поло 6n1 98г-теч в багажника

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Иван.Стаменов
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 25 окт 2018 20:31
Автомобил:
Двигател:

поло 6n1 98г-теч в багажника

Мнениеот Иван.Стаменов » Чет 25 апр 2019 22:46


Здравейте колеги, имам поло 6n1 98г. и наскоро забелязах , че се е появил мухъл по корите на багажника, което ме навежда на мисълта, че не е от скоро задържането на вода. Днес забелязах, че освен от дясно има вече и от ляво но дясната кора си е влажна а лята има мухъл но не влажна. Разглобих десния стоп след като я измих днес и не видях там да е текло вода, но друго нещо, което минаправи впечатление е , че от дясно под кората която слуи като под и крие резервната гума има една тапа която беше направо мокра, а като я махнах ми се струва, че в кухината под нея си има водичка. Сега вместо тапата залепих едни гумени ленти които за точно за уплътнение против течове с цел да видя дали от там идва влагата. Въпросите ми са от къде може да влиза под тази тапа вода и освен от нея от къде може да влиза влагата някъде зад корите от дясно...може и предположения да изказвате ако не ви се случвало, защото скоро ще махам всичко в багажника да търся къде е проблема.

Последна промяна от radotom на Чет 25 апр 2019 22:48, променено общо 1 път.
Причина: Редактирано заглавие




cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: поло 6n1 98г-теч в багажника

Мнениеот cekoman » Чет 25 апр 2019 23:55


Ами много е важно да кажеш дали водата влиза,когато караш колата в мокро или влиза,когато колата е в покой и просто вали.Ако е от тапите под резервната гума е ясно ,че ще влиза вода в движение и ще се събира под резервната гума.Има едни тапички,които уплътняват кабелите влизащи в багажника за светлините.Тези тапи са най-горе,където са пантите на багажника от двете страни по една.Провери дали са там ,може от тях да е.Ако не ще мислим ...


Потребителски аватар
Иван.Стаменов
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 25 окт 2018 20:31
Автомобил:
Двигател:

Re: поло 6n1 98г-теч в багажника

Мнениеот Иван.Стаменов » Съб 27 апр 2019 23:41


днес забелязах, че е по-влажно (даже направо мокро) от дясната страна и то след като я карах в дъжда... логиката следва да влиза вода някъде от калника когато гумата хвърля вода там. Обаче като оглеждах преди това не видях тапа или процеп откъдето може да влиза. Ако може някой да ме насочи къде да търся или как да изолирам цялата вътрешна част на калника от към купето ще съм благодарен.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: поло 6n1 98г-теч в багажника

Мнениеот cekoman » Нед 28 апр 2019 10:02


Така,сега ще те насоча.Понеже казваш ,че не е от стопа:
1.От тези тапички,за които ти казах горе при пантите на багажника.
2.От тапа под резервната гума
3.Има едни като рапидки,към които се завърта пластмасова гайка,която ти държи пластмасовия подкалник.Като измиеш под калника ще ги видиш.С времето изгниват и вече нищо не може да се завие за тях,чупят се и става дупка и влиза вода.Казвам ти го защото имах такъв проблем на моето поло.
Най-лесно ще откриеш проблема като свалиш плстмасовия под калник от сраната,която се съмняваш ,че влиза.Като го сяалиш ще видиш какво е положението и дали е изгнила някой от тези винтчета и да е станало малка дупчица.Ако е оттам ще ти мокри тапицерията на десния калник вътре и се стича към резервната гума.Хайде виж и пиши.


Потребителски аватар
Иван.Стаменов
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 25 окт 2018 20:31
Автомобил:
Двигател:

Re: поло 6n1 98г-теч в багажника

Мнениеот Иван.Стаменов » Нед 28 апр 2019 11:55


Мерси за насоките....под резервната гума няма ода или мокро, тапите горе при пантите н багажника са ок, а подкалника е нитован и временно ударих на камък там. Обаче открих къде се събира водата....има една дупка която имаше и тапа в дясно точно до кората на багажника и там има вода. Сега се чудя от къде влиза там и от къде трябва да изтича


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: поло 6n1 98г-теч в багажника

Мнениеот cekoman » Нед 28 апр 2019 20:05


Да не би да са ти запушени отводнителните канали на багажника и някак да влиза.Ако можеш снимай тая тапа и къде точно се намира в багажника.Дори и да изпуска тая тапа няма как да влиза толкова вода.Но щом казваш,че в движение на колата влиза вода,значи набива някъде отдолу.


Потребителски аватар
Иван.Стаменов
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 25 окт 2018 20:31
Автомобил:
Двигател:

Re: поло 6n1 98г-теч в багажника

Мнениеот Иван.Стаменов » Нед 28 апр 2019 20:53


http://prikachi.com/images.php?images/969/9555969y.jpg това е дупката...имаше тапа но за снимката я махнах и там си стои водата и постоянно има влага


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: поло 6n1 98г-теч в багажника

Мнениеот cekoman » Пон 29 апр 2019 8:37


По принцип тапата ,за да пропуска трябва да е доста наранена.А и аз си мисля ,че под тая греда няма как да хвърля гумата вода като караш.Опитай тази тапа ако е здрава да я сложиш и я намащи със силикон.Другия вариянт е отиди я някой магазин и по диаметъра търси такава тапа и пак със силикон.Ама мен нещо ме съмнява да е от нея.Огледай на един канал ако се вижда дупката отдолу дали по могло гумата да хвърля вода там.


uri
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 07 окт 2010 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: поло 6n1 98г-теч в багажника

Мнениеот uri » Съб 31 окт 2020 18:53


Колега имах същият проблем след всеки дъж в багажника имаше вода от начало беше малко но след време зачочна да се пълни доста.Проблема го открих антената на покрива на колата под нея има гумено уплатнение което беше изгоряло от слънчето .Сложих силикон и повече не е влизало вода в багажника.Та првери си и ти антената по точни гуменото уплатнение


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: поло 6n1 98г-теч в багажника

Мнениеот humanic » Пон 02 ное 2020 11:50


Г4 течеше през стоповете.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта