Актове, давности, закони - разяснения

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
ivanov72
Мнения: 90
Регистриран на: Пет 18 юли 2008 8:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот ivanov72 » Пет 20 юли 2018 7:13


Stif написа:Имам нарушение в Австрия /превишение с 11 км/ч/.Получих писмо от градската управа на града с глоба от 50 евро,която платих по австрийска сметка /писмото беше на български/.Някой ако има подобен случай да сподели дали това нарушение ще се отрази в досието ми в КАТ?

Не. Това нарушение няма да бъде отразена в справката за водач в системата на КАТ




Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот feikot » Вто 23 окт 2018 19:03


Здравейте,пратиха на приятел т.нар. честитка,даже бяхме заедно. Много на кофти място се бяха навряли... Та,получи си я обаче само писмо че е нарушил, без снимка без нищо. Така ли идват вече и може ли да се оспорва това че няма добавена снимка ?
Прикачени файлове
received_733789503631809.jpeg


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот vucata » Вто 23 окт 2018 19:09


Не може! Трябва да отидете в КАТ там ше Ви я покажат. Ако е снимано в друга община, се пуска писмо по БГ Пощи, снимката да Ви бъде изпратена.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот fly_free » Сря 07 ное 2018 9:46


Andonov написа:
vinixxx написа:чакам да ми излезне едно наказателно постановление.по пощата ли ще го пращат или аз трябва да отида до кат с акта да си го търся или идват шапкарите да го носят у нас,защото веднъж ми го донесоха вкъщи.


НП се връчва лично, така че чакаш докато ти го връчат, като гледай за датата на връчване, ако искаш да обжалваш.


До колко време ,ако не ти го връчат отпада?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот Andonov » Сря 07 ное 2018 10:20


Ако обаче в шестмесечен срок от съставянето на акта Пътна полиция не е издала наказателно постановление, образуваното административнонаказателно производство се прекратява (чл.34.(3) от ЗАНН). Тоест отпада възможността шофьорът да бъде санкциониран


Когато има влязло в сила наказателно постановление, законодателят е предвидил срокове, в които наказанието следва да бъде изпълнено. В случая се прилага Законът за административните нарушения и наказания (ЗАНН).

В чл. 82 е посочено следното:

(1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:

а) две години, когато наложеното наказание е глоба;


И още: Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност (чл.82, 2 от ЗАНН).

Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1. Тоест, абсолютната давност за изпълняване на наложеното наказание е три години. Това не важи, ако през това време срещу шофьора са предприети мерки за принудително събиране на парите и има образувано изпълнително дело при съдия изпълнител.

Когато изтече абсолютната давност, административно-наказателното производство следва да се прекрати.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот VWGT » Сря 07 ное 2018 10:25


ако не се лъжа това е снимано с тринога?
ако е така скоро имаше тема със съдебно решение, което описваше защо подобни снимки падат в съда, но трябва да мине през дело


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4425
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот ABSOLUT » Сря 07 ное 2018 11:36


Тц, не е с тринога, то си пише на фиша, че е снимано с TFR1-M. Това са мобилните системи с камера, които ги слагат на таблото на патрулките. Всъщност това са си старите радари, които слагаха на тавана на патрулките, но са допълнени с камера, екран и автоматизирана система за да не се налага да спират колите на момента, ами да се издават автоматични електронни фишове.

Изображение


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот VWGT » Сря 07 ное 2018 11:42


ясно, все пак ако му се чете на колегата с акта му изпращам темата с инфото (стр.11)
viewtopic.php?f=102&t=472641&start=150

тогава обсъждахме конкретно триногите, нека да провери дали закона не слага под един знаменател тези камери и триногите
въпросът беше точно, че с мобилна камера (не стационарна) не може да се издава електронен фиш. трябва да те спрат и глобят на място, а не по пощата.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот stefarata » Сря 30 яну 2019 12:52


пътека.jpg
Според вас законно ли е да има паркомясто толкова близо до пешеходната пътека? Няма никаква видимост когато има спряла кола на мястото.
п.п. отсреща има училище


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4425
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот ABSOLUT » Сря 30 яну 2019 13:36


Не разбира се, паркирането е забранено на по-малко от 5 мерта от пешеходна пътека. Може да има паркомясто някъде около задната гума на реното на снимката.
С това разчертаване на паркоместата, община Карнобат нарушава Закон (за движение по пътищата) с подзаконов нормативен акт (общинска Наредба), което даже мисля противоречи и на Конституцията.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот beuchat » Съб 06 апр 2019 22:29


Колеги,мога ли да карам с неплатен фиш,или като ме спрат могат да ми вземат книжката?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот Stivi » Нед 07 апр 2019 11:18


Ако в системата на КАТ фигурира като връчен,но неплатен при спиране на пътя оставаш без СУМПС icon_idea


ice_vw|bg
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 25 мар 2019 14:00
Автомобил: Golfче
Двигател: AHF
Местоположение: София

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот ice_vw|bg » Вто 09 апр 2019 9:33


Здравейте колеги, имате ли представа колко време би отнело електронен фиш да пристигне от една до друга община/област? Имам съмнение че ме щракнаха в събота и гледам да се подготвя психически. Също така имате ли идея тези камери който са висящи ако не се лъжа трафик камери дали снимат?


Потребителски аватар
pavel1828
Мнения: 243
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 15:26
Автомобил: vw Passat b 5.5
Двигател: AVB 2001
Местоположение: Несебър

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот pavel1828 » Вто 09 апр 2019 19:55


Трафик камерите Не снимат.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот beuchat » Пон 13 май 2019 10:46


Колеги,някой може ли да сподели с точност камерите на КАТ с колко км над ограничението снимат?Аз знам,че снимат за превишение с над 10 км/ч на ограничението,но приятел ми сподели,че са ги направили с 3 км/ч.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта