Проблем със запалване - ГИ голф 2, 1.3i

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
zhoro25
Мнения: 67
Регистриран на: Вто 13 мар 2018 14:29
Автомобил:
Двигател:

Проблем със запалване - ГИ голф 2, 1.3i

Мнениеот zhoro25 » Пет 31 май 2019 17:46


Здравейте,

Имам 1.3i, ГИ фобос и полски изпарител от около година.

Преди два месеца колата започна да има проблем с паленето. Значи, ако спра от 10 мин до 1-2 часа, понякога не може да запали. Дави се и чак на 3-4 път пали. Преди 3 седмици не можа въобще и изтощих акумулатора.

Ходих при газаджията, той гледа, маха мъркучи, мириса ги, после мери с датчици и накрая каза, че проблем с газовата и с изпарителят няма, най-вероятно е бензиновата помпа, особено, че е при запалване. ГИ нямал отношение към запалването, то било винаги на бензин и не дава признак, че изпарителят изпуска.

Аз, обаче, рекох да експериментирам. Изкарах един резервоар на бензин 700км и нито веднъж не даде проблем.

Преди седмица пак включих газта и след 3 дена пак не щеше да запали - върти ама не пали. На третият опит запали. Веднага, след като се прибрах, измерих акумулатора - пълен заряд имаше.

Не мога да разбера, кога става и кога не. Един път е след 15мин престой, друг път след 2 часа, и то през дни. Никога след като е нощувала колата.

Ако може да дадете съвет или насоки какво да правя, ще съм благодарен.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем със запалване - ГИ голф 2, 1.3i

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 31 май 2019 21:20


Възможно е изпарителя да пуска газ и да натича в цилиндрите и да дави колата, но чак пък след 2 часа и да не ще да запали. Да не е нещо комутатор, хол датчик тръгнал да си заминава!?


Потребителски аватар
газаджиКата
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 02 сеп 2018 20:19
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Проблем със запалване - ГИ голф 2, 1.3i

Мнениеот газаджиКата » Пет 07 юни 2019 15:25


Нещата, котио не си описал. Как палиш колата, с автоматично реле, ти ли сменяш ?! Директно на газ ли палиш или на бензин и автоматично мята на газ.
Другото, автомобила ти е карбуратор, сигурен ли си че си с газов инжекцион, не със обикновена газова уредба на плочка ?! (Не знам до колко и от какво разбираш, за това за всеки случай питам, дали си сигурен какво имаш под капака, извинявам се ако въпроса е грешен )

При автоматичен превключвател, би следвало да палиш на бензин. Ако ръчно я палиш на газ може да повредиш дюзите, да не говорим че по-бързо се износват. Друг въпрос е дали си правил скоро профилактика ( почистване / смяна на филтри )?!
Чак след това може да се търси проблема. Според мен, навява на филтри, не знам при кой газаджия си ходил. Но е трябвало първо това да анправи, след това да мери за пропускане и т.н.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем със запалване - ГИ голф 2, 1.3i

Мнениеот stefan4o » Пет 07 юни 2019 15:37


Карбуратор, таратанци. Запознайте се по-добре с двигателите, преди да давате такива предположения. Клапан или евросонда? По-скоро запецват и не пускат газ. Имам същия проблем - като я напече слънцето и...обръщам на бензин, за да запаля.


Потребителски аватар
газаджиКата
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 02 сеп 2018 20:19
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Проблем със запалване - ГИ голф 2, 1.3i

Мнениеот газаджиКата » Пет 07 юни 2019 16:25


Запознат съм достатъчно добре с двигателите младежо, за да работя с автомобили, не съм прочел, сега се загледах. За това помислих, че е карбуратор. Човек да не сгреши........... тцтцтц
Може, но да се случва означава че иска профилактика, както казах по-горе. Той е писал, че газаджията е правил проверка ( поне така разбрах по написаното ), но минимум трябва да се направи профилактика, нещо кеото за инжекцион особено трябва да се прави редовно...


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Проблем със запалване - ГИ голф 2, 1.3i

Мнениеот ivan_pop » Пет 07 юни 2019 16:53


газаджиКата написа:Запознат съм достатъчно добре с двигателите младежо, за да работя с автомобили, не съм прочел, сега се загледах.

Чукча писател,чукча не читател!



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта