Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект с „Велмакс Лукс” ЕООД ЕИК 204470750

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект

Мнениеот Водния дух1 » Вто 10 сеп 2019 21:34


4500 за тенджери-то е ясно ,че си е пладнешки обир. Въпроса е жената да реши казуса в своя полза.




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект

Мнениеот joro_kem » Вто 10 сеп 2019 21:34


Zdravko Zankov написа:Некой дават 5500 за Голф 4 ТДИ 2000 година.

Тва е в пъти по-добра инвестиция [emoji6]


Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект

Мнениеот summer_smile_ » Сря 11 сеп 2019 0:34


В мен ли е проблема, че цял ден попадам на празни приказки в този форум?! А съм сигурна, че не е петък...
В интерес на истината Цептер са наистина скъпи, но пък качествени, имаха нещо от сорта на 100 години гаранция едно време. Майка ми има комплект от повече от 20 години и не са мръднали, а се ползват ежедневно. Тогава беше шокиращо нововъдение, че може в тях да се готви без мазнина.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект

Мнениеот ktamen » Сря 11 сеп 2019 3:14


summer_smile_ написа:В мен ли е проблема,

Да, в теб.
Пожелавам успех на женицата с отърваването от тези измамници с минимални щети за самата нея.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект

Мнениеот icoico » Сря 11 сеп 2019 5:51


summer_smile_ написа:.... Тогава беше шокиращо нововъдение, че може в тях да се готви без мазнина.


Тогава наистина беше шокиращо нововъведение идеята да изолираш пет- десет- петнайсет жени в предразполагаща обстановка( цептер-парти май му викаха) и да им промиеш мозъците с методи от учебника "психологическа манипулация за начинаещи" за да пожелаят някои от тях да си купят тенджера на стойност половин- една годишна средна работна заплата :smile


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект

Мнениеот Stivi » Сря 11 сеп 2019 9:40


summer_smile_ написа:В интерес на истината Цептер са наистина скъпи, но пък качествени, имаха нещо от сорта на 100 години гаранция едно време. .

Само дето тези които си е купила жената не са Zepter,те ако бяха щяха да си струват парите :a045


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект

Мнениеот icoico » Сря 11 сеп 2019 14:09


Аз, разбира се съм далеч от мисълта да ви убеждавам в недостатъците на мултилевъл маркетинга (напоследък поради лошата карма на наименованието му викат "директни продажби". Но наистина ли смятате, че китайска тенджера за две хиляди лева, три четвърти от цената на която полепват по ръчичките на онези, които директно са ви я пробутали е много по- добра от абсолютно същата китайска тенджера, струваща една десета от въпросната цена, на която обаче не е нанесен фирменият знак на швейцареца Филип Цептер, той същият Милан Янкович от....Белград беше... май?


Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект с „Велмакс Лукс” ЕООД ЕИК 204470750

Мнениеот summer_smile_ » Сря 11 сеп 2019 18:59


Желязна логика. То и Порше сигурно е не по-добро от Шкода, ама хората си купуват и двете. Кеф ти тенджера за 5 лв, кеф ти за 5000. Да теглиш кредит за такава инвестиция... Няма да коментирам. Не виждам да има некоректно отношение от страна на търговеца, освен “грубия” разговор, който случайно е единствения незаписан. До този момент всичко върви по план, нали така? Жената си е върнала стоките и ще си получи парите?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект с „Велмакс Лукс” ЕООД ЕИК 204470750

Мнениеот icoico » Сря 11 сеп 2019 19:27


summer_smile_ написа:Желязна логика. То и Порше сигурно е не по-добро от Шкода, ама хората си купуват и двете?


Вероятно да. Но нещо не съм забелязал дилърите на Порше да пробутват автомобилите си на кредит на бабички, чиято годишна пенсия трудно стига и за едната гума на поршето :rolleyes


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект с „Велмакс Лукс” ЕООД ЕИК 204470750

Мнениеот group® » Сря 11 сеп 2019 22:02


summer_smile_ написа:Не виждам да има некоректно отношение от страна на търговеца...

Некоректно отношение, за мен, е и нахлуването в личното пространство, каквото е и непоисканото телефонно обаждане icon_idea

Отделно, прочети назад в темата решение от съд. Некоректна фирма!


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: RE: Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект с „Велмакс Лукс” ЕООД ЕИК 204470750

Мнениеот Bro0z3r » Сря 11 сеп 2019 22:16


summer_smile_ написа:Желязна логика. То и Порше сигурно е не по-добро от Шкода, ама хората си купуват и двете. Кеф ти тенджера за 5 лв, кеф ти за 5000. Да теглиш кредит за такава инвестиция... Няма да коментирам. Не виждам да има некоректно отношение от страна на търговеца, освен “грубия” разговор, който случайно е единствения незаписан. До този момент всичко върви по план, нали така? Жената си е върнала стоките и ще си получи парите?


Утре ще се изпращат нещата, заедно със заявлението за отказ от договора.
"грубия" разговор наистина го няма на запис, и то от двете страни, тъй като повикването е инициирано от тяхна страна, но тя не е била предупредена... Има запис, обаче,на който служител от отдел "Обслужване на клиенти" твърди, че следите от течност по иначе огледалните капаци, може да са от проверка на склададжии докато вали дъжд върху стоката...


Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект с „Велмакс Лукс” ЕООД ЕИК 204470750

Мнениеот summer_smile_ » Сря 11 сеп 2019 22:44


group® написа:
summer_smile_ написа:Не виждам да има некоректно отношение от страна на търговеца...

Некоректно отношение, за мен, е и нахлуването в личното пространство, каквото е и непоисканото телефонно обаждане icon_idea

Отделно, прочети назад в темата решение от съд. Некоректна фирма!

Извинявай, кое обаждане визираш? Първоначалното с поканата за презентация ли?
Категорично не съм съгласна. Това е масова практика, правят го доста фирми. Аз лично ежедневно получавам в офиса подобни обаждания и учтиво обяснявам, че нямам интерес и не се нуждая от подобна стока или услуга.
Второ, прочетох цялата тема два пъти. Относно делото, говоря за конкретния случай с конкретния клиент. Некоректно ще е да откажат връщането на стоката, което не виждам да се случва?
Съжалявам, че явно мнението ми ви изглежда скандално, просто не виждам “жертва” в цялата схема. Спирам да пиша, защото наистина вече се отклонявам излишно.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект с „Велмакс Лукс” ЕООД ЕИК 204470750

Мнениеот group® » Сря 11 сеп 2019 22:50


Това, че е масова практика, не означава нищо. В моите представи и опит, няма коректна и сериозна фирма, която да звъни по списък непознати!!!
Разликата между тези фирми и богаташа от ЮАР, който търси помощ по имейл да взема 20 мил.$ и дава 2 мил.$ комисионна, е никаква!
Кажи ми една сериозна фирма?


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект с „Велмакс Лукс” ЕООД ЕИК 204470750

Мнениеот Водния дух1 » Чет 12 сеп 2019 5:23


Тези хора/фирми са измислили начин за изкарване на пари (с презентации,промоции и т.н.) със стоки ,които струват в пъти по-малко- прахосмукачки,тенджери,тигани и др. Лошото е,че има ''агънца'',които се вързват на това. Дано жената да успее да прекрати договора защото явно се е усетила.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1629
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Разтрогване на договор за лизинг извън търговски обект с „Велмакс Лукс” ЕООД ЕИК 204470750

Мнениеот MMX » Чет 12 сеп 2019 9:35


icoico написа:
summer_smile_ написа:Желязна логика. То и Порше сигурно е не по-добро от Шкода, ама хората си купуват и двете?


Вероятно да. Но нещо не съм забелязал дилърите на Порше да пробутват автомобилите си на кредит на бабички, чиято годишна пенсия трудно стига и за едната гума на поршето :rolleyes

Аналогията не е подходяща. Ако бабичката е дядка и годишната му пенсия стига за 2 Поршета, тогава е по-близо. Не разбрах обаче къде е дистанционният елемент - демонстрирали са тенджерите на живо и после желаещите са ги поръчали по куриер ли?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта