TIGUAN vs FORESTER

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот dobrin » Пет 13 фев 2009 23:09


Много интересна тема, г-н Аутофен, или да ви наричам Субару фен, или Субару представител? От цялата тема с всичките Ви мнения ми става ясно само едно - хич не ви интересува мнението на когото и да било, а както писа колегата по-горе - защо аджеба е на последно място Субарото? Ами сигурно има защо. Може и да има защо Тигуана да е на първо място. И сигурно много Ви притеснява факта, че съвсем скоро Тигуанът ще може да се регистрира в България като N1, демек да се ползва ДДС кредит без да е 6+1.
Може би трябва да се замислим защо в толкова много класации Тигуанът е на първо място? И защо продажбите му са толкова добри и по-напред от конкуренцията?
Единственият недостатък, който аз виждам, е ограниченото пространство в сравнение с някои конкуренти. А пък за оффроуд възможностите - гледайте тестове, видеоклипчета и т.н.
Ако не видя смислени мнения, които да сравняват реално двата модела в еднакви ситуации, темата няма да оцелее още дълго ...




Jmok
Мнения: 67
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот Jmok » Съб 14 фев 2009 16:16


autofan написа:P.S. Ако има едно нещо за което съм категоричен на този етап - това е, че задвижването на субару в офроуд е по-добро.


Ето ти Tiguan offroad: http://www.youtube.com/watch?v=7XFcKke-Tvk

Ето ти Forester offroad: http://www.youtube.com/watch?v=VwyKO-Xwj_g

Загледай се около 42-та секунда в клипчето на форестера - какво Full Time AWD, какво нещо!


Ето още Tiguan: http://www.youtube.com/watch?v=Zawv9gSUv_8

Ето още Forester: http://www.youtube.com/watch?v=feFRI9juwV4

Успех с избора!


Потребителски аватар
Madj0
Мнения: 1104
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 13:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот Madj0 » Пон 16 фев 2009 12:43


Субару не фалираха ли ?

Поспорете още малко щото не ви остава много време ....
"Производителят на автомобилите, марка „Субару” – японската компания „Фуджи Хеви Индъстрис”, пък преброи загуби от около 215 млн. долара, като първоначалната прогноза за 2008 г. беше за печалба от 110 млн. долара. Компанията е намалила продажбите си от планираните 616 000 автомобила до 555 000."

Всеки да си купува каквото му е на сърцето ...
Изобщо не виждам смисъл от такива теми .............

P.S. Има спомен , че преди години Субару е закупило quattro технологията ... Няма да споменавам за интериора на субарото


autofan
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот autofan » Пон 16 фев 2009 21:44


еми точно това очаквах - някой да реагира на въпроса подобаващо :)

но все още няма нищо конкретно (с изключение на дизайна), никакво пряко сравнение :shock

все пак се усеща емоция и това е едно добро начало ;)

P.S. Madj0 ако тия вече са фалирали - нема смисъл от тоя разговор, нали ;) Или пък субаруто ще бъде още по-ценни заради уникалността му - хахаха :D

P.P.S. клипчетата са готини. Разбрах, че Тигуана е ПО-ДОБРИЯ автомобил :) Мерси.


devil_vas
Мнения: 1367
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 13:25
Автомобил: BMW 330Cd 261hp 591nm
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот devil_vas » Вто 17 фев 2009 11:08


Madj0 написа:
P.S. Има спомен , че преди години Субару е закупило quattro технологията ... Няма да споменавам за интериора на субарото


ооо свещенна простота, как може да пишете такива глупости в автомобилен форум. Субару имат Symmetrical AWD от 1972 и вярвай ми не са го "крали" :shock :shock :shock от ауди :shock
Вземете почетете малко преди да пишете, смятам че всечки сме културни и интелегентни хора, но иска повече четенер а не говорене на изуст :wink:
http://www.subaru.co.uk/Subaru_co_uk/ViewMenu.qed?menuid=M2M0M0

За интериора също може да се поспори, аз карам Легаси Турбо 94 година, ако искаш може да го срваняваме с кой да е Фолксваген от тези години този клас - комби, да видиш какво чудо ще стане :D . Да срваним возия, задвижване и вървене, както и поведение на колата. Аз се сещам за Пасат Г60 синхро, но не се сещам, за дисциплина в която да е по-добър от субаруто. така че... не правят чак толкова лоши коли :D :D :D


autofan
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот autofan » Вто 17 фев 2009 13:37


autofan написа:
P.P.S. клипчетата са готини. Разбрах, че Тигуана е ПО-ДОБРИЯ автомобил :) Мерси.


бафма'аму излизат много клипове в ютюбе кат пиша тигуан и форестър. ще си имам занимавка следващите дни :)


Потребителски аватар
Madj0
Мнения: 1104
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 13:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот Madj0 » Вто 17 фев 2009 14:01


devil_vas написа:
Madj0 написа:
P.S. ................................... не правят чак толкова лоши коли :D :D :D


Изобщо не ми се спори колега .... Има много марки коли ... всеки си има глава на раменете и сам може да избере марката , модела до какви пари и т.н. ...

П.П. Имал съм доста коли различни марки ... Италиански , Японски и Немски ... направил съм своя избор .... Сега за мен съществуват VW , Audi и някои модели на Мерцедес другото са КУРНИЦИ .....
Пак да подчертая ,че форума според мен няма нужда от такива теми и на тая тема и липсва само един голям КАТАНЕЦ ....


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот restless » Вто 17 фев 2009 15:53


Madj0 написа: Има спомен , че преди години Субару е закупило quattro технологията ...

:bowdown :screwy


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот Ludia » Вто 17 фев 2009 16:48


restless написа:
Madj0 написа: Има спомен , че преди години Субару е закупило quattro технологията ...

:bowdown :screwy

абе баси, кво ви става.... ?! изядохте го човека :evil: какво толкова е станало не мога да разбера ?!


Потребителски аватар
Bibass
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 11:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот Bibass » Вто 17 фев 2009 17:19


Madj0 написа:...за мен съществуват VW , Audi и някои модели на Мерцедес другото са КУРНИЦИ .....

"КАТАНЕЦ" след като обясниш кои са курници.

СУБАРУ-то е последно в теста на АБ, защото е най-скъпо с най-малко екстри.

Ако искаш истинско Субару си взимаш бензин турбо и както беше казал един колега: само бензина свършва, другото е вечно.

Относно клипчетата в YouTube напиши: X5+mud да видиш какво е паркетен лъв, а Тигуана колко понижаващи предавки има? Май няма...


Потребителски аватар
Madj0
Мнения: 1104
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 13:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот Madj0 » Вто 17 фев 2009 17:59


O_o Кръвна обида ... е на субару феновете да се радвате
http://vbox7.com/play:86f076a3


autofan
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот autofan » Вто 17 фев 2009 18:06


т.е. AUDI Q5 е еднакво с TIGUAN

голям смях - ще ме уморите :D :bowdown


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: TIGUAN vs FORESTER

Мнениеот santo_trafficante » Вто 17 фев 2009 18:07


някой май си прави кярия с тая тема :wink:
като един притежател на Субару ше и тресна катанеца защото се занимавате с глупости :wink:



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772, Ивайло Димов и 36 госта