Обща тема за избор на Passat B8

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
vankko
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 01 окт 2019 19:27
Автомобил: VW Passat Variant
Двигател:

Обща тема за избор на Passat B8

Мнениеот vankko » Вто 01 окт 2019 19:34


Здравейте,

От скоро разглеждам оферти и мисля да си купя един Пасат б8, гледам обяви в момента. Изчетох цялата тема и има доста интересни неща.
Искам да ви помоля за някакви съвети, какво да гледам по колата за евентуални проблеми и при тест драйвва, как да позная нивата на оборудване

Благодаря предварително.

Поздрави,
ИБ

Mod edit:
мненията са отделени от темата:

:arrow Passat B8 - първи впечатления

Още информация при избора:
:arrow Passat B8 - нива на оборудване, фарове, стопове, системи, екстри




HarvesteR
Мнения: 127
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот HarvesteR » Вто 01 окт 2019 21:47


Здравей, ето един съвет от мен:
търси си кола със стъклопакет на страничните стъкла (двойни - шумопотискащи стъкла)


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот netizen » Сря 02 окт 2019 6:51


Накратко: Търсиш си Highline оборудване, в него има всичко важно и необходимо. Хубаво е да е с LED High фарове и стопове. За мен тази кола трябва да е задължително и с Active Info Display. От там насетне ... каквото ти се падне :)


Потребителски аватар
lyubohar
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 19 мар 2014 11:40
Автомобил: Passat B8 Lim HL
Двигател: EA288 2L TDI 150
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот lyubohar » Сря 02 окт 2019 7:33


Ако няма да я караш само ти, можеш да си потърсиш с памет на седалките. С жена ми доста се измъчваме по два пъти на ден да местим седалка и огледала. Имай предвид, че колата вози леко твърдо (моята е със 17" джанти), така че ако вземеш R-Line с 18" и без адаптивно окачване, ще ти вози доста стегнато. Аз бих търсил с адаптивно окачване ако избирах днес. Иначе другото са го написали колегите. Активен info display нямам, но не виждам какво толкова повече ще ти дава като информация, освен че ще е шаренко и модерно. Дистроникът е супер, ако ти харесва мързеливо каране. LED фаровете наистина са супер и колата изглежда съвсем различно. Кожата на колата е страхотна (напа), моята е с пълна кожа и това ми е любимата екстра честно казано. Нямам обдухване, но никога не съм се запарвал/изпотявал.

Откъм слаби места не мисля, че има нещо толкова конкретно, за което да те посъветваме да гледаш - стандартните неща: слушаш окачването, скоростите как се сменят и т.н. След 2017г. всички дизели (ако не греша) са с новата 7-степенна DSG (която не е същата като проблемната "суха" 7-степенна, която слагаха на слабите бензини по-рано). Ако си намериш с такава кутия, вероятно ще е по-добре като разход и шум в купето от класическото 6-степенно DSG. Моята е 150 коня и набира доста впечатляващо за конете си (колата е само 1500 кг.), повечето возещи се изненадват. Лично за мен това е предостатъчно за изпреварания, но всеки си има различни разбирания. 4х4 лично аз не бих търсил, освен ако не говорим за Alltrack.


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот astragt » Сря 02 окт 2019 9:06


Аз пък бих те посъветвал да се огледаш за поне 190к.с. и 4х4. Това е сериозен автомобил, за не съвсем скромен бюджет и за мен е задължително да има запас от мощност и задвижване 4х4. Също съм с две ръце за лед 2 ниво на предни и задни фарове и за актив инфо дисплея. Печката е уникална екстра, която имах на прдишния и тук мъничко ми липсва. Най-вече гледай да вземеш кола с история!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот hooligan_sk » Сря 02 окт 2019 9:34


Зависи от бюджета. Всички са се втурнали да ти препоръчват екстри, които общо взето се намират в екземпляри над 40 000лв. Лично аз не си представям да дам толкова пари за бивша служебна кола на обичайно 6 цифрен пробег. Е, предполагам че от НЕофициалните канали, можеш да си намериш нещо удряно и със съмнителна история, за по-малко пари с такива екстри, но... Моят съвет е да си набележиш някой задължителни за теб критерии(DSG/ръчка, седан/комби, бензин/дизел) и да подбереш най-запазения екземпляр в бюджета ти. Имай предвид, че има върнати от лизинг и върнати от лизинг пасати. Някой са товарени със стока и им личи по състоянието на багажник/интериор, на други им е било по-лесно.


vankko
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 01 окт 2019 19:27
Автомобил: VW Passat Variant
Двигател:

Re: Обща тема за избор на Passat B8

Мнениеот vankko » Чет 10 окт 2019 19:35


Благодаря ви за отговорите и напътствията.
Имам още един въпрос: как мога да проверя по номера на рамата, сервизната история на колата?

