Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Техническа и сервизна информация за Passat
Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот Svetlix » Чет 14 ное 2019 13:49


Колкото и да е тривиално - и 4-те ти гуми са един и същ размер? Питам защото съм виждал как 3 са в един размер, а 4-тата друг и колата теглеше в една посока.




Потребителски аватар
Иван.Дочев
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 04 авг 2019 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот Иван.Дочев » Пон 18 ное 2019 22:31


muns61 написа:Първо проверяваш налягането в гумите. После караш без да натискаш спирачки и след няколко километра спираш и пипаш главините и дисковете за греене. После вдигаш предницата във въздуха и палиш мотора за проверка дали рейката не завива сама. После пишеш тук.
Не се сърди, съвети се дават на хора, които могат да ги осмислят. А тук има всякакви.

Проблема е решен :) Честно ако не бях го видял с очите си нямаше да повярвам ... Спукан преден десен шенкел на 3 места 2 горе и доло ниско от вътрешната страна . Отдолу направо се беше кривнал и натискаше всичко на вън . При рязко спиране колата заковаваше , при плавно тресеше и риташе педала , а в движение гумата не е стояла правилно като цяло на самия път от там и виенето и дърпането. Логично си помислих диск ама е на резултата е 300 лв комплект ляв и десен на вайко ( левия е здрав ще стои за резерва ) . Като цяло не съм фен на части втора ръка , в практиката съм разбрал едно. Спестиш ли пари от качеството на материал после ще плащаш двойно . Евалата на пичагата в сервиза направи едно кръгче и отсече , че има сериозен проблем в окачването и гумата не стои добре на пътя . Без стендове без да я вдига да я гледа рече и отсече . За 2ри път ходя при него и само по описание ми казва реалния проблем . Даже се очуди , че главината е оцеляла само препоръча превантивно като сменям дисковете да сменя и лагерите да не чакам да се появи проблем при тях . И най - вече колега извинявай за грубото ми държане не бях прав и в началото помислих, че се заяждаш с тези въпроси .


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот muns61 » Пон 18 ное 2019 22:38


Хубаво е че си попаднал на добър майстор. Ползвай го и за в бъдеще, добрите диагностици за рядкост.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот silent » Вто 19 ное 2019 12:11


Колега кажи къде е минала на стенд за не не ходи никой там повече. Този със стенда е за трепане, щото без малко тебе не е утрепал....


Потребителски аватар
Иван.Дочев
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 04 авг 2019 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот Иван.Дочев » Пет 29 ное 2019 2:35


Сервиза е в гр. Стамболийски обл. Пловдив . Той е само 1 сервиз предлагащ стенд ...Върнах се при него след цялата разправия и му показах шенкела и отговора му беше " Като дойде при мен е бил здрав иначе няма как да не покаже проблем . "



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 155 госта