Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
fluks
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 07 май 2019 23:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот fluks » Чет 09 май 2019 10:36


На място чука едвам едвам , когато дам газ и повдигане на оборотите , затраква по-често и силно. Но имам чуството , че след разкарване почва постепенно да утихва , загряло е напълно маслото. Такъв не съм го ял никога до сега , верно че магистралките на АЕЕ наистина са много тесни , но пак ме съмнява да е там проблем.




Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот vasko__2 » Чет 09 май 2019 10:54


Налягане на загряло премери ли не разбрах? Ако е ниско гледаш лагери колянов и лагери разпределителен вал,щом помпата е наред няма от къде другаде да губи.


fluks
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 07 май 2019 23:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот fluks » Чет 09 май 2019 12:22


след светването на лампата не е мерено вече , преди това е мерено с манометър на мястото на датчика , при този мотор е само горе на главата точно над помпата - еднопинов


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот vasko__2 » Чет 09 май 2019 16:45


Ами премери го


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот ivuchev » Чет 09 май 2019 21:49


Да го премери ама е половин майстор завалията, като мене. Ако имах инструмент , гараж и подемник и време бати майсторо да съм.
Като оди колицата при чичо доктор всичко ще си каже.


fluks
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 07 май 2019 23:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот fluks » Пет 10 май 2019 6:14


Даже не мога да се нарека и половин майстор , проблема се намери , биелни лагери , днес поръчвам Глико.


fluks
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 07 май 2019 23:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот fluks » Нед 12 май 2019 12:06


Привет на всички , майстора сега ми отряза главата , каза че биелата чукала , има ли такъв шанс , вчера му я закарах , в момента не съм при него та да видя така ли е и имам леки съмнения че може и да не е така , ама с цел за пара знам ли може и вала да надере с нещо. Дайте някой съвет понеже тоя път ме хвана неподготвен , имам си донор АЛМ - всичко от него като вал биели и тн освен цилиндри бутала и сегменти ама как да му повярвам.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот ivuchev » Нед 12 май 2019 14:06


Колега като нямаш вяра на майстори, защо въобще я оставяш. Тука въпроса с майсторите е как ще я направи ,а не как да надере здрав вал за да ти вземе излишни пари. Не го вярвам това.
Ти сигурно и на лекар не ходиш. Остави човека да си свърши работата, а ако му нямаш вяра , взимай си звяра и я налягай ти. Какво очакваш от нас да ти кажем друго.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот muns61 » Нед 12 май 2019 18:19


Кое на биелата чука?


fluks
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 07 май 2019 23:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот fluks » Нед 12 май 2019 18:34


muns61 написа:Кое на биелата чука?

А де и аз това се чуда , как чука биела , знам бутален болт как чука , чувал съм за лагери как чукат , може би съм и чул вече ама биела не бях чувал.
ivuchev написа:Колега като нямаш вяра на майстори, защо въобще я оставяш. Тука въпроса с майсторите е как ще я направи ,а не как да надере здрав вал за да ти вземе излишни пари. Не го вярвам това.
Ти сигурно и на лекар не ходиш. Остави човека да си свърши работата, а ако му нямаш вяра , взимай си звяра и я налягай ти. Какво очакваш от нас да ти кажем друго.
Ходя си по доктори , човека за работата ще си я свърши тоя път , защото го побърках и неще ни да види колата ни мен вече.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот muns61 » Нед 12 май 2019 18:39


Я снимай и покажи.


fluks
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 07 май 2019 23:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот fluks » Нед 12 май 2019 19:25


Като отида да я взема тия дни ще снимам какво е имало вътре смляно или изпилено и на мен ми е чудно. Иначе звука си беше като тракане стар дизел , но се чуваше над картера.


fluks
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 07 май 2019 23:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот fluks » Сря 15 май 2019 14:10


Здравейте отново , не знам вече какво може да е , късмет ли не знам помпата ли да се е прецакала за 100км разстояние , отворен картер , свалени лагери , драскотинка няма , всички лагери оригинални и стандартни няма ремонтни. Викам на майстора слагай помпата от АЛМ , затваряй и мери налягане , ако няма , значи запушена магистрала. Той ми казва може и бутален болт да е като загрее от там да е чукането , добре ама му казвам на студена пак чука. Направо вече не знам какво да правя , казах му затвори мери налягане ако качва те и повдигачите ще се омаслят и трябва да спре , ако не спре смени и тях и пак ако не спре или няма налягане , главата долу и ще търсим или бутален болт или запушена магистрала. Някой ако има идея , освен колегата който още в началото каза запушване , с радост ще прочета , обаче цедката е здрава - чиста , филтъра е нов и чак майстора се чуди вика не знам от къде е това тракане , седа гледам вала и вика не мога да видя нещо , всичко вика е перфектно. Омайдосан съм


fluks
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 07 май 2019 23:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот fluks » Пет 17 май 2019 22:45


Добър вечер , сагата продължава , 15 майстора вече почват да се чешат , така , от долу всичко е здраво няма надирания , мерено ок , помпа сменена - мерено на датчик стойности в норми , от горе разпределителен - няма луфт , тунели ок , хидравлични чисто нови , запушвания няма пробвано с камера - хвърля яко масло и мие и повдигачи и разпределителен. Да ама тракането си е там , следва последно причастие - сваляне на глава идеята е от нагари да не може да се прибере някой клапан и да чука , 3ма майстори потвърдиха - то и друго не остана старо в двигателя , лошото е че не се сетих да мерим компресия ама то пак ще си има , предполагам. След сваляне на глава пак ще се провери и за запушвания. Идеята с клапана във филтъра също пробвана и той е сменен , агренаж зацепен супер точно , зъб не е прескачал и чукането идва от 1 цилиндър и сякаш от 3ти , а принципно трябва да са най-здравите места. Компресията преди почване на чукането е над 10 , само не мога да разбера как е изкарал 100 км и тогава почна сагата с маслото и чукането , а с това чукане не мога да я кача на магистрала та да видя ще светне ли маслото пак. Има ли вариант от клапан да ми пада налягането на маслото , защото и старата помпа пак е работила както бях казал?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Поло 6kv5 проблем с мотора(масло)

Мнениеот muns61 » Съб 18 май 2019 9:47


Къде ти е стария мотор?



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта