Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Barboukov » Сря 30 окт 2019 22:52


Enigma07 написа:Номера е RU393120355NL Навсякъде излиза същата информация.
Писах на продавача, обясних ситуацията и поисках доказателство, че е пратил на мой адрес и име. Вече 6 ти ден няма отговор.

Доставена е на получател в София. Справка: bgpost.bg
На кой адрес си я поръчал?

Пускай диспут: Delivered to wrong address и ще ти върнат парите.




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Barboukov » Сря 30 окт 2019 23:02


Barboukov написа:
Enigma07 написа:Номера е RU393120355NL Навсякъде излиза същата информация.
Писах на продавача, обясних ситуацията и поисках доказателство, че е пратил на мой адрес и име. Вече 6 ти ден няма отговор.

Доставена е на получател в София. Справка: bgpost.bg
На кой адрес си я поръчал?

Пускай диспут: Delivered to wrong address и ще ти върнат парите.

До момента съм пуснал и спечелил страшно много диспути за какво ли не. Ако някой има нужда от съдействие, да пише и ще помагам.


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Tipsy » Чет 31 окт 2019 15:23


Имах пратка с тракинг. До сега е било така - пратката ако е в София на другия ден е при мен. Съответно отскоро пуснаха и услуга на препоръчаните пратки да изпращат и смс, но той обикновенно идва чак следобяд, а пратките ги обработват около 10 часа. Но същия ден не можах да си взема пратката, а на следващия ми казаха, че пратка всъщност нямам. Показах им смс-а и те ми обясниха къде е "уловката" - пратката била получена, но в друг клон, в смс-а пише пощенския код на клона. Обадих се във въпросния клон и ми отговориха, че имат пратка, вероятно етикета не се четял добре и са я пренасочили към тях вместо към правилния клон. След няколко дни си получих пратката.


nikolay_v
Мнения: 260
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот nikolay_v » Вто 05 ное 2019 14:58


За пазаруващите в Али -на 11.11 (понедеделник) ще е черния петък.Сега е момента за набелязване и сравнявне на цените


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Сря 06 ное 2019 10:59


Нищо фрапиращо намалено не открих за този "черен петък".Изкуствено си завишават цените предварително и ужким ги намалят,ама не точно.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот nikolay_ss » Сря 06 ное 2019 11:12


Има един екстеншън - https://chrome.google.com/webstore/deta ... mdnkjnpdeg с който можете да сравнявате цените за даден период от време и можете да си сложите да ви следи и информира, ако цената падне.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Сря 06 ное 2019 22:29


Едни соларни елементи 400 вата бях загледал, бяха 108 паунда,сега са 88, а на 11 ще са 76.
Лошото е, че всъщност не ми трябват.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Чет 07 ное 2019 16:33


На 11.11 цените падат до най-ниските. Само дето през цялата година има търговци дето предлагат на цени близки до най-ниските за почти всичко. От другаде идва далаверата - ваучерите които са валидни само тогава.

Ако ще се пазарува за 10-15 долара е все тая. Ако подминаваш 100 долара ваучерите почват да имат значение. Аз съм планирал неща за 130-140 долара и очаквам да ги взема за близо 20 долара по-евтино от колкото мога да ги взема през останалото време на годината.


Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 157
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Enigma07 » Пон 11 ное 2019 18:54


Enigma07 написа:Номера е RU393120355NL Навсякъде излиза същата информация.
Писах на продавача, обясних ситуацията и поисках доказателство, че е пратил на мой адрес и име. Вече 6 ти ден няма отговор.

Имаме развръзка колеги; продавачът не се появи на диспута и в крайна сметка ми върнаха парите, не знам ако беше се включил и той как щяха да процедират. Както и да е, благодаря на всички за насоките и упътванията.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот joro_kem » Пон 11 ное 2019 19:14


Днес поръчах ей тая екстра, че дясното ми коляно опира в тунела на скоростите: BGN 2.24 15%OFF | Universal Leather Knee Pad for Car Interior Pillow Comfortable Elastic Cushion Memory Foam Universal Thigh Support Accessories
https://s.click.aliexpress.com/e/ND1ATlMc


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Вто 12 ное 2019 0:32


Аз днес взех един пречиствател за въздух, който следя от около 3-4 месеца. Цената тогава беше 360лв, днес след намаления и серии от ваучери го взех за 283лв, без да броя кешбека. Доволен съм.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Нед 22 дек 2019 15:32


Ето, че и аз гризнах пръчката с алиекспрес. Поръчах си батерия за Делл латитюд 6230. Заводски ОЕМ е 4400мАч, тази беше отбелязана като 5200мАч. Пределно ми е ясно, че за смешната сума от 29 долара няма да получа ОЕМ-качество, но и не очаквах, че ще държи по-малко от 5-годишната ми ОЕМ батерия, която преди да се прецака си държеше като стой та гледай 2 и отгоре часа.
Сега водим преговори с китаеца и на драго сърце бих му я върнал, за да ми върне парите, но не може да се пращат батерии - има рестрикции за опасен товар. Питам го директно какви елементи има вътре, защото ме съмнява, че са 6 по 2200мАч, но той отклонява темата. Пуснах и диспут, като съм приложил файл със снимка, на която се вижда, че капацитетът измерен със софтуер е около 4300мАч. Баси хитрите китайци, правят на баламурници цял свят и ми казва - ама тя не е като оригиналната. 5200мАч, са си 5200 без значение, дали говорим за оригинална или не. Друг е въпросът, ако са ползвани некачествени елементи, дето пише 2600мАч, ама реалният им капацитет е 1800... щото са толкоз качествени.
Та така, гледам е отговорил на диспута - да ми върне цялата сума, а аз да му я върна обратно. Но за съжаление няма как да я върна, колкото и да ми се иска :banghead Какво ще стане ако откажа предложението му? Някой има ли идея?


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Нед 22 дек 2019 16:39


Ако му откажеш предложението чакаш решението на съпорта на Али-то,което в повечето случаи е в твоя полза и няма да се налага да връщаш батерията.Аз от доста време спрях да си пиша с китайците при проблем,именно защото са крайно нагли и си е загуба на време.Директно си пускам диспута :smile .


Потребителски аватар
deepd
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 май 2009 20:17
Автомобил: Golf VII
Двигател: CLHB - 2015
Местоположение: BG / Шумен

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот deepd » Нед 22 дек 2019 17:09


Трабва да се благодариш,че имаш поне толкова колкото си измерил със софтуера, защото повечето батерии презареждаеми са с 1/3 че някои и 1/4 от обявената, примерно 150mAh вместо обявените 600mAh. Затова преди купуване се гледат мненията долу обикновено има скийншотове с реалните капацитети. Ако ли няма много мнения значи е съмнително и се търси друг търговец от подобно естество.Забраните не са само за изпращане а и някои дори не идват ако са поръчани извън EU, на късмет е.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Нед 22 дек 2019 17:16


Мерси за отговорите и на двама ви. Да, научих си урока с батериите. Въпросният китаец няма коментари, но гледам на негови колеги - има клиенти като мен - един беше много доволен, после след три месеца писал, че тая батерия е жив ташак... Остава ми варианта да си сменя елементите на оригиналната с читави такива. Ако имам време по-натам може да го направя, че е малко особена работата.
Забраните са САМО за изпращане. Питал съм преди две седмици на националния телефон на БГпощи. Служителката ми каза, да интересното е, че не могат да се пращат, но няма забрана за получаване, поне засега.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 193 госта