Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Вто 21 яну 2020 20:47


Най-добре проверявай чрез онлайн банкиране(ако имаш активирано такова) дали са пристигнали парите.Обикновено са в картата,но в системата на Али пише,че още са в транзит.




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот milmar » Сря 22 яну 2020 10:41


Аз имам 10-на пратки, първите от края на ноември и ми висят от преди Нова Година в Белгия и не мърдат :confused . Първите скоро ще направят 60дни. Не ми се беше случвало скоро едновремнно толкова неща, поръчани от различни търговци да ми се забавят толкова. Имам чувството, че в Белгия са все още махмурлии от празниците .....


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Сря 22 яну 2020 13:30


Явно при всички е така,защото говорих и с други хора,които ми споделиха същото.Аз съм си пуснал диспутите,защото на повечето пратки срокът от 60 дни им изтича в идните дни от седмицата,а аз нямам намерение да чакам 3 месеца за дреболии.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот nikolay_ss » Сря 22 яну 2020 13:50


tdi fen написа:понеже досега не бях отварял диспут значи отворих го и на същия или следващия ден беше закрит,като пише че са съгласни и ще върнат парите,но това вече една седмица е в статус в процес на връщане на парите колко време отнема може ли да не ги върнат ?

Мисля, че това кога ще ти върнат парите зависеше от какъв ти е ранка на потребителя в сайта им.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Barboukov » Сря 22 яну 2020 22:34


milmar написа:Аз имам 10-на пратки, първите от края на ноември и ми висят от преди Нова Година в Белгия и не мърдат :confused . Първите скоро ще направят 60дни. Не ми се беше случвало скоро едновремнно толкова неща, поръчани от различни търговци да ми се забавят толкова. Имам чувството, че в Белгия са все още махмурлии от празниците .....

Ако пратка с Cainiao Super Economy дойде за по-малко от 2 месеца, пускай тото. Късметлия си. Вчера получих 2, поръчани на 01.11 и 16.11. Отделно имам 2 октомврийски, които чакам. За всички тези са ми върнати парите.
Като се замисля, за LVS пратки само веднъж не съм отварял диспут и то защото в пратката имаше бонус - поръчани 5 лед лампички за пежото, а бяха 5+2gift.

Масово търговците вземат пари за доставка с Yanwen, а пращат с тия цървули. Всички тези пратки ги диспутирам.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот quattro^^ » Съб 25 яну 2020 1:37


Не са толкова злеИзображениеИзображениеИзображение


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Съб 25 яну 2020 9:15


Откакто китайците спряха да работят масово с China Post Ordinary Small Packet Plus за малки пратки като безплатна доставка, доставянето на стоки от Китай става доста по-бавно. Преди редовно се случваше малките пратки с безплатна доставка да са тук за 2 седмици до месец, сега 2 месеца вече са стандарт за безплатните доставки на малки пратки. Който иска малко по-бързо доплащаше за China Post Registered Air Mail и за една две седмици бяха тук нещата. Сега регистрираната им поща стана скъпа, Aliexpress Standart Shipping също поскъпна доста, а безплатната за малки пратки стана супер бавна и несигурна. Това обезмисля пазаруването от там за много видове стоки, които се намират и у нас на малко по-висока цена, но можеш да ги имаш веднага или след ден, ако е през куриер. Има смисъл само ако можеш да чакаш и ти е все тая дали ще пристигне определена стока и дали въобще ще дойде правилната стока, защото те много често грешат, а е доста неприятно да чакаш два месеца нещо и накрая (ако въобще дойде) да пристигне счупено или грешно, и тогава следва чакане още два месеца докато ти препратят правилното, но пък си спестил 5-10 лв. от цялата далавера :mhihi Да не говорим че при пазаруване от там, забравяме за опции като връщане на стока, проба на стока и гаранция.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Stoyanov_Vw » Съб 25 яну 2020 19:38


Здравейте! Харесал съм си един тип часовници за стена и реших да проверя в aliexpress. Часовника въобще не ми е спешен, та за това реших да търся безплатна доставка. Влязох в сайта и естествено намерих огромен избор от часовници от този тип. До тук добре, но ми правят впечатление тези космически намаления. Буквално няма обява без намаление!! :11 Въпреки това продължих да разглеждам, харесах си модел и реших да поръчвам, но открих нередност. В прикачените снимки показвам как при търсене обявата излиза с free shiping, а след като я отвориш доставката е всичко друго, но не и free! Аз ли бъркам някъде или има нещо нередно? :stumm
Прикачени файлове
clock1.jpg
clock2.jpg


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Съб 25 яну 2020 23:22


Пробва ли да разгледаш всички възможни методи за доставка?
Търсачката дали знае, че си в България?
На мен наистина ми излиза безплатна доставка.
Прикачени файлове
Screenshot_2020-01-25 £2 14 43% СКИДКА Большой акриловый домашний декор настенные часы современный дизайн 3D Diy большие де[...].png
Screenshot_2020-01-25 £6 66 82% СКИДКА 2017 Бесплатная Доставка Новый Часы Часы Настенные Часы Horloge 3d Diy Акриловое Зер[...].png


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Нед 26 яну 2020 0:04


Няма нищо нередно, а предполагам е бъг. Забелязал съм, че понякога дава безплатна доставка, но като цъкнеш и става платена. Пробвай от компютър и от телефон, оправя се.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Stoyanov_Vw » Нед 26 яну 2020 8:44


Сега опитах отново, няма промяна :no Пробвах от телефона през браузър, през приложението им, пробвах и от компютър.. все така си е :screwy


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот MMX » Пон 27 яну 2020 11:29


Stoyanov_Vw написа:Здравейте! Харесал съм си един тип часовници за стена и реших да проверя в aliexpress. Часовника въобще не ми е спешен, та за това реших да търся безплатна доставка.

Не се лъжи с такъв евтин часовник. За украса може да става, но за часовник гарантирано е умряла работа. Ще бъде комбинация, ако не и пълен комплект от следните:

- неточен, примерно 5мин на месец;
- бързо изтощаване на батерия;
- шумен (чуваш цъкане).


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот VWGT » Пон 27 яну 2020 12:05


Съвсем нормално поведение, един иска доставка Китай-UK друг USA-БГ.
При първоночалното търсене, ако не посочиш изрично начална и крайна точка (не че има как, но това е друг въпрос) няма как да ти филтрират оптимално резултатите.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ssssl » Пон 27 яну 2020 16:40


MMX написа:
Stoyanov_Vw написа:Здравейте! Харесал съм си един тип часовници за стена и реших да проверя в aliexpress. Часовника въобще не ми е спешен, та за това реших да търся безплатна доставка.

Не се лъжи с такъв евтин часовник. За украса може да става, но за часовник гарантирано е умряла работа. Ще бъде комбинация, ако не и пълен комплект от следните:

- неточен, примерно 5мин на месец;
- бързо изтощаване на батерия;
- шумен (чуваш цъкане).

Китайските часовници отдавна са доста точни. Наскоро купих , от магазинче на пазара в Младост1, стенен часовник с термометър и влагомер за 15-20 лв. Секундарникът не цъка, а се движи плавно. Часовникът съм го окачил в тенис-балона на комплекс "Мир и дружба" в Ст. град. От 2 м. цепи секундата :th_up


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот MMX » Пон 27 яну 2020 16:53


ssssl написа:Наскоро купих

Като минат 2 години може да напишеш равносметка. Влагомера ми е интересно и той ли е толкова точен или няма с какво да сравниш? Термометърът е ясен.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 194 госта