Ремонт и отговорности на сервизите

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт и отговорности на сервизите

Мнениеот w_smith » Чет 26 мар 2020 7:36


jack99 написа:
ами другия човек е бил улеснен , защото вече външните са сменени


Не знам за какво е бил улеснен, при него отидох да вкара грес, и да сложи маншон. Той ми се обади по-късно да каже, че карето /вътрешното/, е счупено!

Ако е било счупено е нямало как да стигнеш до въпросния майстор. За смяна е едно, а счупено друго. Значи и втория те е изпържил.




Потребителски аватар
jack99
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 23 фев 2020 20:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт и отговорности на сервизите

Мнениеот jack99 » Чет 26 мар 2020 14:39


Вероятно и аз бих го повярвал, ако не ми беше показал сваленото каре, по спомен лагерна гривна беше счупена! Освен това, и тракането изчезна.


dundurma
Мнения: 39
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 19:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт и отговорности на сервизите

Мнениеот dundurma » Съб 28 мар 2020 15:51


аз ли не мога да пиша,вие ли не можете да четете???????????????идеята ми бе,че ако кажеш че проблема е ТУКА,а се окаже че не е,трябва да си поемеш МАСРАФА по направената интервенция и моля майсторите да не се изказват толкова ЛАСКАВО за клиентите,щот ако не сме ние ще ядете БАХУРА.............дали колата ми е нова или набор на ЙОДА-няма значение.искам,когато плащам за нещо да има свършена работа.ако ли не-ресто.не си ли сигурен в обявената диагноза,тогава можеш да лавираш.но да кажеш,че си решил проблема,взел си кинтите и после да не поемаш отговорност за това,че си сбъркал ми не съм съгласен.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Ремонт и отговорности на сервизите

Мнениеот Водния дух1 » Съб 28 мар 2020 16:45


Всеки прави грешки.Затова е важно да се довериш на някого. Не всички майстори работят по метода проба-грешка. Има доста добри диагностици. Според мен,колкото повече един автомобил е тъпкан с електроника ,толкова повече се правят грешки по диагностиката.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Ремонт и отговорности на сервизите

Мнениеот muns61 » Съб 28 мар 2020 17:24


И колкото е по-стар и ръждив. Често проблемът е комплексен и е трудно да се диагностицира от кое точно е предизвикан.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Ремонт и отговорности на сервизите

Мнениеот cecoa1 » Пон 30 мар 2020 18:24


dundurma написа:аз ли не мога да пиша,вие ли не можете да четете???????????????идеята ми бе,че ако кажеш че проблема е ТУКА,а се окаже че не е,трябва да си поемеш МАСРАФА по направената интервенция и моля майсторите да не се изказват толкова ЛАСКАВО за клиентите,щот ако не сме ние ще ядете БАХУРА.............дали колата ми е нова или набор на ЙОДА-няма значение.искам,когато плащам за нещо да има свършена работа.ако ли не-ресто.не си ли сигурен в обявената диагноза,тогава можеш да лавираш.но да кажеш,че си решил проблема,взел си кинтите и после да не поемаш отговорност за това,че си сбъркал ми не съм съгласен.


Нема вие, нема ние...без разбиране не стават нещата. Като бачка майстора без пари по някои проблеми, за които може да има много различни причини, просто почва да не приема всеки клиент с такива проблеми(или по-скоро признаци). Точно за да не яде...кво беше там...
Читав майстор, парите пак ще си ги изкара, ако ще и само от смяна на масло и накладки... Та ще го яде клиента с големите претенции, тънка кесия, нулево доверие, и лаишки познания в областта на техниката и в частност автомобилите.
Никой не обича да си създава проблеми, и да работи за без пари. Майстора има избор да не поема случаи, от които може да е на загуба, и клиенти, които ще дават ядове, просто щото не са в час, а са с големи претенции. Но въпросните клиенти, с въпросните проблеми, все по-трудно ще намират кой въобще да се захване с проблемите им.


Потребителски аватар
jack99
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 23 фев 2020 20:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт и отговорности на сервизите

Мнениеот jack99 » Пон 30 мар 2020 18:38


Не мисля така, сега сервизи бол! Лично аз бих предпочел някой недотам кадърен, но съвестен и честен, който би ми казал нещата без заобикалки! И дори да ми откаже за нещо, не бих се сърдил, все пак човек не може да знае всичко. Доверие се печели трудно, но се губи за един миг!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ремонт и отговорности на сервизите

Мнениеот stefan4o » Пон 30 мар 2020 18:43


Най-лесно ще ти е да навлезеш в света на авто-ремонтите сам. Така ще се сърдиш само на себе си. И аз не съм професионалист, нито ми е призвание, но се справям и сам с повечето неща (с помощ жокери от приятели). Не е толкоз трудно, колкото изглежда.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Ремонт и отговорности на сервизите

Мнениеот cecoa1 » Пон 30 мар 2020 19:20


Доверието е най-ценно. Когато го има, компромисите и от двете страни не са проблем, и като цяло рядко остават некомпенсирани негативи. Просто между хора със сходни технически познания по-лесно се изгражда въпросното доверие - и двамата знаем, че нито той може да ме излъже, нито пък аз мога да му търся сметка за независещи от него нещата. Включително знам кои грешки са в рамките на допустимото, хора сме все пак, и прощаването им също се компенсира впоследствие по различни начини.
Отделно, много бързо ми става ясно евентуална некомпетентност.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Ремонт и отговорности на сервизите

Мнениеот Чудомир » Вто 31 мар 2020 12:00


cecoa1 написа:Та ще го яде клиента с големите претенции, тънка кесия, нулево доверие, и лаишки познания в областта на техниката и в частност автомобилите.
Никой не обича да си създава проблеми, и да работи за без пари. Майстора има избор да не поема случаи, от които може да е на загуба, и клиенти, които ще дават ядове, просто щото не са в час, а са с големи претенции. Но въпросните клиенти, с въпросните проблеми, все по-трудно ще намират кой въобще да се захване с проблемите им.


Много точно. Няма начин да искаш да ядеш пастърма на цена на кренвирши, и то не сегашната, ами тая от комунистическо време.

Като не те устройва - намираш начин като stefan4o, хващаш отвертката и гаечния ключ и се сърдиш на себе си. Като човек, който практикува паралелно и двете неща (ходи на сервиз или си върши по-лесните неща сам), мога да ти кажа, че основен критерии при избор на кола вече ми е "колко време ще я карам в гаранция" или ако е изтекла - колко ремонтнопригодна е за ремонти от лайшка ръка.

Ако някой има да допълни нещо съществено, да ми пише на лично.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта