Къде е Хонда Сивик 1,5 16в сравнена с Голф2 ГТИ?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Пон 07 мар 2005 14:32


Едната си е със много силно изразен спортен характер(HONDA), докато другата покрива други изисквания и смятам, че има по-широко приложение(VOLKSWAGEN - народна кола)
:wink:




Потребителски аватар
valdo
Мнения: 340
Регистриран на: Нед 26 сеп 2004 13:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот valdo » Пон 07 мар 2005 17:38


Бе то в дир-а има и клуб ХОНДА, ама там ще ни разнищят:)


Потребителски аватар
Golfer man
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Montreal
Контакти:

Ìàëêà ïîïðàâêà!!!!!!! Ìíîãî âàæíî!!!!!!!!!!

Мнениеот Golfer man » Пон 07 мар 2005 22:03


Àç âñåêè äåí ñúì íà âîéíà ñ Õîíäèòå! Òîâà, ÷å òå ñà õóáàâè êîëè ñè å âÿðíî, íî òóêà èìà åäíà ãðåøêà!!! Ïúðâî, àç êàòî ïðî÷åòîõ òåìàòà ìèñëåõ, ÷å ñòàâà âúïðîñ çà Õîíäà Ñèâèê, à íå çà Õîíäà CRX. Äà, òåñà åäíàêâè êàòî äâèãàòåëè, íî CRX-a å ìíîãî ïî-ëåê îò Ñèâèê-à. Òå ñà ëåêè è ãíèÿò ìíîãî ïîâå÷å îò VW. Çà âúïðîñà êîÿ ñå ÷óïè ïîâå÷å, íå áèõ êàçàë, ÷å VW èçîñòàâà ìíîãî! Ëè÷íî àç íå áèõ äàë ìíîãî øàíñîâå íà Civic SI, àêî ïðèìåðíî àç ñúì ñ Golf II 1.8 16valves!
Íå îñòàâÿì íà ïîñëåäíî ìÿñòî âúïðîñà çà ñèãóðíîñòòà! Civic àêî íå äàé ñè Áîæå ñå ñðåùíå ñ äðóãà êîëà ÷åëíî, òî òåçè â òàçè êîëà èìàò ìíîãî ïî-ãîëÿì øàíñ äà ÿäàò çåìÿòà îòêîëêîòî ñúùîòî çà Golf-a, òà àêî ùå è â 1-öà äà ñà òå!
Íåçíàì, ìîæå äà ñúì ìàëêî ïðèñòðàñòåí òóêà, íî ñè ìèñëÿ, ÷å äà ñå äàäúò ïî÷òè ñúùèòå ïàðè çà Ñèâèê êàòî çà åäèí Ãîëô - ÍÅ ÑÈ ÇÀÑËÓÆÀÂÀ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Пон 07 мар 2005 22:12


наистина не си заслужава!
толкова е тясно в тоя црекс че не е реално...като в кофа за боклук...
отзад може спокойно да се махнат седалките...освен ако не карате бебета :wink:


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Пон 07 мар 2005 23:45


На един сайт гледах сравнения от едно време на GOLF 2 GTI, KADETT GSI and Corolla GTI, имаше отделно и с Peugeot GTI и още нещо....пишеше много хубави работи за всички коли, разход, ускорение, максимална скорост, много добри съпоставки, но ако имаше включена японска кола в сравненията то това беше TOYOTA :wink: TOYOTA е много реномирана марка която харесвам и мисля, че моделите й се доближават повече до европейските.Това са много здрави машини, японско качество.А за HONDA, един съсед от блока има ХОНДА ДИЗЕЛ :shock: :( :wink: Толкова се пулих като видях и направо се зачудих кога са започнали да правят толкова добри дизелови двигатели :wink: Просто се славят като бензинови бегачки, а като чуя ДИЗЕЛ се сещам са много марки автомобили ама не и за HONDA :D Имате ли някакви наблюдения?


