Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Вто 09 юли 2019 12:53


И като платиш доставката,1,69 паунда, на тинола, пак става по-скъпо.
Потърси ми такова зарядно в Али на по-ниска цена - https://www.ebay.co.uk/itm/5-5-2-5mm-29 ... b162f0375f




Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Вто 09 юли 2019 13:06


Не разбрах къде има доставка 1,69 GBP? Цената която аз дадох от Али е крайна с доставка до БГ през Aliexpress standart shipping. Доставката на линка който ти даде от ebay e 0,99 GBP с кралските пощи. Тоест имаш 7,40 USD от Али срещу 6 GBP от Йбей, кое е по-скъпо? И двете цени са крайни с доставка до БГ за около седмица-две. Зарядно ще потърся когато имам време, въпреки че си мисля че ти знаеш как се търси в Алито :rolleyes


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Вто 09 юли 2019 13:23


Аз не съм в България и ми излиза друга цена за доставка.
Прав си, че знам как се търси в алито и точно затова си купих от ибей, в алито беше по-скъпо.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Вто 09 юли 2019 13:37


Тук говорим за доставки до България, до други места може и да е по-евтино да се вземе от Ebay. Силно се съмнявам към датата към която си търсил да я е нямало въпросната обява в Алито която сега дадох или подобна на нея по цена, според мен просто не си я намерил. Китайците които продават в Ebay продават същите стоки и в Али, но на по-ниска цена. Не са глупаци в Али да ги пуснат скъпо, а в Ebay да ги пуснат по-евтино.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Вто 09 юли 2019 13:47


Гледах едно руско клипче как се запоява алуминий и там беше даден линк за тинол от Али, не съм проверявал за цена.
За зарядните обаче проверих. А тинола случайно го видях в ибей, че е по-евтин.
Може да се поинтересуваш какво е Габко, с тях понякога излиза по-евтино и се заобикалят риковите български пощи.
Прав си, че не са глупаци. Сигурно си забелязал, че някои неща са по-евтини в Кауфланд, а други са по-евтини в Била. С евтините ти създават илюзия, че при тях всичко е евтино, ама ако проверяваш редовно за цени се оказва, че не важи за всичко.
Ако купувам нещо скъпо проверявам и в американския Амазон, понякога излиза по-евтино въпреки скъпата доставка и мито. Но почти всичко си го купувам от ибей, щото ми е най-удобно.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот milmar » Вто 09 юли 2019 14:46


Моят опит също показва, че в Алито да речем 95% от нещата, които съм търсил са по-евтини. Отделно някои неща, които съм купувал, ги има в Алито само. В Алито повечето неща ми ги пускат с тракинг, за разлика от ebay. Но също така, конкретни неща поръчвам само в ebay на конкретен търговец, примерно рзани Arduino глупости.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот MMX » Вто 09 юли 2019 14:52


Каспър написа:Е колко да е сляпа тая вяра. Линкове те мързи да дадеш за да си докажеш думите, обаче не те мързи да хейтиш :mhihi

Не си пазя списък линкове за да убеждавам такива като теб, а нямам излишно време специално да издирвам. Трябва да е стока с ясна идентификация да се види че е същото нещо, а не подобно. Работата е там, че и в ebay вече продават доста китайци, а Aliexpress е както казаха малко като Кауфланд - едни продават супер евтини боклуци и покрай тях други дерат надценка, защото всеки вярва, че там е най-евтиното. Пробвай да потърсиш 4-5 неща, които си си купил от Али в ebay и евентуално ще забележиш кое колко е скъпо.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Сря 10 юли 2019 9:31


Без линкове думите ти са изплюти във въздуха, без смисъл. По-горе твърдиш че най-редовно откриваш по-евтини неща в Ибей, а сега че нямаш време да убеждаваш такива като мен. Ако най-редовно го правиш няколко линка не биха били проблем си мисля аз. И те са за да убедиш някой пишман шопинг маняк да пазарува от Ибей вместо от скъпото Али. Аз не желая да ме убеждаваш защото аз знам къде е по-евтино, купувал съм, сравнявал съм и съм стигнал до истината.
Истината е че може да има единични бройки на определени неща на по-ниски цени в Ибей, но това е изключително малък процент. Като цяло в Али дадена стока е по-евтина от същата такава продавана в Ибей. Затова не смятам думите ти за правилни.
Вече кой къде се намира, кой не му се търсело, кой си е свикнал или му е по-удобно с Ибей, това е друг въпрос. В сравнението с Кауфланд и Била не видях смисъл. Какво иска да покаже, че някои неща са по-евтини в Али, а други в Ибей? Разговора тръгна от там че един и същ продукт е на различни цени в двете платформи, а не различни стоки и да се правят сравнения.
За колегата който ме съветваше да пробвам с Габко ще кажа, че съм работил с GG.BG и с TNT, Fedex, UPS, DHL, EMS, Royal Mail и куп други пощенски и куриерски фирми и в БГ и в чужбина, и съм наясно с принципа на работа на тези фирми, но това не променя "сляпата ми вяра", че повечето неща са по-евтини в Али в сравнение с Ибей.

Последна промяна от Каспър на Сря 10 юли 2019 10:01, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот MMX » Сря 10 юли 2019 9:51


Каспър написа:Без линкове думите ти са изплюти във въздуха, без смисъл. По-горе твърдиш че най-редовно откриваш по-евтини неща в Ибей, а сега че нямаш време да убеждаваш такива като мен.

За такива като теб, които "изплюват" определено нямам време да търся. И пак ще те попитам - ако все пак намеря, какво ще направиш? Ще се закълнеш никога да не купуваш от Алиекспрес, ще ми дадеш 50лв или какво? Можеш сам да си направиш проверка, но явно предпочиташ да си верен на Али. Модерно е, нали?


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Сря 10 юли 2019 10:07


Такива като мен са тези които смятат че пишеш глупости и те не са малко. Така, че направи го за четящите темата и несъгласни с теб. Докажи думите си. Аз не виждам причина да давам или да правя нещо заради празните ти приказки.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Сря 10 юли 2019 10:23


Хайде да се спрете! Темата е "Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?", а не "Къде е по-евтино"!


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Barboukov » Сря 10 юли 2019 15:38


Аз мисля, че е хубаво до някъде да се водят такива дискусии с цените. Все пак ние за да пазаруваме от китайците, основно го правим заради цената. Но при уловие, че някой може да предложи нещо по-евтино в друг сайт, не виждам причина да не се дискутира. Все пак сайтовете са много и аз основно поръчвам в ali и dx. Но след като даден артикул е наличен на по-ниска цена ще се радвам да го разбера.

И да се спазва добрия тон. Без нападки и обиди.

Последна промяна от hooligans на Съб 13 юли 2019 0:55, променено общо 1 път.
Причина: Виж заглавието на темата и след това мисли.


lyubomir minev
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 12:47
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Двигател: AGR 1998

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот lyubomir minev » Сря 24 юли 2019 20:56


Тези от Български пощи с кервани с мулета ли доставят поръчките към провинцията,за три седмици ми дойде поръчката до България,и още четири седмици до Габрово.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот kris11 » Чет 25 юли 2019 11:45


Сигурен ли си, че е влязла в България ?? Къде провери. Ако си получил е-майл ,че стоката е пристигнала в страната - не означава нищо. Много пратки престояват в Лиеж или Брест и чакат групаж, а ти си получих е-майл ,че е в страната крайна дестинация.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Чет 25 юли 2019 12:20


Най-вероятно престоява в Лиеж,както каза колегата.Аз чакам един комплект angel eyes,които стоят вече 20 дни в Лиеж...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта