Голф 6 срещу новата Астра

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот doubledTSI » Сря 13 окт 2010 13:56


maniak написа:Имал съм голф 2 и 5, сега карам последната джета (2008-ма).
Скоро трябваше да избираме кола на приятелката ми. Естествено веднага отидохме в Порше БГ за да пробваме новия Голф 6... супер разочарование, евтина пластмаса, тесен и ужасно грозен отвътре с изключение на таблото, външния дизайн скучен и безличен, управлението и окачването не показаха нищо различно от джетата. В купето беше шумно и особено при преминаване през неравности.
Видяхме и новата Астра. По-добра и отвътре и от вън, естествено имаше доста евтина пластмаса и в астрата. Това което ми хареса повече бяха простора и поведението на пътя. Колата се управлява по-свежо, по-директна е. Окачването е някакси по твърдо но не друса и не е толкова шумно по-неравности. 1.7 CR двигателя на астра ми се стори по-пъргав от 1,6 CR двигателя на Голф.
В крайна реалния купувач след реален тест даде реалните пари за Астра а не за Голф. Въпреки че реалния потребител имаше симпатия към VW.
колега, поправи ме ако греша, но има ли друга разлика освен багажника между джета и голф 5 2008 година и двете коли




Потребителски аватар
maniak
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот maniak » Сря 13 окт 2010 16:32


@milanoto Относно продажбите ОК. Това съм видял, това пиша. Над 40 са дните който тази година съм прекарал в Германия, Австрия, Италия и Франция. Ти имаш точни цифри за пазара значи си прав, това обаче не променя наблюденията ми в тези дръжави.
На Голф 6 няма нужда да ме возиш, както съм писал по-горе пробвах го лично и се разочаровах от всичко в тази кола ( Дизайн, интериор, поведение на пътя и материали в купето). Виж ако ти попадне някое R32 можеш да ми го отстъпиш за няколко дни за да си сменя мнението.
@doubledTSI Притежавал съм голф 4 не 5, грешка при писане. Между другото много обичах и харесвах тази кола, дори и сега като видя Golf 4 кефи много. Иначе джетата е с друга решетка, багажник и доста място за сядане отзад в сравнение с Golf 5.
Наскоро покарах към 4000 километра новата Делта на Ланча... няма да си споделям мнението че съвсем ще избухнат размислите и страстите :horror: :)


Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот doubledTSI » Сря 13 окт 2010 16:39


и моето мнение е, че разликата е само в решетката и багажника. лично съм сядал отзаде и мисля, че мястото е еднакво понеже имам голф 5 ... а относно астрата има ли тестова в пловдив да е покарам, че много пушек се вдига за нея ... била със златен волан за тази година


Потребителски аватар
Ovaltine
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 3:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dobrich

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот Ovaltine » Сря 13 окт 2010 17:01


как може да ви харесва това смешното астроче , супер ми е грозно на мен ...


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот Dead man » Пет 15 окт 2010 9:41


Мен ГоУфа ме кефи отпред,а Астрата отзад... :012:


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот rokera671 » Пет 15 окт 2010 20:48


А бе ,и двете машини са добри!!Ко спорим!!?? :beer


Потребителски аватар
alex synchro
Мнения: 430
Регистриран на: Вто 14 юни 2005 23:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот alex synchro » Вто 19 окт 2010 9:53


doubledTSI написа:Колеги, защо ли си мисля, че повечето коментиращи тази тема не са се качвали нито на последните два модела астра, нито на голф 5 и голф 6 ...


карали сме колега, карали сме и продължаваме да караме... :D


Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот doubledTSI » Вто 19 окт 2010 12:52


alex synchro написа:
doubledTSI написа:Колеги, защо ли си мисля, че повечето коментиращи тази тема не са се качвали нито на последните два модела астра, нито на голф 5 и голф 6 ...


карали сме колега, карали сме и продължаваме да караме... :D

значи ти си извън класацията :D


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9879
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот group® » Сря 20 окт 2010 9:57


Голф 6 има само еди недостатък и той не е свързан с колата, а със шиба*яците, които я продават :idea: :!: (мисля Миланото ще подтвърди това мое твърдение).
Разбира се и цената не е за всеки!
За мен лично не си струва, но и моите възможности не са като на Ханс.

Времето ще покаже.
Както 3ката не стана 'класика', а 4ката е поела по този път, така е и за 5ца и 6ца.
Ще поживеем и ще видим.

Всичко останало е вкус, възможности и приоритети - за всеки са различни!

п.с. качвал съм се на 2х6ци и 3 астри включ ОПЦ


Потребителски аватар
ivku
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 21:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот ivku » Нед 31 окт 2010 0:34


И двете коли съм ги виждал какво представляват. Единственото предимство на астрата е просто това че е по нов модел от Голф 6 , но във всяко едно друго отношение Голфа е 100 % по добрия избор , единствено лошо за голфа може да се каже , че просто това е модел на VW , който поради една или друга причина е събрал прекалено много негативизъм от страна на тези които не го харесват и отдаде ли им се вазможноста те със сигурност ще се опитат да кажат мноого влики мисли , че той не е кой знае какво , много лошо качество,бил малак и незнам си какво , но истината е че това е колата която е създала вликата конкуренциа в този сегмент или клас (както искате го наричайте) от която са се родили така наречените протовници на Голф. Кой каквото иска да си мисли , но Голфа винаги ще си остане икона във автомобилната история :)


Потребителски аватар
DreamsBoy
Мнения: 25
Регистриран на: Вто 15 сеп 2009 14:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот DreamsBoy » Сря 03 ное 2010 23:25


По - мое лично мнение без да искам да обидя форума или някой в него ама Астрата наистина е била винаги много по-добра от голфа и винаги ще бъде. Карам Голф 3 , въпреки че си търсех астра , но по стечение на обстоятелствата така се получи. Астрите са с предимство с това , 4е са по-бързи , по - издръжливи и мн0о0о по- евтино се поддържат , казвам го понеже сравнявам моя Голф 3 1.6 АБУ 94 с същата по двигател Астра 1.6 75 кончета от 93 година. Единствената им издънка е ЕКО-тека при някои модели , ама ко да се прави всеки прави грешки.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот stefan4o » Чет 04 ное 2010 7:59


Защо не си взе Астра 1993 тогава? за 4-5 години щеше да я кърпиш поне 3 пъти. Тези коли вече са отдавна в моргите за скраб mhihi


Потребителски аватар
TT
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 04 юли 2006 10:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот TT » Чет 04 ное 2010 10:56


Лично мен голф6 ме кефи много повече не само от новата астра но и от всички други в този клас. Предишния модел 5-цата беше абсолютна кошница, но 6-цата е първи номер.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот hooligan_sk » Чет 04 ное 2010 12:49


TT написа:Лично мен голф6 ме кефи много повече не само от новата астра но и от всички други в този клас. Предишния модел 5-цата беше абсолютна кошница, но 6-цата е първи номер.


Що? Само на външен вид и леко вътре са различни. 6цата си е направо фейслифт на 5


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот chefito » Чет 04 ное 2010 13:41


hooligan_sk написа:
TT написа:Лично мен голф6 ме кефи много повече не само от новата астра но и от всички други в този клас. Предишния модел 5-цата беше абсолютна кошница, но 6-цата е първи номер.


Що? Само на външен вид и леко вътре са различни. 6цата си е направо фейслифт на 5


С по-грозни фарове и задница на тварег.....хихихи....



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта