Какво видях в Гърция

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Какво видях в Гърция

Мнениеот ANNIHILATOR » Нед 15 юли 2007 18:48


Пътувайки навръщане към БГ преди Аспровалта на току що обновен път видях една голяма електронна табела на която с диоди беше изобразено уграничението от 60 км/ч и мигаше постоянно. Освен това непосредствено под това изображение има друго (пак със светодиоди) и показва скоростта с която се движиш. Като го видях отнех гаста и автоматично ти показва как ти спада скороста.
Виждали ли сте такова нещо??? Как се нарича, и освен целта да въздейства върху водачите има ли друга дейност, като да снима и записва???




Потребителски аватар
sebastianz55
Мнения: 550
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот sebastianz55 » Нед 15 юли 2007 18:55


Из доста страни в европа го има. Доста от тях и снимат и правят превенция точно на това дето си трябва... отнемането на газта :).


Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

Мнениеот landwarrior » Нед 15 юли 2007 18:56


Тва устроиство просто ти показва с ква скорост се движиш,нито записва нито снима нито нищо.Целта му е да те подсеща с ква скорост се движиш в случей ,че не поглеждаш често в километража.


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Нед 15 юли 2007 19:02


Много благодаря колеги!!! Дано не записва и снима, не че бях много над 60 ама до колкото знам много са затегнали нещата и там няма разминаване. Братовчед ми има вече глоба за плащане, а и техните са солени.
За справка - когато минавах на табелата показваше че се движа с 67, а на моя километраж беше около 69.
Тези Гърци са луди - точно там пътя е с 2 ленти в едната посока и е по всички Европейски изисквания!!!


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Нед 15 юли 2007 19:28


ANNIHILATOR написа:Много благодаря колеги!!! Дано не записва и снима, не че бях много над 60 ама до колкото знам много са затегнали нещата и там няма разминаване. Братовчед ми има вече глоба за плащане, а и техните са солени.
За справка - когато минавах на табелата показваше че се движа с 67, а на моя километраж беше около 69.
Тези Гърци са луди - точно там пътя е с 2 ленти в едната посока и е по всички Европейски изисквания!!!

А какви точно са Ивропейските изисквания за пътища?


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Нед 15 юли 2007 19:48


Със сигурност сега немога да ти ги изброя, но ако фразата "Европейски изисквания" не ти допада, разбирай под нея много добре обезопасен път със мантинели със всичките светлоотразителни знаци, с нормална и ясна маркировка, с светлоотразителни знаци на маркировката и др. за които не се сещам, но са характерни за първокласен път.


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Мнениеот Gigabyte » Нед 15 юли 2007 20:36


ANNIHILATOR написа:Със сигурност сега немога да ти ги изброя, но ако фразата "Европейски изисквания" не ти допада, разбирай под нея много добре обезопасен път със мантинели със всичките светлоотразителни знаци, с нормална и ясна маркировка, с светлоотразителни знаци на маркировката и др. за които не се сещам, но са характерни за първокласен път.


Да в нашия град напраиха долния път където минават тировете за ферибота към румъния и на 2рия месец циганите бяха открадналите повече от половината светлоотразители на мантинелите ,а иначе в началото като го напраиха пътя минавахме една вечер и беше супер :evil: А те циганите да ги слагат на тъпите им каруци .... :evil: :evil:


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Пон 16 юли 2007 5:38


Така трябва!
Дисциплина да има!
На който не му изнася и му натежава десния крак - ке плаща та ке се къса...
И у нас трябва да се направи същото а не всяка вечер по новините да гледаме 15 минути смачканите ламарини и да цъкаме с уста за поредните 5-10 жертви на войната на пътищата!


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Пон 16 юли 2007 6:54


ANNIHILATOR написа:Със сигурност сега немога да ти ги изброя, но ако фразата "Европейски изисквания" не ти допада, разбирай под нея много добре обезопасен път със мантинели със всичките светлоотразителни знаци, с нормална и ясна маркировка, с светлоотразителни знаци на маркировката и др. за които не се сещам, но са характерни за първокласен път.

Смятам, че забележката на trunner е много уместна. Освен, ако не успееш да обясниш, по какво описаният от теб път се различава от хубавите американски или например азиатски пътища.


Потребителски аватар
maiz
Мнения: 1558
Регистриран на: Нед 01 юли 2007 7:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maiz » Пон 16 юли 2007 7:42


Колкото по-скоро го има и при нас толкова по-добре.Прочетох че в Гърция вече са отнети доста книжки на водачи от България за неспазване на правилата за движение.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 16 юли 2007 9:18


имаше такова при бившия Софияленд
...


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bobo7 » Пон 16 юли 2007 9:21


Pichaga написа:имаше такова при бившия Софияленд
...
ама го махнаха :(
мен ми бе много забавно да минавам оттам :)


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Пон 16 юли 2007 9:46


myrshavija написа:...

Не отричам че забележката не е омесна, но не разбирам защо все се захващате да се ядете за такива неща. Използвах тази фраза като метафора.
Иначе и писаните в БГ закона никак не са малко и незначими.
Ето ги БГ изискванията
" Чл.7. (1) Пътищата трябва да удовлетворяват следните основни изисквания:
1. осигуряване безопасността на движението;
2. осъществяване на движението с приетото качество и пропускателна способност за съответния клас на пътя;
3. опазване на околната среда;
4. опазване на земеделските земи;
5. осъществяване на връзка с други пътища, прилежащи територии и населени места;
6. икономично използване на наличните материали, трудови, енергийни и финансови ресурси;
7. обвързване на пътя с ландшафта;
8. запазване на културно-историческите зони и паметници;
9. защита на националните интереси и сигурността на страната.
(2) Безопасността на движението се осигурява по цялата дължина на пътя чрез:
1. създаване на еднородни условия за движение посредством правилно оразмеряване и взаимно обвързване на проектните елементи в план и профил;
2. прилагане на принципите за пространствено развитие на пътя и зрително ориентиране на водачите на моторни превозни средства;
3. удобно и безопасно разполагане на пътните кръстовища и възли, на аварийни площадки, паркинги и др.;
4. максимално използване на възможностите за създаване на условия за изпреварване;
5. приемане на подходящо пътно покритие;
6. осигуряване на условия за бързо отвеждане на повърхностните води встрани от пътното платно;
7. предвиждане на технически средства за организация и регулиране на движението и на предпазни и направляващи устройства;
8. предвиждане на осветителни устройства в участъци със сложни условия на движение;
9. предвиждане на радио- или телефонна връзка по автомагистралите, а за останалите пътища - при доказана техническа и икономическа целесъобразност."


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Пон 16 юли 2007 11:24


Лично аз - защото всеки ден в медиите се пропагандира "ЕС, европейски норми, европейски стандарти, европейски данъци ...", което е мнооооого дразнещо, поне за мен. Защото се използва без мярка и без смисъл в повечето случаи. И докато на медиите не мога да кажа нищо, то в любимия ми форум ми се иска всички да бъдем по-отговорни и да не пишем думичките просто така. Не се засягай, не съм искал да те обидя.


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Audi_RS* » Пон 16 юли 2007 11:30


bobo7 написа:
Pichaga написа:имаше такова при бившия Софияленд
...
ама го махнаха :(
мен ми бе много забавно да минавам оттам :)


За да видиш колко най-много може да отчете ли ? mhihi

Иначе преди имаше такива измерители и на едно от кръстовищата в Плевен,сега гледам че още си стоят,но за жалост не работят



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 233 госта