Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
TISSOT
Мнения: 85
Регистриран на: Чет 03 май 2007 9:35
Автомобил: VW Touran
Двигател: CAYC 1600 TDI BMT DSG 2013
Местоположение: Варна/София

Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот TISSOT » Сря 27 ное 2019 16:31


Здравейте колеги, какви са ви впечатления от бензиностанция Кристал на бул. Ломско шосе в кв.Обеля?
Забелязах,че това лято се разшири с още десетина колонки а може и да са повече. Скоро минах от там и видяш дизела на цена 2,05лв., а на Марешки до нас аптеката имаше табло с цените на неговата бензиностанция и дизела беше 2.07лв.




powerade
Мнения: 1046
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот powerade » Сря 27 ное 2019 16:40


Два пъти съм сипвал по 50 лв оттам на 1.9 ТДИ 90 коня, никакви ядове нито с вървеж, палене или разход.


danakoplatec
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 02 ное 2005 12:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот danakoplatec » Сря 27 ное 2019 16:43


Много добро гориво, заедно с интерспийд в Надежда и Обеля


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот Vlad777 » Сря 27 ное 2019 17:23


Много добро гориво какво значи? Някой тестове правил ли е?

На 1.9 TDI 90 к.с. и олио да му сипеш, пак ще кара.

Ама на 1.6 TDI с комън рейл няма да му се отрази особено добре. Може и да не е веднага и известно време да си мислиш, че си "на далавера", но в един момент да съжалиш за спестените 50-100 лв от гориво...


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот Pichaga » Сря 27 ное 2019 18:55


Живеех преди време в Надежда
Знам ги Кристал и преди и след разширението.
Не мога да докажа нищо и не искам, но аз там никога не съм зареждал и няма да заредя, както и на Марешки апропо
В Надежда не става и Шела, не става и ОМВ на Рожен, лош опит и от двете
Става Ромпетрол и ОМВ на Триъгълника
Откакто карам комън рейл, внимавам какво и къде сипвам-ЕКО и в краен случай Ромпетрол и ОМВ


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот silent » Сря 27 ное 2019 20:48


Vlad777 написа:Много добро гориво какво значи? Някой тестове правил ли е?

На 1.9 TDI 90 к.с. и олио да му сипеш, пак ще кара.

Ама на 1.6 TDI с комън рейл няма да му се отрази особено добре. Може и да не е веднага и известно време да си мислиш, че си "на далавера", но в един момент да съжалиш за спестените 50-100 лв от гориво...

А какво значи не им е хубаво горивото щото е евтино...някой изследвал ли го е...
Марешки зарежда от Сакса продава през 3стотинки литъра и продава по 100тона на ден в само в Люлин... всеки може сам да си сметне дали печели и колко печели за да може да си позволи тези цени...и дали продава нещо по-различно от останалите бензиностанции с "хубаво" скъпо гориво...
За протокола нямам нищо общо с Марешки нито с Кристал нито съм зареждал някога на Марешки или Кристал...но ако ми бяха удобни бих зареждал там...


bullyboybg
Мнения: 27
Регистриран на: Съб 18 юни 2011 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: RE: Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот bullyboybg » Сря 27 ное 2019 20:57


Pichaga написа:Живеех преди време в Надежда
Знам ги Кристал и преди и след разширението.
Не мога да докажа нищо и не искам, но аз там никога не съм зареждал и няма да заредя, както и на Марешки апропо
В Надежда не става и Шела, не става и ОМВ на Рожен, лош опит и от двете
Става Ромпетрол и ОМВ на Триъгълника
Откакто карам комън рейл, внимавам какво и къде сипвам-ЕКО и в краен случай Ромпетрол и ОМВ
Тука ми стана интересно, как ОМВ на Рожен не става а пък ОМВ на триъгълника става [emoji848]


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот Stivi » Сря 27 ное 2019 21:50


Във всеки по-голям град има поне една /или няколко/ бензиностанции които продават с 20 стотинки под големите вериги и на колонките им върволицата не спира,искате да кажете че всичките тези стотици хиляди тонове които продават са само контрабандно,или мешано в незнайни складове гориво което неминуемо прецаква двигателя ?? Вече около 20 000км карам с такова гориво и засега не забелязвам проблеми,но пък забелязвам в портфейла ми 250лв в повече :wink


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот Vlad777 » Сря 27 ное 2019 22:52


Един мой приятел си караше Discovery 2.5D на масло и олио и му беше сложил газ. Тази кола дизел почти не помирисваше и си вървеше супер и без проблеми. Но това на кола 94-та година.

При кола 2014 тези 250 спестени лева дали си заслужават? Всеки дребен проблем е в пъти повече. Не че горивото е гарантирано лошо. Честно казано бих си заредил на голф двойката без да се замислям от там бензин, но на T-ROCa сипвам само на ЕКО и добавям Bardahl добавка за профилактика на бензин.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот Stivi » Сря 27 ное 2019 23:33


Може би трябваше да спомена че не говоря за Голф-а от аватара,а за 1,5 dCi 2015г. за което съм броил 31 000лв. /демек си ми е скъпо и си го пазя/ и което е доста капризно към горивото. Но ако имах средства да си позволя T-Rock и разхода му на бензин, може ни нямаше да ме интересуват толкова тези 10-12лв спестени на резервоар :wink


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот Vlad777 » Чет 28 ное 2019 9:15


В момента на Кристал бензинът е 2.03. На близкото ЕКО е 2.19, но с картата за отстъпка нa VWclub е 2.12. Един резервоар на трока е 45 литра. Това прави 4.05 лв на резервоар или 8-10 лв на месец. Дали си заслужава за 100 лв на година да рискувам да се прецака нещо, което струва колкото икономията за 20-30 години?!?


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот beuchat » Чет 28 ное 2019 9:33


А каква ти е гаранцията,че от прехваленото Еко,което така усърдно рекламирате няма да ти се прецака двигателя,защото на мене от "висококачествените" им горива и в частност газта,колата ми е отказвала да работи на това гориво в следствие на запушен газов филтър???


powerade
Мнения: 1046
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот powerade » Чет 28 ное 2019 9:45


Как каква - гаранция ЕКО :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :c020



https://www.youtube.com/watch?v=PiS15I3Lo3g

Ето и ти да се "убедиш" :mhihi :mhihi :mhihi

От години не съм стъпвал на маркова бензиностанция, филтър сменям на 20-30 хиляди и нито един път не е бил пълен с камъчета, пясък или нещо такова :mhihi :mhihi :mhihi

Даже не е бил мръсен, пък всеки си изкарва парите и има право да си ги харчи където поиска :c020


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот Vlad777 » Чет 28 ное 2019 10:25


Всеки да зарджда където иска. Най-малко мога или искам да отговарям за колата на някой.

Аз имам 200+ хиляди километра с горива само от ЕКО - на газ (90K на 1.8 20v), дизел (100K 1.9TDI PD) и бензин (25K 1.5TSI) и не съм имал никакви проблеми до момента, свързани с горива. Затова съм сигурен в тях и ще продължавам да ги ползвам, докато разликата в цената е незначителна за мен. Най-показателно е, че на помпа-дюзата след 100 000 км нафта само от Еко дюзите са с перфектни показания.

Не казвам, че другите бензиностанции са с некачествени горива, но не съм ги пробвал и предпочитам да не рискувам. А един, два или пет резервоара не са показателни според мен.

Затова казвам аз какви наблюдения имам - вие сте си прави за вас, аз за мен. Не виждам какъв е проблема?!


bullyboybg
Мнения: 27
Регистриран на: Съб 18 юни 2011 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Мнение за бензиностанция Кристал (София)

Мнениеот bullyboybg » Чет 28 ное 2019 10:35


Аз пък зареждам от въпросната Кристал всяка седмица, минавам около 2000 км на месец, карам fsi двигател и също нямам проблеми, 1.97 или 2.27 не е малка разлика за бензин 95 и незнам какво би ме накарало да зареждам на Еко..



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 212 госта