Благодаря.
Поздрави,
ИБ


Потребителски аватар
lyubohar
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 19 мар 2014 11:40
Автомобил: Passat B8 Lim HL
Двигател: EA288 2L TDI 150
Местоположение: София

Re: Обща тема за избор на Passat B8

Мнениеот lyubohar » Чет 10 окт 2019 20:02


Има платени сайтове с уж пълна информация, но е доста несигурно положението, понякога само си даваш парите и нищо повече от безплатните не излиза. А безплатните казват само неща като модел, двигател и екстри.
Иначе мисля, че може да се иде в официален дилър и да се провери, вероятно струва нещо.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1009
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Обща тема за избор на Passat B8

Мнениеот nikolay_ss » Пет 11 окт 2019 9:15


Единствено и само при дилър, всичко останало е ала-бала.


Потребителски аватар
svenn1
Мнения: 98
Регистриран на: Вто 02 окт 2018 16:09
Автомобил: VW Passat B7
Двигател: CFGC

Re: Обща тема за избор на Passat B8

Мнениеот svenn1 » Нед 13 окт 2019 9:47


Освен, че струва нещо съм попадал на дилъри, които искат да им закараш и собственика на колата иначе не дават никаква информация...


Потребителски аватар
Kapon4o
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 11 окт 2016 12:05
Автомобил: VW Passat
Двигател:
Местоположение: София

Re: Обща тема за избор на Passat B8

Мнениеот Kapon4o » Сря 16 окт 2019 13:58


Здравейте,
Аз следях пасатите около 1г и Януари взех.
Като минимум и задължителни неща исках: лед фарове(компромис лед ниво 1),подгрев на седалките, автомат, дизел 150 коня, дисктроник, километри до 150-160к. БЮДЖЕТ - 30к
Какво взех - highline (друга кола сравнена с комфортлайна, много съм доволен), 190коня,167к км, , лед ниво 1, подгрев, дисктроник, затъмнение стъкла, теглич, малката навигация, 18ки Р лайн джанти и 16ки зимни с тасове, цена 30к (след отстъпка за приятел иначе 33,34к)
Препоръка от мен - най държа на хайлайна, и задължително лед фарове.С халогени е много смешен пасата, целия кеф за мен се разваля. Бих заменил теглича за лед ниво 2. Дисктроника петък неделя на Тракия не го ползвам, много трафик и не е смарт. Не съм карал 4х4, но за сега нямам нужда.
Това е от мен


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Обща тема за избор на Passat B8

Мнениеот hooligan_sk » Сря 16 окт 2019 14:13


Лично мойте задължителни критерии бяха DSG + липса на теглич. Доста интересни бройки пропуснах заради наличието на теглич. На абсолютно всички с такъв, беше използван. А на мен не ми трябва DSG, теглило каравани по ред ясни причини. Други дрънкулки не са ми били интересни, имах ги всичките, че и повече в предишната кола. Но това си е до мой вкус, повече хора например, много се кефят на Р лайн пакетите. :th_up


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Обща тема за избор на Passat B8

Мнениеот VWGT » Сря 16 окт 2019 14:18


Как се познава дали и за какво е ползван теглича?
Страшно много хора познавам, които си ползват теглича само и единствено за превоз на колела.


Потребителски аватар
lyubohar
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 19 мар 2014 11:40
Автомобил: Passat B8 Lim HL
Двигател: EA288 2L TDI 150
Местоположение: София

Re: Обща тема за избор на Passat B8

Мнениеот lyubohar » Сря 16 окт 2019 14:21


Kapon4o написа:Здравейте,
Аз следях пасатите около 1г и Януари взех.
Като минимум и задължителни неща исках: лед фарове(компромис лед ниво 1),подгрев на седалките, автомат, дизел 150 коня, дисктроник, километри до 150-160к. БЮДЖЕТ - 30к
Какво взех - highline (друга кола сравнена с комфортлайна, много съм доволен), 190коня,167к км, , лед ниво 1, подгрев, дисктроник, затъмнение стъкла, теглич, малката навигация, 18ки Р лайн джанти и 16ки зимни с тасове, цена 30к (след отстъпка за приятел иначе 33,34к)
Препоръка от мен - най държа на хайлайна, и задължително лед фарове.С халогени е много смешен пасата, целия кеф за мен се разваля. Бих заменил теглича за лед ниво 2. Дисктроника петък неделя на Тракия не го ползвам, много трафик и не е смарт. Не съм карал 4х4, но за сега нямам нужда.
Това е от мен

Каква е разликата между LED 1 и LED 2? Аз виждам само две нива по улиците - с LED (като на профилната ми снимка) и без LED фарове :)


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Обща тема за избор на Passat B8

Мнениеот hooligan_sk » Сря 16 окт 2019 14:27


Пасатите които идват тук са от служебни авто паркове и когато се поръчват с теглич, го ползват "служебно". В Германия като цяло обичат да си пътуват с каравани. Това го няма тук в БГ като култура. Но да, обективно няма как да кажеш за какво е бил ползван теглича със 100% сигурност. Лично аз не искам да поемам и обратния риск.

LED1 - само еденична лед дневна светлина. Ивица под фара.
LED2 - full led.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта