Практикер - имайте едно на ум!

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Georgi Vutov
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот Georgi Vutov » Чет 14 ное 2019 21:57


инжектопляктор написа:Купих от тях нещо заводски дефектно. Отидох за рекламация и поговорихме. Замениха ми го веднага с ново.


Според мен зависи и на каква цена е било и от човека който го приема до някъде.Наскоро бащата който пък никога не влиза в Практикер как е решил да отиде да си купи нещо от там не знам.. било му по път.Купил си 1 кутия дълги винтове 10ка , прибира се отваря и изненада вътре 8ца. За мой късмет бях там и викам вземам ги и отивам да ги връщам , той ми вика остави ги все някога ще ги използвам. Няма такива .. най мразя някой да ме лъже или преметне макар волно или неволно. Отивам в магазина обяснявам им така и така , седят и ме гледат и се опитвят да ми обеснят , че едва ли не аз съм имал купени някви 8ци и съм ги сменил с купените и сега се опитвам да им ги върна!? Както и да е .. много се наех и ми носят нова кутия винтове 10ка ( запечатана като предната ). Викам отваряй кутията. -Ама защо? Абе викам отваряй кутията да видим кво има вътре . Отваря той и кво да види винтове 8ца а на кутията пише 10ка. Седя и ме гледа 2 минути като полезно изкопаемо. Амиии сега ще отида да потърся каквито ви трябва. А викам какво стана с това че съм имал някви дето не ми трябват и съм се опитал да ги набутам в тая кутия и да ви ги върна. Мълчи и гледа. Иначе много бързо заключват кой какво е искал да направи. Малко се отклоних от темата , но все още си държа на мнението! Благодаря и на всички които са изказали своето мнение




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот MMX » Пет 15 ное 2019 10:55


Ivaile написа:стенен смесител, който бе с различно от моето разстояние м/у входовете за топла и студена вода.

Стандартът не е ли само един? Остава твоите тръби да са сложени както дойде.


Lyubo_St
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 11 май 2019 0:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот Lyubo_St » Пет 15 ное 2019 11:36


Обикновено монтажът е посредством ексцентрици, които правят възможно нивелирането на батерията. Те могат да компенсират до някъде и неточен монтаж на тръбите.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот batVenci » Пет 15 ное 2019 11:45


Преди години стандарта е бил 16 сантиметра, сегашния е 15. Може би, колегата е сменял стар смесител...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот muns61 » Пет 15 ное 2019 17:46


Не се опитвайте да въртите стари ексцентрици, майсторите имаха навик да слагат боя на кълчищата и може да ги счупите. А тогава става интересно.


goldy
Мнения: 77
Регистриран на: Съб 30 май 2009 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот goldy » Пет 15 ное 2019 18:31


Колеги, аз съм връщал поне 10 ел. уреда в Кауфланд – Банишора, Младост, Х.Димитър, Дружба - 2. Веднага, без въпроси ми връщат парите. Един път след като ми върнаха парите ме помолиха, ако нямам против да им кажа какъв е проблема. Включително съм връщал уреди ползвани 20 месеца с гаранция 24 месеца.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 15 ное 2019 21:48


Кауфланд е друга бира.
Там се връщат и резачки, които вече са нарязали 20-30 кубика дрЪва,и вече не е необходима. Но това няма нищо общо с темата за Практикер.


Потребителски аватар
Ivaile
Мнения: 552
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 22:47
Автомобил: Touran
Двигател: BSE 2008
Местоположение: Пловдив

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот Ivaile » Пет 15 ное 2019 22:56


muns61, a и batVenci са с точните отговори.
Мисля, че в Практикер трябва мааалко повече дипломатичен език....
А не с рогата напред.

Помагат изрази от рода на ,, С молба за съдействие, виждам, че вие сте от служителите с по- голям опит",.......,, ..." ,,бихте ли ми съдействали, защото нямам нвобходимия опит с.... а не работи"" или пък ,, неподходящ подарък, който все пак ще ползвам, но....".,, какво ще ме посъветвате, вие сте с познания.....
Та, тъй....Въпросът, според мен е да направите служителя съпричастен, за да може той да съдейства пред отговорника на отдела.
Защото всеки магазин има °/。за върнати неща....
Мисля, че темата е изчерпана...
Изводът е - ползвайте правото за проверка на уреда, не бъдете припряни!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот kris11 » Нед 17 ное 2019 19:01


Ivaile написа:.
Мисля, че в Практикер трябва мааалко повече дипломатичен език....
А не с рогата напред.
Помагат изрази от рода на ,, С молба за съдействие,

да го ду...т и да фалират пак /Няма никакви молби и дипломатичен език - има право на купувача.
Така, че не купувайте нищо , дори и винтче от Практикер. Има други магазини с по-добри цени :th_up


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот инжектопляктор » Нед 17 ное 2019 19:16


kris11 написа:има право на купувача.

Купувачът има право, но само ако не отправя неразумни и необосновани претенции. Знаете, че има много хора които се правят на селски тарикати да "цакат на дребно" Идеята ми е - не винете само тях.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот MMX » Пон 18 ное 2019 11:12


Практикер не го ли продадоха? Ако собственикът е друг е нормално да се отрази на политиката и отношението.


Georgi Vutov
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот Georgi Vutov » Чет 21 ное 2019 18:42


Да напиша развитието по темата.След като не ми се обадиха на следващия ден след като им оставих уреда реших да отида аз. Отидох в магазина след малко повече от седмица , за да попитам каква става и защо не ми се обадиха на следващия ден както ме увериха , понеже им го връщам неизползван да ми кажат становището на сервиза в най кратък срок. След разговор от страна на практикер със сервиза , какво се случва с влагоабсорбатора ми , казаха че било нещо дребно и всичко било наред и питат дали да го изпращат обратно?! След като обсъдиха моя влагоабсорбатор от сервиза и казаха ( понеже беше тихо в стаята и се чуваше разговора ) "с тоя сме готови ама ония предпродажбените не можем да сварим тая седмица да ги оправим и ще ви ги пратим по-нататък" което ме кара да си мисля , само дефектни уреди ли получават и ги изпращат директно към сервиза не знам :stumm
Обадиха ми се да отида да си взема оправения влагоабсорбатор от магазина и след като отидох , първо не беше опакован както аз си играх да им го опаковам в същия вид в който го купих , второ беше мръсен и трето дори не бяха изхвърлили водата може би когато са го тествали.За прахоляка няма да коментирам.Понеже не исках да се разправям отново , а и нали уж трябва да сме "дипломатични" си го взех. А и "дребното нещо" беше дефектна платка.Ще видим сега колко ще изкара :beer


Анги
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 06 дек 2020 0:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот Анги » Нед 06 дек 2020 0:06


Здравейте,
Вече имам едно наум.
След закупуване на легло от масив и подматрачна рамка, прибирайки се вкъщи установявам дефекти и на двете стоки. Имам ли право да ги върна и да си искам парите?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот Vlad777 » Нед 06 дек 2020 10:40


Миналата седмица бях в HomeMax. Човек до мен донесе резачка. Каза, че я е купил преди 2 часа, занесъл я е вкъщи и е установил, че е дефектна и се връща да я заменят. Казаха му, че трябва да я остави в сервиз и докато бях там така и не пожелаха да му я заменят...

А човека им обясняваше, че сега трябва да я ползва и затова я е купил, защото не може да чака месец да си свърши работа...

Така че - навсякъде е така. Правилото за връщане в 14 дневен срок не важи при покупка, която не е дистанционна (онлайн или по тел)


Потребителски аватар
DAJelev
Мнения: 67
Регистриран на: Чет 21 юни 2018 9:08
Автомобил: VW Passat Variant Highline
Двигател: DFCA 2016
Местоположение: София

Re: Практикер - имайте едно на ум!

Мнениеот DAJelev » Нед 06 дек 2020 20:56


До политика на фирмата си е. Във Виваком ако си купиш телефон и откриеш някакъв проблем до 24 часа ти го заменят с нов. След това вече си се дава на сервиз. Но може това да е някакво изключение при търговците.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта