Борба с миризливките

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Борба с миризливките

Мнениеот summer_smile_ » Нед 17 фев 2019 14:57


Stivi написа:
summer_smile_ написа:За съжаление това с магнитния комарник май също не е опция при мен, най-много да се прибера някой ден и кучето да е залепнало за хладнилника...

Да се бориш с насекоми при положение че терасата ти ти постоянно отворена и без комарник....по-лесно ще е да издълбаеш дупка в морето ! Че то освен миризливки няма ли и комари,мухи,пеперуди и каквато друга гад се сетиш :question

Има. Мухите ги трепя, срещу комари ползвам Райд на таблетки. Миризливките ме отвращават и не мога въобще да ги доближа, а и ако се убият миришат отвратително. Главният ми проблем е, че ми се качват по прането на терасата! Искам нея да напръскам с нещо, което да ги отблъсква...
И с оцет ще пръскам! Благодаря.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Борба с миризливките

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 17 фев 2019 15:08


К.Одаджийски написа:Малко за айкъна ще кажа. В апартамента се напълни с хлебарки. В предишната ми работа пръскахме с айкън против бълхи и въпреки наличието на стотина кучета бълхи почти нямаше. Та взимам един айкън, разреждам го да е по концентриран с малко вода, един пулверизатор и почвам да пръскам. 1 хлебарка не умря мамка му. Обадих се на фирма, дойдоха и взеха да пръскат. С какво пръскате бе, че взеха да умират още докато работеха в помещението? Ми с айкън :eek
Избиха всичко живо, сигурно 1 кофа с хлебарки съм измел и вече трета година не съм видял хлебарка в апартамента. Та има сигурно някакво значение, от къде е купен, как се разрежда и как се пръска за да има ефект

По съвет на колега от темата за хлебарките потърсих Фендона. В монтанските Килъри нямаше и взех Айкън. Не помогна. Два пъти пръсках.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Борба с миризливките

Мнениеот radotom » Нед 17 фев 2019 15:30


Кайзен написа:Миризливките не обичат миризмата на оцет.

Да, де, ама и аз също! :mrgreen


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Борба с миризливките

Мнениеот kris11 » Пон 18 фев 2019 19:22


А не ябълковия оцет е много полезен.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Борба с миризливките

Мнениеот icoico » Пон 18 фев 2019 21:23


radotom написа:
Кайзен написа:Миризливките не обичат миризмата на оцет.

Да, де, ама и аз също! :mrgreen


Точно щях да попитам...каква е файдата да няма миризливки и всичко да смърди на оцет?

П.С. Вкъщи се оправяме с комарници срещу всякаква гад. Котката се е научила да свири като арфистка на мрежата, за да я пусне някой вътре :mhihi


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Борба с миризливките

Мнениеот Aneto » Пон 25 фев 2019 21:57


Ветеринарите имат един комбиниран препарат за външно и вътрешно обезпаразитяване на кучета и котки. Сега не се сещам името. Но който гледа куче ще се сети - едни малки капсули, които се капят на врата на животното. Взимам опаковката за голямо куче, разреждам в около 400- 500г вода и пръскам - гони всякакви гадини. А на моя балкон беше страшно - съседите отдолу имат асма. Вече трета година ползвам това - един път годишно - и хлебарките изчезнаха, и всякакви други гадове. Само цената е малко височка.....


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Борба с миризливките

Мнениеот bobocamaro » Пон 25 фев 2019 23:56


Фронтлайн вероятно.
Пиретрум (то даже май се взима от цвете за садене) и диатомит са на уж "натурална" основа, поразявали обшивката на проклетото нещо. Която съдържала и восък, та много трудно му действали отровите. :screwy
Аз мога да съдействам за покупката на зверска агро отрова, както си треба :mhihi , но няма да го направя защото ще се катурне да речем кучето, а в по-лошия вариант и ти. :stumm
Тоест няма решение за момента.


Потребителски аватар
Scarchu
Мнения: 687
Регистриран на: Пон 29 май 2006 10:21
Автомобил: Black
Двигател: with internal combustion
Местоположение: София
Контакти:

Re: Борба с миризливките

Мнениеот Scarchu » Пет 08 мар 2019 7:32


С Фронталйн-а майка ми я отървах от хлебарките в панелката. Всъщност, няма никакви твари, от когато почна да пръска с него.
Скъп е - да, но като се разреди с вода и се пръска веднъж на 3 месеца, стига за 2 основни пръскания на 70 квадрата апартамент.
Пък и не мирише лошо!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта