Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Hristo+
Мнения: 41
Регистриран на: Сря 18 фев 2015 15:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Hristo+ » Сря 24 апр 2019 14:15


Здравей колега, за механизма на з.чистачка си има ОЕ рем.комплект , но няма да ти хареса цената.




valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот valiosport » Вто 05 яну 2021 11:44


Сменях пръскалки на пежо 407 и реших да си възстановя моята задна чистачка на голф 4.
Свалих моторчето и го разглобих, и си беше като ново вътре. Тръбичката не е скъсана както масово става, разглобих редуктора и е на три втулки, четките бяха почти нови(не е работило много), зъбчатката беше в идеално състояние, сглобих всичко, само си търсих нов о-пръстен за тръбичката с размер 3х1мм. Монтирах го на колата и го пробвах.
При палене на колата моторчето прави 1 оборот и спира без да е включено. Пръскалки работи чистачка работи. Прави ми впечатление че моторчето се връща на обратно при пускане малко и тогава прави оборот. В реле може ли да ен проблема?


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот vandu » Сря 20 яну 2021 10:01


Ако оправиш проблема със задната чистачка напиши какво е било. Колега се оплака че при запалване прави един оборот и при гасене също.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот valiosport » Сря 20 яну 2021 11:28


Не съм го оправил, но разбрах къде е. На 5 голфа гледах и по същия начин моторчето се връща при включване.
Сетих се че на един приятел бях обещал да му намеря останалите части и да възстановим системата му за измиване на фаровете. Та същия човек купи голфа с моторче в багажника (свалено) и докарах моя голф и включихме неговото моторче и познай. Моторчето си се връща в неутрално положение без да се връща леко при пускане. Та нещо става с електрониката на самия мотор. Поне разбрах че не е релето или лостчето. Сега моторчето не ми се е включвало, но чистачката не спира където трябва. Варианта е само чисто ново моторче, защото старото е същото(проблема е масов). Пред фирмата където ходя дойде един непознат пак с голф 4 и го накарах да пусне неговата чистачка и проблема е същия, човека каза че е сменил моторчето с ново(старо) и пак...
Намислил съм да търся моторче от ауди Q5/Q7 и да му взема капака с оста и пръскалката и да го сложа на голфовото моторче, че там дюзата се движи със чистачката, а не както на голфа да пръска само нагоре, но това е малко подобрение на измиващото устройство, не решаване на проблема



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: georgebonev и 21 госта