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Пон 07 мар 2005 23:51


тойота ли напшравиха 1.4 дизел 90-тина кончета :roll:


Потребителски аватар
Bojo
Мнения: 324
Регистриран на: Чет 08 юли 2004 9:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково '89 Golf 2 GT 1.8 RP

Мнениеот Bojo » Вто 08 мар 2005 1:50


Чувал съм че в Пазарджик имало някакъв Голф 3-ка с 2.0. Мотора бил Додж. За Гголф пък Додж.... 150 коня и се дърпал с някъв Сивик 180 и колко коня бил. От Пазарджик към Пловдив до първатото село... Забравих кое беше :( Та голфа много яко дръпнал Хондата...:) Доста преди нея бил


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Вто 08 мар 2005 9:10


мда хонда просто е напревена да се изрезеш на светофара
црх-то де
а за японски коли
какво да ви кажа доста доста здрави са...
само да не се чупи нещо че ....
ние имаме и мазда и тойота отскоро...
маздата за 4-5 годишна кола на 160 000км
само масло бензин един акумулатор
и рейка
това са и ремонтите...
но за старичък црх ми тепърва почват ремонтите
а като ще имам ремонти
по-добре да е голф 2 просто иначе ще излезе че съм купил и црх и голфа... (само че в засти за црх...)


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Вто 08 мар 2005 11:16


Хондите въобще не се чупят лесно .... знам един 20 годишен civic 1.5i дето са му сменяни само накладките, ремъци и тампони...аз на вентото тия неща ги сменям през няколко години, a vw ne sa от най най спортните коли.... от десет модела автомобили с еднакви конски сили и кубатура ще се класират някаде по средата.


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Вто 08 мар 2005 11:28


D-4D ... за тойота... 90 коня от 1.4 дизел наистина са нещо страшно.
А те имат и D-4D 2.0 със 140 конски сили пак дизел.
Но аз лично предпочитам Хонда Акорд най-новото поколение. И все пак VW си е VW И ако ми дадат да избирам между най-новия пасат, тойота авенсис, хонда акорд, май пак ще се спра на пасата.


iavor_var
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 11:18
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот iavor_var » Вто 08 мар 2005 11:46


Пичове аз си мислех че тук сме фенове на VW а не на някакви ми Хонди.
Освен тожа зависи за коя хода говорите:
1.6 16V е сравнително силна ама до 100 а после какве се случва с нея няма да жи казвам аз я гоня даже кам 120-130 започжам да я застигам,а карам Passat 1.6 TD комби така че я зарежете тази табуретка.
Виж 1.6 16V VITEC тя е силна 160 коня ама има лек и за нея аз сам бил свидетел как едно Polo G40 я разпра като спряла така че я да си ходят в Япония и да си ги карат там тук ние имаме VW :wink:


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Вто 08 мар 2005 13:43


tyan написа:Хондите въобще не се чупят лесно .... знам един 20 годишен civic 1.5i дето са му сменяни само накладките, ремъци и тампони...аз на вентото тия неща ги сменям през няколко години, a vw ne sa от най най спортните коли.... от десет модела автомобили с еднакви конски сили и кубатура ще се класират някаде по средата.

Зависи от пробега и стила на каране, годините не са чак толкова от значение :wink:


mad_doctor
Мнения: 743
Регистриран на: Нед 27 юни 2004 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mad_doctor » Вто 08 мар 2005 13:48


iavor_var написа:...така че я зарежете тази табуретка...


ХАХАХАХА! Неможах да се сдържа, sorry :lol: :lol:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19728
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Вто 08 мар 2005 16:10


iavor_var написа:...карам Passat 1.6 TD комби така че я зарежете тази табуретка....

1.6 16V VITEC ... Polo G40 я разпра като спряла ...


Посмали малко рибата... lol То и аз един път направих едно FERRARI смешно по цариградско с една тойота селика (144 h.p.), ама тва беше само докато оня с ферарито не разбра че се състезаваме... mhihi

С тоя пасат 1.6 TD КОМБИ :!: едва ли ще направиш 100 за под 16-17 секунди... За това време CRX отдавна няма да я виждаш вече...

А що се отнася до това поло G40 - има няколко много добре направени... Един мой приятел с ауди А4 1.8Т с чип (>160 h.p.) се беше хванал за главата след няколко гонки с едно такова поло, което май Волен беше правил.

То хубаво сме тука Клуб на българските VW ентусиасти... :dance:

Дайте все пак да не навлизаме толкова надълбоко в сферата на фантастиката!

Никой не спомена за окачването на HONDA и за стабилносста на пътя. Аз съм се возил и мога да заключа че е класи над голфа. За мен един автомобил трябва да е не само мощен и да ускорява бързо, но и да е стабилен в завои!


suhoi
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 08 фев 2005 14:16
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот suhoi » Вто 08 мар 2005 22:00


май трябва да поясня-няма да се съзтезавам с тази Хонда Сивик Или с Голфа,,става въпрос за ежедневна употреба,без газови уредби..може би с дребни заяждания по светофари-но доста рядко...по-скоро 50-70 км на ден



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта