АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот vandu » Чет 07 мар 2019 20:35


ГТП и газова е манджа с грозде. В колкото пункта съм ходил толкова различни неща са ми казвали. Преди 2 години на големия талон от ГТП ми написаха че газовата е проверена. Миналата година в друг ГТП мигаха на парцали и не ми го написаха. Тази година пак ми го написаха :bowdown
Този ми обясни че не съм длъжен да го впиша в големия талон, и това че е записано че е проверена е достатъчно. От цялата АГУ само бутилката подлежала на контрол. Минат ли 10 години от датата и на производство трябва да се смени бутилката. Последните 3 години паспорта на бутилката изобщо не ми го искат.




Потребителски аватар
АннаГеоргиева
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 25 мар 2019 13:59
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот АннаГеоргиева » Пон 25 мар 2019 14:29


Здравейте,

Вдигам пак темата защото не успях да намеря актуална информация. Предварително се извинявам.

Ситуацията е следната - колата е внос от Италия с монтирана газова от там. Нямам никакви документи, паспорти и тн, нито стикер залепен където и да било върху бутилката. ГТП минавам втора година без проблем. Оня ден ме спряха КАТ и се заядоха защо нямам стикери, паспорти, сервизни книжки и искаха да ми пишат акт за 300лв и сваляне на номера. И в двата талона е вписано , че автомобилът е бензин/газ. Въпроса ми е знае ли някой, ако я мина на първи преглед ще важи ли за узаконяване или не? Четох, че за първи преглед искат паспорт. Ако знае някой, къде се случват нещата, ще е супер!

Благодаря предварително,


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Pet_rov » Пон 25 мар 2019 14:59


Можете да пробвате да отидете в пункт, лицензиран за узаконяване на газови уредби и да ги попитате. Не сте написала откъде сте, за да ви насочи някой колега.


Потребителски аватар
АннаГеоргиева
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 25 мар 2019 13:59
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот АннаГеоргиева » Пон 25 мар 2019 15:07


Да, пропуск - за София става въпрос.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот quattro^^ » Пон 25 мар 2019 15:44


И аз бях в същата ситуация като взех колата в кат не се съгласиха да я впишат защото е без документи обаче и се поинтересувах имаше нещо че уредби преди 2014 сложени нямало проблем да се карат, което реално не може да се докаже де.Та минавам си прегледите и хич не ми дреме .Иначе ако отиваш при някой агу сервиз който има лиценз за узаконяване и срещу някой лев ще ти издадат паспорт.


Потребителски аватар
АннаГеоргиева
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 25 мар 2019 13:59
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот АннаГеоргиева » Пон 25 мар 2019 16:19


Благодаря, търся такъв АГУ сервиз сега. Иначе като я купувах, хората от автокъщата минаха регистрацията в КАТ и вероятно в италианския талон е пишело , че е с газова, защото и в българския си имам вписано, че е бензин/газ.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот nikson85 » Пон 25 мар 2019 16:28


Темата е от преди години!

Последна промяна от hooligans на Пон 22 апр 2019 17:37, променено общо 1 път.
Причина: Получаваш предупреждение за спам.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот ivan_pop » Пон 25 мар 2019 23:08


АннаГеоргиева написа:Благодаря, търся такъв АГУ сервиз сега. Иначе като я купувах, хората от автокъщата минаха регистрацията в КАТ и вероятно в италианския талон е пишело , че е с газова, защото и в българския си имам вписано, че е бензин/газ.

Щом в двата талона ти пише бензин/газ,от КАТ могат да имат претенции само ако нямаш лепенка на задния джам че си на газ!
Изображение


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Milenkatara » Вто 02 апр 2019 12:36


И аз да попитам за една история с газова уредба. Монтирах си я сам, бутилката е 2016 или 2017 произведена. Сега ще се минава ГТП, но да си узаконя нещата, какво ще ми трябва, като документ? Паспорт за газова уредба и какво друго? Споменаха ми за някакъв протокол от сервиз и отделно паспорта. Вярно ли е? И след, като ги направя и мина прегледа, отида в КАТ и ми сменят талоните пак ли трябва да минавам преглед за да се впише в допълнението към прегледа или не?

Много изнервящо е направено, но няма как.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Pet_rov » Вто 02 апр 2019 14:33


Иди в сервиз за ГТП, преглеждащ и АГУ. Те ще ти кажат най-точно как да си я узакониш.


Explode12
Мнения: 309
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 20:05
Автомобил: MK2
Двигател: RP
Местоположение: Варна

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Explode12 » Пон 22 апр 2019 15:16


Някой скоро минавал по пътя: Старо агу(10+ години) със сменена бутилка, естествено документи от първоначалния монтаж не съществуват, как става узаконяването? Трябва да сменя талона(понеже е от старите сивите) и искам да я впиша тая газова. Трябва ли да мине през каналите или не? Какви документи трябва да имам?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот Pet_rov » Пон 22 апр 2019 15:46


viewtopic.php?f=22&t=400161&start=480
Виж ми мнението на предната страница.


Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 697
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот the_red_camel » Съб 29 юни 2019 17:06


Колега скоро и аз мисля да ходя за смяна на талони заради евро категория, но си мисля и за газовата ама чета разни коментари, някакви протоколи-други пък казват като в твоя случай-само с талона на ГТП ставало.. четох за монтирани уредби след 2015 имало гратисен период от 3 години за да я впишат-аз пък карам вече 4-та година и сега малко ме е шубе-както казвате всеки КАТ е различна манджа.. Някой ако е правил следната 'гимнастика' в КАТ Пловдив нека сподели или някакви съвети.. :rolleyes


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот ivan_pop » Съб 29 юни 2019 19:46


the_red_camel написа:.. четох за монтирани уредби след 2015 имало гратисен период от 3 години за да я впишат-аз пък карам вече 4-та година и сега малко ме е шубе-както казвате всеки КАТ е различна манджа..

И от какво те е шубе?
Моята кола я купих 2011г. в края и веднага и монтирах газ.Тогава нямаше такива дивотии.И до сега си карам на газ и в талона не е писана газта.Карам си и си свиркам, не съм имал никакви грижи!А 99% от колите с газ не им пише в талона, че са на газ!
Пък като те спре милиционера, казваш че вчера са ти монтирали газта и не караш на газ защото не е настроена още.А може да кажеш. че газта ти е монтирана преди 10мин. и сега отиваш да я регистрираш.Новини гледаш ли?Те полицаите продават наркотици, какво повече да коментирам.............


Потребителски аватар
the_red_camel
Мнения: 697
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 14:04
Автомобил: Skoda Roomster 1.6 16V 105hp
Двигател: BTS
Местоположение: Plovdiv

Re: АГУ - пререгистрация и смяна на талон бензин/газ

Мнениеот the_red_camel » Съб 29 юни 2019 23:01


За карането така няма грижи колега, работата е че като ида в КАТ за Еврокатегорията да прекарам газовата или айде да си затворя очите, ама ако те ме питат трябва да кажа твоите съвети :biggrin



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта