Глоби от стотици евро въвежда Гърция за шофьорите нарушители

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Глоби от стотици евро въвежда Гърция за шофьорите нарушители

Мнениеот Калоян Кирилов » Сря 06 юни 2007 21:01


В Гърция влезе в сила нов правилник за движение по пътищата, който предвижда многократно увеличение на глобите и наказанията за най-опасните нарушения зад волана. Ако глобата се плати в рамките на 10 дни, тя се намалява наполовина.

От днес нарушаването на правилника за движение по пътищата в Гърция става лукс, който мнозина ще се замислят дали да си позволят, коментира Би ТВ. Неспазването на предимство, неспирането на знак „Стоп", преминаването на червен светофар, неправилното изпреварване и арогантното шофиране с цел впечатляване на околните вече се глобяват със 700 евро.
Паричното наказание е със 110% по-голямо от глобите, които бяха в сила до вчера. Ако в автомобила е открито антирадарно устройство, глобата е 2000 евро. Полицията има право да отнеме свидетелството на шофьора за 30 дни и да спре колата от движение за 60. Наказанието е ново.
Със 110% се увеличават и глобите за шофиране след употреба на алкохол, които варират от 200 до 1200 евро и се съпътстват от минимум два месеца затвор и отнемане на книжката за шест месеца, уточнява news.bg.
Ако водачът бъде заловен втори път зад волана в нетрезво състояние в рамките на две години, глобата е 2000 евро и тя се съпътства с минимум щест месеца затвор и лишаване от право за шофиране за пет години. Превишената скорост се наказва от 40 до 350 евро.
Гърция има славата на страна с едни от най-опасните пътища в Европейския съюз. Благодарение обаче на строителството на нови и качествени пътища и на засиления полицейски контрол за първите четири месеца на тази година органите на реда са констатирали 15% по-малко катастрофи и 20% по-малко жертви в сравнение със същия период на 2006 г.
източник: chambersz.com


Мисля, че това е начина за намаляване на "престъпленията" по пътищата! Евала на Гърците! [/i]




Потребителски аватар
BECKER
Мнения: 146
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 0:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич

Мнениеот BECKER » Сря 06 юни 2007 22:39


Маляките не си поплюват.лошото е че със тази открита ненавист към Българите ,много нашенци ще го отнесат.
http://forum.vwclub.bg/viewtopi ... 0%F6%E8%FF


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Глоби от стотици евро въвежда Гърция за шофьорите наруши

Мнениеот musura » Сря 06 юни 2007 22:45


Kahn_Fan написа:Мисля, че това е начина за намаляване на "престъпленията" по пътищата! Евала на Гърците!


Мисля, че забравяш да споменеш, че преди да въведат "огромните" глоби, първо са си оправили пътищата и автопарка :idea: Май не са започнали решаването на проблема само с увеличаване на глобите. Мисля, че в гръцко неможеш да минеш на преглед само с талона на колата ... май и тя трябва да е там. Да не говорим, че освен да присъства, все пак я преглеждат ...

А до колко са огромни - направи си сметка колко % от средната заплата е примерно една глоба за превишена скорост там:
се наказва от 40 до 350 евро


Даже да приемем, че средната заплата там е 1500 евро, следва, че максималната глоба за превишена скорост е около 30% от нея.

За справка - в БГ при средна заплата малко над 350 лева, има глоби за превишена скорост от 150 лева :idea: (грубо 50% от средната заплата) ...


Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Чет 07 юни 2007 6:26


И в щатите не са малки глобите,
онзи ден отнесох едно тикетче за 200 $ :? за превишена скорост.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоби от стотици евро въвежда Гърция за шофьорите наруши

Мнениеот One » Чет 07 юни 2007 7:56


Kahn_Fan написа:Мисля, че това е начина за намаляване на "престъпленията" по пътищата! Евала на Гърците! [/i]


В гърция да, ама там такова нещо като черпене на катаджия не съществува, у нас докато шапкарите безнаказаоно се черпят нищо няма да помогне


Потребителски аватар
Cherepaha
Мнения: 951
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глоби от стотици евро въвежда Гърция за шофьорите наруши

Мнениеот Cherepaha » Чет 07 юни 2007 9:05


musura написа:
Kahn_Fan написа:Мисля, че това е начина за намаляване на "престъпленията" по пътищата! Евала на Гърците!


Мисля, че забравяш да споменеш, че преди да въведат "огромните" глоби, първо са си оправили пътищата и автопарка :idea: Май не са започнали решаването на проблема само с увеличаване на глобите. Мисля, че в гръцко неможеш да минеш на преглед само с талона на колата ... май и тя трябва да е там. Да не говорим, че освен да присъства, все пак я преглеждат ...

А до колко са огромни - направи си сметка колко % от средната заплата е примерно една глоба за превишена скорост там:
се наказва от 40 до 350 евро


Даже да приемем, че средната заплата там е 1500 евро, следва, че максималната глоба за превишена скорост е около 30% от нея.

За справка - в БГ при средна заплата малко над 350 лева, има глоби за превишена скорост от 150 лева :idea: (грубо 50% от средната заплата) ...


Средната заплата в Гърция е 800 евро. :idea:


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ila » Чет 07 юни 2007 9:59


за тези, които не знаят искам да кажа, че гърците са най-скапаните шофьори - селяни с нови коли. Не зачитат никакви правила за движение, не спазват никави ограничения на скоростта. Спират и паркират както им падне, и т.н. и т. н. И там като при нас наказват избирателно. Например чужденците. Контролните им органи и до сега се славеха като безкомпромисни. И какво от това, самите гърци не спазват никави правила. Явно не наказват свои.
С тези нови правила подозирам, че гръцките управници са измислили нов начин за попълване на републиканския бюджет от чужденците.

Не е зле и нашите да приложат този метод.

Последна промяна от ila на Чет 07 юни 2007 13:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Чет 07 юни 2007 10:01


След такива високи глоби, мисля че ще се засили търговията на велосипеди mhihi тъй като колкото и да си стриктен, няма начин да не те заковат :twisted:


Потребителски аватар
20vTurbo
Мнения: 1034
Регистриран на: Вто 29 мар 2005 23:12
Автомобил: Jetta GLI Mk6 TSI + Octavia VRS
Двигател: 2012 20 TSI CCTA 2003 18 AUQ
Местоположение: София или Някъде в скалистите планини
Контакти:

Мнениеот 20vTurbo » Чет 07 юни 2007 19:56


CellNet ™ написа:И в щатите не са малки глобите,
онзи ден отнесох едно тикетче за 200 $ :? за превишена скорост.


Да ама ти да си видял някой по I-95 да кара с органичението? :wink:


Потребителски аватар
20vTurbo
Мнения: 1034
Регистриран на: Вто 29 мар 2005 23:12
Автомобил: Jetta GLI Mk6 TSI + Octavia VRS
Двигател: 2012 20 TSI CCTA 2003 18 AUQ
Местоположение: София или Някъде в скалистите планини
Контакти:

Re: Глоби от стотици евро въвежда Гърция за шофьорите наруши

Мнениеот 20vTurbo » Чет 07 юни 2007 20:04


Kahn_Fan написа:
Ако в автомобила е открито антирадарно устройство, глобата е 2000 евро. Полицията има право да отнеме свидетелството на шофьора за 30 дни и да спре колата от движение за 60. Наказанието е ново.

източник: chambersz.com



Какво по-точно разбират под "антирадарно устройство"? Това е дискутирано много пъти вече. Радар-детектора не пречи на действието на радара и не е "антирадарно устрийство".

Ако наистина радар-детекторите са взети под предвид каква е идеята да ми се отнемат правата да ползвам такова устройство?

Аз имам точно толкова право да ползвам радар-детектор колкото и полицаите да ползват радари с цел събиране на рушвети.

Някой да не си помисли че ги бОли палката за безопасността по пътищата.


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Пет 08 юни 2007 22:25


новите наказания в БГ, като за повторно нарушение е 300 лева:
31 до 40 км/ч - 150 лева и един месец лишаване от правоуправление, с от 41 до 50 км/ч - 200 лева и два месеца лишаване от правоуправление, а над 51 км/ч - 250 лева и три месеца отнемане на книжката.


сега матиматиците да сметнат, къде са по-солени глобите, в БГ или в Гърция или където и да е в ЕС :idea: (като % от средния доход на глава от населението в съответната държава)

Не мога да стопля, защо не фиксират глобите в % от работната заплата? Много ясно, че само след 3-4 години, тези глоби ще са смешни...


Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Съб 09 юни 2007 6:31


20vTurbo написа:
CellNet ™ написа:И в щатите не са малки глобите,
онзи ден отнесох едно тикетче за 200 $ :? за превишена скорост.


Да ама ти да си видял някой по I-95 да кара с органичението? :wink:


Аз карах по 41 и беше 4:30 а.м. в резервата евърглейдс ограничението беше 60 мили, а аз бях с 79 мили.
Ограничението е заради много алигатори на пътя, което може да доведе до по сериозни последствия.
Аз много добре си го знам резервата ама защо не внимавах, а отгоре на всичко и антирадара ми беше в жабката ама не го сложих понеже с тази кола не шофирам с висока скорост - максимум съм и правил 85 мили.
От една страна се радвам, че стана така та да ми е за урок, защото по магистралата 75 където ограничението е 70 мили съм шофирал с над 110 мили с рент а кар :?
А по надолу можете да видите какво става когато алигаторите ти излязат през ноща на пътя :roll: :



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Съб 09 юни 2007 10:53


Не знам кого глобяват гърците ама аз като ходих скоро до Солун спазвах най-стриктно ограниченията понеже ме бяха наплашили с тамошната полиция и през цялото време ме "прескачаха" едни коли със софийски номера който определено не се плашеха от катаджийте !? Така че да не се жалват нашенци как били невинни и ги глобявали-видях ги на живо че са си виновни :lol:


Потребителски аватар
shotoman
Мнения: 456
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 10:31
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: AEE 1997
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот shotoman » Нед 10 юни 2007 16:06


Така така яки глоби. Поне в Гърция нашенските идиоти шофьори да си го отнасят понеже в България все им се разминава.


Потребителски аватар
vw_passat
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот vw_passat » Нед 10 юни 2007 16:48


Тоя алигатор бая си е сипал.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 204 госта