пипам дюзи. Просто не ми се вярва че при моментен 0.6л/ч и перфектна работа са дюзите, не че е невъзможно нали, но все си мисля че може датчик да я лъже че е студена и от там да вкарва повече нафта.
Пушенето е по осезаемо при загряла кола напълно, а тя тогава се оправя ако е дюза. Имам и изпушане като подам газ да ускоря, понякога е синьо облаче, а понякога е черно.
Има ли други датчици по двигатела освен тези двата които могат да я лъжат? Възможно е и турбото да отпуска масло в топлата част съвсем леко но пък това не обяснява високия разход на гориво...


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот vanesto » Пон 22 окт 2018 7:27


Закачи я на Вагком и свери показанието на датчика с температурата по табло. Ако няма голяма разлика няма смисъл да го сменяш. Намира се на тройника датчика за антифриза. Може да е от дюзите, нищо че са в норма.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот valiosport » Пон 22 окт 2018 11:50


И аз клоня към дюзите ама така ще карат, ше ги сменя тези двата датчика за антифриза и за температура на нафтата и ще пиша как е. На диагностиката нямам грешки излиза ми само грешка в имобилайзера щото някой път не пали.
Интересното е че дори на страшен студ от -15° не пуши при палене а като стопли и на празен ход попушва.
Няма да я включвам пак че тука ми взимат по 40 лева за диагностика нов датчик ще е по малко.
Дюзите се въртят около нулата първа и втора, трета и четвърта бяха +0.8 и -0.9мг/стр, синхронизацията е +2.2KW, оборотите са 924, моментния разход 0.6л/ч

На моя приятел АРЛ-а и той изкарва сини пушилки като карах вчера зад него дори при леко подаване на газ но при него разхода е нормален.

До момента по колата съм изчистил всмукателните колектори и ЕГР-а, ЕГР клапана и топлообменника е премахнат изцяло, катализатори и гърнета премахнати, чипосана е без дебитомер по МАП.
Има ли вариант да е дефектирал МАП-а и да я лъже че вкарва повече въздух и от там да пуска повече гориво?


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот toraborat » Пон 22 окт 2018 12:08


Няма ли да набие грешка като дефектира? Едва ли ще показва адекватни, но леко отместени стойности


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот valiosport » Пон 22 окт 2018 12:46


Ако дефектира ще даде грешка, но това ако не работи. В случая работят, но как работят само те си знаят т.е да дават грешни данни.
На времето имах един фиат и като го запалех така прекъсваше че ми идваше да го хвърля и се оказа един шибан датчик на всмукателния колектор който струваше 10 лева. После почна да ми прави проблеми като загрее и няма палене и се бях принудил да го заключвам с резервния ключ както работи че после няма палене. Никой майстор неможа да каже от какво е мерят бубини сменят свещи помпи в резервара направо станах на луд.... :scare3 :Mr Green Fun
Оказа се датчик на маховика който мери оборотите, ама докато го разбера минаха 1 година и половина :Mr Green Fun
Та си мисля че и тука може да се повтаря същия сценарий и затова питам какви датчици има тази кола и разсъждавам на глас..


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот vanesto » Пон 22 окт 2018 13:45


Избягвай да сменяш работеши оригинални датчици с афтърмаркет такива, защото не изкарват много. По-добре си дай парите за качествен диагноститик.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4242
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот tdi fen » Пон 22 окт 2018 15:46


ако е от гориво повече или по-малко няма да пуши синьо,а сиво или черно щом пуши синьо е от масло,гори ли масло ? сменяни ли са гумичките на дюзите и защо синхронизацията е 2.2 а не 0 нещо е компенсирано ? калпави дюзи ?


yuliqn_dimov
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 28 юни 2013 19:09
Автомобил: mk4
Двигател: asz 2002
Местоположение: Хасково\София

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот yuliqn_dimov » Пон 22 окт 2018 17:05


И при мен моментния разход беше 0.5 л/ч но пак се оказаха дюзи , имаше голям разход и слаб вървеж . Забравих да кажа най-важното тресеше при набиране и се усещаше след 4 та .


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот valiosport » Пон 22 окт 2018 18:24


tdi fen написа:ако е от гориво повече или по-малко няма да пуши синьо,а сиво или черно щом пуши синьо е от масло,гори ли масло ? сменяни ли са гумичките на дюзите и защо синхронизацията е 2.2 а не 0 нещо е компенсирано ? калпави дюзи ?

Ако е масло ще намаля, почти не доливам никакво масло, от смяна до смяна макс 5-600 грама на 10-11000км. Възможно е да опуска малко в топлата част но е толкова малко че не се осеща. Точно на нафта мерише, пушека е синьо-бял не мога да го определя точно но мирише на автогара зад мен, заради неправилно изгаряне. Черно изкарва само когато стъпя педала. Предварението не оказва никакво влияние на пушека, към нулата и към минуса става още по зле на място става 1.0л/ч консумацията. Аз съм я нагласил така защото е най добре. Дюзите не са пипани, въртят ми се и на мен мисли че може да мине с едно пререгулиране, но пък пали добре и не смесва дизел с масло.
Преди малко пътувах извънградско на темпомат с 90км/ч на пета даде 6.2л/100км среден разход. Завишен ми изглежда. И аз имам притрисане когато ускорявам на ниски обороти но маховика е разбит и не мога да определя дали той почва да вибрира или дюзите пикаят.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4242
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот tdi fen » Пон 22 окт 2018 18:51


при мен беше взела да пуши през деня не го бях забелязал,но през нощта ясно се виждаше,като мъгла във фаровете на колите зад мен,мирише а на място вибрираше и чак тракаха пластмасите реших да пробвам с добавка за директно почистване взех тази http://www.bulmotors.com/car-additives/ ... -injection сложих добавката в един буркан и удължих маркучите,който влизат във горивният филтър и ги топнах в буркана и запалих,като позагря и давах различна газ всичко продължи около 25 минути след това двг работеше значително по-тихо и нямаше никакви вибрации миризмата намаля,а за пушека не съм заглеждал


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот valiosport » Пон 22 окт 2018 18:59


Много агресивна ми изглежда тази добавка да не стане по зле щото резервна кола нямам. Тези на Бардал да пробвам по добре дето се смесват с горивото. И при мене има пушек във фаровете на задните коли но като стъпя само


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот 110afn » Пон 22 окт 2018 19:52


първи собственик ли си Бг или я взе регистрирана колата?


Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Голф 4 2002 ТДИ ПД АRL-Пуши на празен ход

Мнениеот NathaN » Пон 22 окт 2018 20:14


моята е 0.4 на място без фарове пада на 0.3 :D А за синьото турбото ти е тръгнало и най - вероятно има луфт преди няма и месец смених моето беше мудна в ниските обороти като и дам газ докато набере... се едно се замисля започна да ми забива да влиза в авариен режим и свалихме да чистим турбото и се оказа луфт и пушеше синьо от време на време като при теб, ако дюзите са ти добре, а доливаш масло и при мен така беше 400-500 грама доливах на 10 000



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта