Сервиз цялостен основен ремонт двигател

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Сервиз цялостен основен ремонт двигател

Мнениеот zloby3400 » Пон 15 апр 2019 18:05


Здравейте колеги,
Мой приятел се интересува къде в София може да направи цялостен основен ремонт на VW двигател бензинов от 1985г.
Благодаря.




Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: Сервиз цялостен основен ремонт двигател

Мнениеот Ник никишето » Пон 15 апр 2019 20:36


Колега сервиза си е изменкярска работа . Аз си събрах мотора с всичко ново мерене шлайфане и качествени неща на сирокото ми 1.8 16в ми излезе малко над 1200 с части труд 0лв за в сервиз почваш 2к за незнайно какво в него и гарантия Франция

Последна промяна от Ник никишето на Пон 15 апр 2019 22:16, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Сервиз цялостен основен ремонт двигател

Мнениеот stefan4o » Пон 15 апр 2019 20:38


На тези дърти коли човек може да си помогне сам в ремонта. Ако има време и желание, разбира се.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сервиз цялостен основен ремонт двигател

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 16 апр 2019 7:08


Ник никишето написа:Колега сервиза си е изменкярска работа . Аз си събрах мотора с всичко ново мерене шлайфане и качествени неща на сирокото ми 1.8 16в ми излезе малко над 1200 с части труд 0лв за в сервиз почваш 2к за незнайно какво в него и гарантия Франция

Кой шлайфа блока, ако има нужда, набиване на нови ризи, кой прави главата, челен шлайф, пасване на клапани, смяна на водачи и легла ана клапаните ако се налага. Ако е само за сглобяването, да речем, че доста хора могат да се справят сами, но си има особености. Другото тъпо е, че за старите двигатели вече трябва да се чака много време за качествени части и пак не се знае каква е гаранцията. Последния мотор който правихме на форд транзит, нова бутална група с шлайфан колянов вал, нови разпределителни валове, нова плоча с кобилици и повдигачи, нова ангренажна верига и т.н.т Основен ремонт както си го пише по книгите и след 2-3 дни изплю гумичката на масления филтър. Сложихме нов филтър да видим какво става, ми гърми направо. Оказа се че е блокирайл байпаса на маслената помпа, единствения не ремонтиран елемент в долнището на мотора, който не се ремонтира а просто се сменява с нов.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта