Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Чет 05 дек 2019 14:05


Мокрото как да е, но противоречието между сняг и лед не го схващам и приемам.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот group® » Чет 05 дек 2019 21:34


Мокро и сухо срещу лед и сняг


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот powerade » Чет 05 дек 2019 22:41


MMX написа:Мокрото как да е, но противоречието между сняг и лед не го схващам и приемам.


Може би има някаква логика, защото реално това, което се пързаля, не е самия лед, а финния разтопен слой вода между леда и гумата. Ако трябва да сме честни на лед най-добре ще се представи гума с много финни и назъбени ламели, на която грайфера не е на големи блокчета (така си мисля поне аз де)
А на сняг най-много копат гуми с големи блокчета и широки канали (за да не се задръстват със сняг)
Това е лично мнение, не е плод на тестове и прочее, чиста логика (дори и невярна да е) :smile :smile


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот group® » Чет 05 дек 2019 22:48


За снега си прав.
За леда се иска мекота :icon_lol
Затова и не си пречат лед и сняг.
Вода и сняг си пречат, защото водата трябва да иде настрани, а снега назад.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот vucata » Пет 06 дек 2019 13:13


Аз за 2ра зима съм с Кордиант на Мерцедеса. Нямам абсолютно никакви забележки от гумите. Бяха шумни миналата зима първите няколко хиляди, но сега са добре. Относно спорачния път, прави са хората, но аз и винаги имам резерв от по ниска скорост при снеговалеж и киша, карам нормално и спазвам дълга дистанция.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот stefan4o » Пет 06 дек 2019 13:19


powerade написа:

Може би има някаква логика, защото реално това, което се пързаля, не е самия лед, а финния разтопен слой вода между леда и гумата. Ако трябва да сме честни на лед най-добре ще се представи гума с много финни и назъбени ламели, на която грайфера не е на големи блокчета (така си мисля поне аз де)
А на сняг най-много копат гуми с големи блокчета и широки канали (за да не се задръстват със сняг)
Това е лично мнение, не е плод на тестове и прочее, чиста логика (дори и невярна да е) :smile :smile

И аз съм на това мнение. За лед се иска повече допирна площ, докато за сняг е нужно гумата да се самопочиства добре - т.е. да има отстояния между блоковете на грайфера, за да се случи това.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот muns61 » Съб 07 дек 2019 13:51


Никога не съм принизявал факторът хубави гуми, но всяка гума е хубава при определени условия. Докато беше жив баща ми, живееше в едно плевенско село и не искаше да се прибира в града в празния си апартамент. Тогава за мен беше важно да мога ВИНАГИ да стигна до него, даже и да не е чистен пътя. 2 пъти ми се е налагало да ходя спешно при неизчистени от нощния снеговалеж пътища. Веднъж бе повредена автоматиката на парното на къщата, а втория беше отишъл да чисти снега на съседките и не си взел телефона, та ми изкара акъла. Ползвал съм гуми за сняг, с по-едър грайфер и съответно лоши показатели на мокро. Сега са ми други приоритетите и гумите са други, но винаги шофирането ми е било съобразено с даденостите.
Онзи с Ауди-то, дето съм писал в другата тема, освен че се е заблеял, не е предвидил увеличаването на спирачния път при наклон.


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот i.stojanov » Нед 08 дек 2019 15:54


Вчера сутринта ми се случи и на мен. Съмняваше ме пътя и просто пробвах и останах доста изненадан. Кара с 20км/ч. Колата едвам спря на прав път. Та цял преди обяд си карах с 3 на ум. И не е от гумите Goodyear UG9 на 1 сезон. НО съм сигурен, специално за спирането, че ако бяха други гуми нямаше да е такъв (добър) резултата.


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот predat0r » Пет 13 дек 2019 12:52


Здравейте ,
Някой със наблюдение върху гуми Matador MP92 SIBIR SNOW.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот MMX » Пон 23 дек 2019 16:31


Новият Michelin днес ме спаси да не се ударя в задницата на един камион. Не мога да кажа, че друга марка нямаше да свърши същата работа, но ако бях със старите гуми на 4 сезона най-вероятно нямаше да се размине. Изплатиха се един вид. Като цяло много приятни гуми. Единствената забележка е, че някак се набиват камъчета между грайферите и то не в големите процепи, а там където е почти като очертание. Вадих с отвертка 4-5 камъчета, които се виждаха. Сигурно има още доста.
Photo1399.jpg
Photo1399.jpg (53.35 KиБ) Видяна 2088 пъти


Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Netasq » Чет 02 яну 2020 17:29


На моят Аллтрак, както писах в темата сложих Мишлинт 6ца.. Е за моите 15-6 години стаж зад волана не съм карал с по-качествена зимна гума. Преди Нова година ходихме до вр. Шипка, а минах и Троян-Кърнаре. Изключително добро поведение на сухо и сняг. Както колега по горе писа, аз също имах екстремни спирания, едното от занесло BMW :mhihi . Гумата е надеждна и си заслужава парите.


Georgi Vutov
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Georgi Vutov » Чет 02 яну 2020 19:06


Аз смених старите Мишелинки с новия модел и ми се стуват малко по шумни при по висока скорост , но може и да си въобразявам. Винаги съм залагал на Мишелин за зимна гума и съм доволен. Брат ми си взе 4 нови Нокиан и също не са никак лоши. Не мога да каа , че са по-лоши от Мишелина , но все пак аз предпочитам Мишелин и давам моя глас за тях


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот kris11 » Съб 04 яну 2020 19:29


Georgi Vutov написа:Аз смених старите Мишелинки с новия модел и ми се стуват малко по шумни при по висока скорост , но може и да си въобразявам. Винаги съм залагал на Мишелин за зимна гума и съм доволен.

Във Варна сняг не е падал,че да направи дори бяла покривка тънка. Отгоре на всичко и мнение за зимна гума , която не е изпитана на сняг , дори и лед.Последните 3-4 дни сутрин пада лека слана ,и дотам.


Georgi Vutov
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Georgi Vutov » Съб 04 яну 2020 20:20


Преди седмица се прибрах от балкана , а там сняг валеше. Не че нещо ама понякой път излизаме и от Варна :wink


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот D1D00 » Сря 22 яну 2020 5:33


predat0r написа:Здравейте ,
Някой със наблюдение върху гуми Matador MP92 SIBIR SNOW.

Карам с такива чисто нови , и съм сравнително доволен :th_up



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: krisch96 и 86 госта