Как е правилния начин за смяна на горивен филтър ?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
чакала
Мнения: 445
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 14:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот чакала » Сря 29 ное 2006 17:42


Карб е да, иначе си сменям малкото филтърче дето е стотинки, но като се зачетох тука, викам си, от питане глава не боли :oops: . Благодаря!




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWGT » Сря 29 ное 2006 17:43


аз сега в събота ще го сменям, бтв познати ми казаха да сипя няква добавка от 6 лева, да повърти малко помпата и тогава да го сменя, защото изкарвала мърсотията от резервоара и я набивала във филтъра.


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Чет 30 ное 2006 14:03


До колкото си спомням тези добавки са за цял резервоар бензин.Глей да не си разложиш уплътненията на помпата с тях :twisted:


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Чет 30 ное 2006 14:43


Тия добавки са :evil: .
Всички боклуци вдигнати от добавката минават първо през помпата преди да стигнат до филтъра. Отделно риска от разлагане на гумените чаркове по помпата.

Резервоара може да се почисти и по друг начин - когато почти си изгорил бензина, вадиш помпата откъм багажника (ако е потопяема), изсмукваш с помпичка остатъка бензин и бършеш дъното на резервоара с парцали - отвора е голям. :-)
Е, естествено далеч по-лесно е да сипеш "вълшебната" добавка и да чакаш смирено ефекта. :-)


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ila » Чет 30 ное 2006 16:09


все пак на колко километра трябва да се сменя горивния филтър? защото на 10к ми се струва много малко, това са около 600 / 700 литра бензин?
колко пари струва и от къде


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16286
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Чет 30 ное 2006 16:34


на моята кола го дават на 30 000, аз го сменям на 20 000, 1 път съм сменял :wink:


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Чет 30 ное 2006 16:48


Ако ти е стар и метален резервоара на 15 000 според мен, а ако е пластмасов или по-новичък на 30 000 може. Тези километри ги давам аз ,не съм ги чел никъде. И според мен са верни защото съм отварял филтъра и съм разгледал устройството му. Има намотана на гъсто доста хартия и посредата има един резервоар (прилича на спринцовка 50 cl) за едрите боклуци които не се разлагат от бензина и според мен единственно напълването му би довело до запушването му


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Чет 30 ное 2006 19:07


Да питам нещо тук за да не отварям друга тема само за това. Днес и аз си смених горивния филтър, че не го бях сменял въобще откакто съм я купил - вече около 14 - 15 хил км. Голяма мизерия излезе от тоя стария и кой знае от кога не беше сменян. Въпроса ми е трябва ли някаква пласмаса да покрива филтъра отдолу или направо си се вижда? Щото при мен няма нищо, а някъде се споменаваше че има пласмаса която скрива филтъра. Колата е Голф 3 1.8 ABS 93 г.


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Чет 30 ное 2006 19:34


slav написа:Да питам нещо тук за да не отварям друга тема само за това. Днес и аз си смених горивния филтър, че не го бях сменял въобще откакто съм я купил - вече около 14 - 15 хил км. Голяма мизерия излезе от тоя стария и кой знае от кога не беше сменян. Въпроса ми е трябва ли някаква пласмаса да покрива филтъра отдолу или направо си се вижда? Щото при мен няма нищо, а някъде се споменаваше че има пласмаса която скрива филтъра. Колата е Голф 3 1.8 ABS 93 г.


бе и пи мене няма, в книгата ми за голфа не се споменаваа да има таково нещо...ама знае ли човек, може да са ни ударили в грамажа на голфа :)


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Чет 30 ное 2006 22:11


При мен не е защитен от нищо, Ако го праснеш със чук и да вдлъбне 2 см - нищо няма да му стане от алуминий е и само се изкривява. Плюс това е на една стойка на тампончета дето му дава да мърда нагоре на долу.
П.П. и да има нещо дето го скрива не го слагайте поне 200 км след смяната на горивният филтър ,за да се види ако има следи от таил бензин (като тече бързо се изпарява и се вийдат само сухи следи)

Последна промяна от Anbuch на Чет 30 ное 2006 22:16, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
scirocco gt
Мнения: 1135
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scirocco gt » Чет 30 ное 2006 22:15


Anbuch написа:При мен не е защитен от нищо, Ако го праснеш със чук и да вдлъбне 2 см - нищо няма да му стане от алуминий е и само се изкривява. Плюс това е на една стойка на тампончета дедо му дава да мърда нагоре на долу.


С чук по такива неща не се удря щот :rocketwhore


Потребителски аватар
zemon_C4455XP
Мнения: 1171
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zemon_C4455XP » Чет 30 ное 2006 22:38


buFka написа:
slav написа:Да питам нещо тук за да не отварям друга тема само за това. Днес и аз си смених горивния филтър, че не го бях сменял въобще откакто съм я купил - вече около 14 - 15 хил км. Голяма мизерия излезе от тоя стария и кой знае от кога не беше сменян. Въпроса ми е трябва ли някаква пласмаса да покрива филтъра отдолу или направо си се вижда? Щото при мен няма нищо, а някъде се споменаваше че има пласмаса която скрива филтъра. Колата е Голф 3 1.8 ABS 93 г.


бе и пи мене няма, в книгата ми за голфа не се споменаваа да има таково нещо...ама знае ли човек, може да са ни ударили в грамажа на голфа :)

има пласмасов предпазител в който се защипва филтъра,без него не виждам как ще се закрепи за купето


Потребителски аватар
zemon_C4455XP
Мнения: 1171
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zemon_C4455XP » Чет 30 ное 2006 22:41


Anbuch написа:При мен не е защитен от нищо, Ако го праснеш със чук и да вдлъбне 2 см - нищо няма да му стане от алуминий е и само се изкривява. Плюс това е на една стойка на тампончета дето му дава да мърда нагоре на долу.
П.П. и да има нещо дето го скрива не го слагайте поне 200 км след смяната на горивният филтър ,за да се види ако има следи от таил бензин (като тече бързо се изпарява и се вийдат само сухи следи)
колега парати му много поздарави на тоя дето го сменя по този начин,това напълно неправилна смяна,виждал съм какви ли не филтри но такава сняма няма никъде :lol:


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Чет 30 ное 2006 22:52


Anbuch написа:При мен не е защитен от нищо,
- (да поясня) при моята кола не е защитен от нищо серийно е така , ако имах нещо дето ми скриваше погледа към горивният филтър нямаше да забележа теча от прекъсаното от скобата маркучле от горивният филтър към моното...
П.П. Без лоши чуства :wink: - може да си виждал какви ли не филтри ,ама не си прочел цялата тема в която си решил да пишеш
П.П.2 Не съветвам никой да праска с чук по филтъра ,просто казвам ,че при удър няма да му стане нищо


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Чет 30 ное 2006 23:47


zemon_CA9977AA написа:
buFka написа:
slav написа:Да питам нещо тук за да не отварям друга тема само за това. Днес и аз си смених горивния филтър, че не го бях сменял въобще откакто съм я купил - вече около 14 - 15 хил км. Голяма мизерия излезе от тоя стария и кой знае от кога не беше сменян. Въпроса ми е трябва ли някаква пласмаса да покрива филтъра отдолу или направо си се вижда? Щото при мен няма нищо, а някъде се споменаваше че има пласмаса която скрива филтъра. Колата е Голф 3 1.8 ABS 93 г.


бе и пи мене няма, в книгата ми за голфа не се споменаваа да има таково нещо...ама знае ли човек, може да са ни ударили в грамажа на голфа :)

има пласмасов предпазител в който се защипва филтъра,без него не виждам как ще се закрепи за купето


Много интересно при мен такъв предпазител няма а самият филтър се хваща с една скоба, която по един по-особен начин се закрепва в една планка, а планката е хваната за купето. И всичко това е фабрично - личи си. А нарочно се поогледах за някакви свободни дупки за болчета, които евентуално да са държали пласмасата но така набързо не успях да открия и затова питам. Иначе в цялото захващане няма нищо пласмасово - поне при мен.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта