Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
stoqng76
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 15:22
Автомобил: Passat B6 bluemotion TDI 77kw
Двигател: BLS 105ps
Местоположение: България

Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот stoqng76 » Нед 10 фев 2019 19:43


Здравеите на всички :cool
От скоро съм собственик на Volkswagen Golf IV Variant (1J5) - 1.9 TDI (101 Hp)
Четох доста из форума ,но съвсем се обърках и не прочетох никъде конкретно за моя проблем :rolleyes
Значи проблема е следния :Като заключа колата с ключа (нямам дистанционно) заключва и диодчето почва да мига както си трябва,но като искам да отключа колата отключва нормално но ключа застава в позиция в която неможе да бъде изваден. Като го мръдна лекичко тя заключва отново :eek Ако отворя вратата и тогава извадя ключа пак се заключва но без шофьорската врата.После давам контакт и от бутона на вратата отключвам наново,но в момента в който врътна ключа се чува едно стържене от вратата за няколко секунди :eek Нямам идея какво може да е .От дясната врата заключва и отключва нормално и няма проблеми.
След четене по форума се загледах и видях ,че плафона на вратата не свети и не се чува зумер за забравени светлини.Много рядко светва и плафона при отваряне на вратата.Със другите врати и багажника няма проблем,работят адекватно и плафоните светват при отваряне.
Със задържане на ключа сваля и вдига и четерите стъкла,ако съм отворил един прозорец ,като заключа го вдига :cool
Напръсках обилно със спрей и започна на десет пъти един да отваря нормално :biggrin и плафона на вратата светна няколко пъти :rolleyes Но забелязах,че като се загледам във светещи плафон премигва сякаш ще загасне всеки момент :confused Дали е кабел,брава микроключе :rolleyes
Ясно ,че ще се разглобява,но темите вече нямат снимки и трудно се орентира човек.За това Моля за помощ,линкове със снимки, съвети .
Извинявам се дългия пост




apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот apolon » Пон 11 фев 2019 11:08




Потребителски аватар
stoqng76
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 15:22
Автомобил: Passat B6 bluemotion TDI 77kw
Двигател: BLS 105ps
Местоположение: България

Re: Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот stoqng76 » Пон 11 фев 2019 14:07


Колега ,благодаря.
Аз клиповете ги гледах и доста теми четох,но се чудя как да разбера дали микретата е за смяна или има спукани спойки,или кабел нещо е прекъснат .Ако са изкъртени спойки ,то задължително трябва да се разглобява.
Но ако само микретата е блокирала,може да се пусне външен бутон (четох в една тема как става) и мисля е добро решение.
Може ли без разглобяване да се установи какво е дефектирало?
До края на седмицата ще чета и събирам информация,почивните дни ще действам.


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот apolon » Пон 11 фев 2019 15:56


Без разглобяване-диагностика с компютър(VAG kom)-около 20 лева.


Потребителски аватар
stoqng76
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 15:22
Автомобил: Passat B6 bluemotion TDI 77kw
Двигател: BLS 105ps
Местоположение: България

Re: Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот stoqng76 » Вто 12 фев 2019 14:41


За сега миля да да започна със сваляне и ремонт на патрона,като на клипа :cool
https://www.youtube.com/watch?v=rQK-w7TPel4
Дано се оправи проблема със задържане на патрона.
Микретата като се стопли :biggrin
п.п.Направих процедурата от клипа :cool ,сега патрона е почистен и смазан перфектно.Но проблема си остана :icon_sad Вече съм сигурен,че бравата е с броблем.Там където контактува езичето на патрона е много чуствително и се заключва сама колата в момента който отключа и пусна ключа,който вече е смазан и се връща перфектно.Явно ще се сваля бравата и ще се пробвам да я отремонтирам,ако не сатане ще я сменя с нова :cool
След няколко опита установих и ,че нямам аларма :icon_sad Така ,че поставянето на аларма също е на дневен ред :wink


Hristo+
Мнения: 41
Регистриран на: Сря 18 фев 2015 15:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот Hristo+ » Чет 14 фев 2019 12:01


Разглобявай смело, всичко се ремонтира, /презапояваш ,смазваш/ и си ти.


Потребителски аватар
stoqng76
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 15:22
Автомобил: Passat B6 bluemotion TDI 77kw
Двигател: BLS 105ps
Местоположение: България

Re: Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот stoqng76 » Нед 17 фев 2019 21:26


Разглобих шофьорската врата и успях да сваля бравата и да я отремонтирам успешно :th_up Микретата вече работи и плафона на вратата светна.Вече няма и проблем с отключването и заключване,патрона е смазан и работи перфектно :biggrin Плафоните светят адекватно от всяка врата при отваряне и затваряне.Само зумера не заработи при отворена врата на габарит :rolleyes .Централното работи добре,и при задържане на ключа се свалят и вдигат стъклата.
До тук добре ,но пълно щастие няма :confused Записах номера на комфорт модула (1jo 959 799 q ) и доколкото успях да разбера от прочетеното,не поддържа дистанционно управление на централното :banghead Така идеята за сгъваем ключ с бутони отпада.Като се има на предвид и ,че няма и заводска аларма,ще търся подходяща аларма с която ще мога да отключвам и заключвам дистанционно.Да мигат мигачите и да издава звук като отключвам и заключвам
Ако някой предложи изпитана аларма,която работи добре с модула на голф 4 и заводския имобилайзер ,ще съм благодарен да сподели :biggrin
Нещо такова ми се върти в главата :biggrin
универсалнааларма тип VW.jpg
универсалнааларма тип VW.jpg (58.05 KиБ) Видяна 1564 пъти

Надявам се ключар да може да нареже перата и да сложи вътре ампула за имобилайзера и да си паля с новия ключ.


Потребителски аватар
stoqng76
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 15:22
Автомобил: Passat B6 bluemotion TDI 77kw
Двигател: BLS 105ps
Местоположение: България

Re: Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот stoqng76 » Нед 03 мар 2019 13:01


Така да допълня развитието по темата:
Поръчах този ремонтен комплект
ремонттен комплект за патрон.jpg
ремонттен комплект за патрон.jpg (40.24 KиБ) Видяна 1459 пъти

Получи се перфектно :th_up и работата заспа,вече отключва и заключва като нова :biggrin
След поправка на бравата и микро ключето всички плафони по колата си светят както трябва,то всъщност само плафона на шофьорската врата правеше проблем.
плафони.jpg
плафони.jpg (96.21 KиБ) Видяна 1459 пъти

Така до тук добре,но зумера за забравени светлини пак не издава звук.Вчера светна лампа за горивото и гонг не се чу :rolleyes
Сега вече ми изникна и още един въпрос.Той е свързан с идикацията за отворена врата
20190303_121801.jpg

Значи при мен работи само при отворен багажник :rolleyes При положение,че брави и плафони работят -Трябва ли да показва на таблото при отворена врата?
Къде ли не търсих и нищо не открих.Бушоните са проверени един по един :banghead


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот vanesto » Нед 03 мар 2019 16:01


На таблото показва само за багажника. Зумерчето ти сигурно е изгоряло, зад таблото е. С ваг-ком мисля, че мижеше да се тества.


Потребителски аватар
stoqng76
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 15:22
Автомобил: Passat B6 bluemotion TDI 77kw
Двигател: BLS 105ps
Местоположение: България

Re: Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот stoqng76 » Нед 03 мар 2019 17:12


vanesto написа:На таблото показва само за багажника. Зумерчето ти сигурно е изгоряло, зад таблото е. С ваг-ком мисля, че мижеше да се тества.

:th_up Мерси колега ,спести ми доста ровичкане.То по плафона се разбира дали има отворена врата,лошото е ,че незнаеш коя е :mhihi
А зумера -По лесно ще ми е да си сложа един обикновен зумер за фаровете,не ми се сваля пак табло :icon_sad скоро го свалях да му видим пин кода.
Сложих си допълнително модул като по горе посоченият и заради ампулата ,която трябваше да се запише да мога да паля с новите ключове.Сега всичко е както трябва,отключвам и заключвам дистанционно,вдигам стъклата дистанционно,имам сигнализация при отключване и заключване мигат мигачи...
Ето ги китайците :mrgreen
20190302_141000.jpg
20190302_141000.jpg (166.14 KиБ) Видяна 1433 пъти

Най вероятно няма да се занимавам със зумера за сега,може би няма да ми трябва :mhihi
Подготвил съм модул ,който ще пали фарове и габарити автоматично,и зумера няма да ми трябва :wink
Ето това мисля да слагам
автоматични фарове.jpg
автоматични фарове.jpg (91.53 KиБ) Видяна 1420 пъти

Като го монтирам ще пиша и за резултата :cool


Потребителски аватар
stoqng76
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 15:22
Автомобил: Passat B6 bluemotion TDI 77kw
Двигател: BLS 105ps
Местоположение: България

Re: Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот stoqng76 » Пон 06 май 2019 15:49


След два месеца вече мога да дам отзив за модула за фаровете.Претърпя малко промени и реално плзвам само двете релета без платката.Едното пали фаровете на къси,другото габарит и интериорно осветление. Захранил съм ги от генератора(син кабел)става + след като завърти мотора стабилно и подава команда на релетата и тръгват заедно.Всичко тръгва така все едно съм врътнал кчюча на къси.Направен е байпас на ключа реално :wink .Е няма дълги и стоп мъгла,но пък те ежедневно не се ползват.Мога да врътна ключа при работеща система няма проблем,всичко е защитено с диоди които пускат тока само в едната посока и не окъсява,ако трябва да се включи стопа за мъгла(халогени нямам).
На захранващия кабел съм сложил бушон 10А и прекъсвач:
Превключвател 12 v.jpg
Превключвател 12 v.jpg (8.7 KиБ) Видяна 1296 пъти

Когато оставям колата в сервиз го изключвам,да не им светкат фаровете на всяко палене :mhihi
Може да се сложи и още едно реле,когато завъртиш ключа на габарит и да изключва системата,но на мен така ми е екстра.Вече два месеца каране всеки ден нямам никакви ядове.Паля колата тръгват фаровете,гася колата и всичко гасне :biggrin
Да споделя и за другото решение с ключа,за тези които модула им не подържа радио ключ :biggrin
ключ vw.jpg
ключ vw.jpg (107.29 KиБ) Видяна 1296 пъти

Китаеца си работи перфектно,вече си отключвам/заключвам дистанционно.Имам си сигнализация, мигат мигачи ,стъклата се вдигат като заключа :biggrin Има опция да я търсиш на паркинг,третото копче е за изключване на сирената.
Има и варианти само модул за централно без шокови датчици и сирена с две модулни дистанциони и излиза малко по евтино.
На мен майстора който ми монтира всичко,наряза заготовката, сложи вътре ампула и я обучи към имобилайзера и си имам два ключа с който мога да паля колата.Хубавото е ,че там от където купих всичко си имат и резервни части.Примерно нова кутийка с перо заготовка е 6 лв. и местиш само платката, ампулата и перото.Ако ти е захабено перото новото го нарязват за 5 лв и така за малко пари си имаш нов ключ :beer
Е и емблемката е 2 лева :mhihi


Потребителски аватар
stoqng76
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 10 фев 2019 15:22
Автомобил: Passat B6 bluemotion TDI 77kw
Двигател: BLS 105ps
Местоположение: България

Re: Golf 4 проблем при отключване от лявата врата

Мнениеот stoqng76 » Нед 14 юли 2019 20:46


vanesto написа:На таблото показва само за багажника. Зумерчето ти сигурно е изгоряло, зад таблото е. С ваг-ком мисля, че мижеше да се тества.

Зумерчето в таблото(по скоро колонката )е смених с чисто нова и пак не издава звук като светне лампа или за забравени фарове :banghead Плафоните работят адекватно,микроключетата са наред :scare3 Като загася колата и извадя ключа светка плафона,на вратата плафона също работи но проклетия зумер неще :eek
Планирам смяна на табло с фис и се надявам там да се случат нещата :cool



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта