Мнение за зимни гуми Nokian

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
dxd
Мнения: 1174
Регистриран на: Съб 11 фев 2006 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dxd » Пон 20 ное 2006 17:19


Вчера едно приятелче си сложи две всесезонки на Нокиан за 90лв парчето-175/65/14 на Сирокото и казва че са супер ама е рано още да ги хвали тъй като не ги е тествал като хората :wink: Иначе много ги хвалеше гумаджията :wink:




Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bobo7 » Пон 20 ное 2006 17:21


аз за зимни nokian гласувам с две ръце.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Пон 20 ное 2006 18:33


dxd написа:Вчера едно приятелче си сложи две всесезонки на Нокиан за 90лв парчето-175/65/14 на Сирокото и казва че са супер ама е рано още да ги хвали тъй като не ги е тествал като хората :wink: Иначе много ги хвалеше гумаджията :wink:

Кой модел - NRT 2?


Потребителски аватар
crazzy
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 18 дек 2005 11:09
Автомобил: VW Passat B7 Ecofuel
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот crazzy » Пон 20 ное 2006 23:26


Виждам, че Nokian се продава и в Марел, някой има ли представа на каква цена се предлга размер 195/55/15, тъй като виждам ча не предлагат 195/50/15, какъвто всъщност ми трябва на мен, както и в други центрове за гуми в София, където клуба ползва отстъпки. Доколкото имам спомен в Маргел ползвахме 15% надолу от цената!


Dimiter
Мнения: 44
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dimiter » Пет 24 ное 2006 21:48


Аз доста километри навъртам, но много рядко карам в екстремни условия. Някъде от 2000-та ползвам само всесезонни Nokian. До момента съм купил общо 18 броя. Спомням си, че много харесах как се промени возенето още при първите гуми. Не мога да направя сравнение с други гуми тъй като карам само с Nokian. Спомням си обаче как веднъж (тогава бях с Golf II) точно преди тунела на пловдивската магистрала неочаквано се изсипа голям порой и от сух асфалт почти без преход навлязох в асфалт с 5см вода при скорост над 100. Нито за миг, колата не изгуби траекторията. Докато в същия момент доста други коли пред мен застрашително почнаха да криволичат. Така или иначе, пороят беше невероятен и всички спряхме постепенно в аварийната лента за да чакаме да утихне.
Зимно време, нямам никакви проблеми да изляза от нормално заледения паркинг. Докато при някои комшии, се налага да се прави процедурата "бутане и дърпане", докато стъпят на изчистено.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пет 24 ное 2006 22:19


Dimiter написа:...

Доста суперлативи чухме, но никой не каза от къде да се купят. Живо ни интересува тази информация, ако би бил така любезен да споделиш... ?


Потребителски аватар
Svetilio
Мнения: 376
Регистриран на: Чет 04 май 2006 20:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Svetilio » Пет 24 ное 2006 22:33


вносител е фирма АР СИ ЛИМИТЕД , следващата седмица трябва да им товаря стока от Финландия. Като докарат "новата"партида ще пусна координати на дистрибутори :wink:
склад имат в Казичене

Последна промяна от Svetilio на Пет 24 ное 2006 22:35, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пет 24 ное 2006 22:34


Svetilio написа:вносител е фирма АР СИ ЛИМИТЕД , следващата седмица трябва да им товаря стока от Финландия. Като докарат "новата"партида ще пусна координати на дистрибутори :wink:

Много благодаря, ще чакаме инфо. 8)


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Пет 24 ное 2006 23:24


Сигурно е 3 та или 4та тема в която го казвам - Нокиан е най - добрата зимна гума която съм карал!


Потребителски аватар
badgo1976
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 22:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот badgo1976 » Пон 27 ное 2006 22:42


gumite sa mnogo iaki :evil:
mod edit: vasstop
Тук пишем на кирилица!


Dimiter
Мнения: 44
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 17:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dimiter » Сря 29 ное 2006 0:37


vasstop написа:
Dimiter написа:...

Доста суперлативи чухме, но никой не каза от къде да се купят. Живо ни интересува тази информация, ако би бил така любезен да споделиш... ?

Прощавайте, чак сега забелязах въпроса.

Последните 3 коли преобух на една и съща гумаджийница. Ако човек застане на "Искърско шосе" под моста на пътя за Аерогарата и тръгне в посока центъра по самото "Искърско шосе", веднага до моста има един светофар. Продължава се направо през светофара, подминава се бензиностанцията на Петрол, след това е "Тих труд" и се стига до следващия сфетофар. Веднага след този светофар вдясно е гумаджийницата. Тия дни минавах от там, от пътя се вижда реклама на Nokian Tyres и на АРСИ Лимитед.

Последния път (беше началото на лятото) ми се случи нещо интересно там. След като си чаках реда 30 минути и казах какво искам, едно от момчетата отиде до склада отзад, забави се 10-тина минути и накрая каза че имат само две такива гуми. Бях много раздразнен от жегата и чакането, видях телефона на АРСИ на рекламата и директно им звъннах с въпрос "В коя гумаджийница да ида, така че там да има четири гуми от модела който търся?" Някаква жена на телефона ме попита къде точно се намирам, обясних и, уточнихме кой точно е модела и тя ме попита "Дайте ми управителя на гумаджийницата", "Ами аз съм клиент, откъде да знам кой е той", оказа се че го няма в момента, накрая тя каза "Чакайте там, до 30 мин ще ги имате гумите." Доколкото впоследствие разбрах, от АРСИ директно се обадиха на управителя на гумаджийницата, който бе така любезен да се изстреля отнякъде си и да отиде до АРСИ и да докара гумите в гумаджийницата с неговата лична кола. Така и не успях да му благодаря, защото той набързо остави гумите и пак се изстреля нанякъде, а пък и на мен ми беше криво от продължителното чакане.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 29 ное 2006 2:41


Dimiter написа:...

Знам я, често минавам от там. Благодаря за инфото (въпреки че вече обух колата с Мишелин за зимата).


Потребителски аватар
crazzy
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 18 дек 2005 11:09
Автомобил: VW Passat B7 Ecofuel
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот crazzy » Чет 30 ное 2006 23:55


М`да хубави гуми са Nokian, чух все хубави отзиви за тях, НО защо ги няма така по гумаджийниците. Аз лично търсех 195/50/15, като се оказа, че вносителя внася този размер само по предварителна заявка, и предимно 195/55/15!!!
Вече се обух с нови Sawa S3, след като не успях да намеря Nokian в Плевен...



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: chifut, Tipsy и 34 госта