Поло 9н3 2008 год.1.4 тди 80 к.с с код BMS - Замяна на двигател

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Anelia12
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 12 яну 2020 11:28
Автомобил:
Двигател:

Поло 9н3 2008 год.1.4 тди 80 к.с с код BMS - Замяна на двигател

Мнениеот Anelia12 » Нед 12 яну 2020 11:39


Здравейте,
Имам Поло 9н3 2008 год.1.4 тди 80 к.с с код на мотора BMS,но двигателя се счупи(тотал) и не подлежи на ремонт.Търсил съм на всякъде такъв мотор с този код и удрям на камък :banghead :banghead :banghead Мисълта ми е-съвместим ли е със 75 коня и някой правил ли е тази процедура.Ще съм изключително благодарен ако ми отговори човек,където знае и запознат,не само с налучквания и предположения.
Моя двигател е и с дпф-филтър,но е махнат и изключен софтуерно,а другите нямат доколкото знам дпф.




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Поло 9н3 2008 год.1.4 тди 80 к.с с код BMS - Замяна на двигател

Мнениеот thanis » Чет 16 яну 2020 14:21


Привет колега, реално можеш да си намериш същият двг от Ибиза/Фабия, ако не можеш да намериш от поло. В ибей можеш да провериш https://www.ebay.co.uk/itm/31-2008-VW-P ... SwaBJd38us Това е примерен линк... не гарантирам за продавача.... Въпроса е, ако толкова много си държиш на колата... има опции. Въпрос на пари е. Така или иначе смениш ли ДВГ се предполага, че трябва да минеш през КАТ отново (канал), дори и същият код двг да ползваш (не се плаща технотест). На другият ти въпрос, можеш ли да сложиш стария мотор 75-коня, може... Ако го имаш наличен или за много добра цена, намери си майстор да ти закачи всичката карантия. Съществени разлики няма по блок/глава/бутала и т.н. Поздрави и успех !



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта