Двигател TSI

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Двигател TSI

Мнениеот nii » Чет 11 май 2017 20:31


И с кой двигател е? CTHD?
Моята е на 75000 и не съм имал нито един от тези проблеми




Потребителски аватар
radostina.luizova
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 11 яну 2017 19:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател TSI

Мнениеот radostina.luizova » Пет 12 май 2017 20:05


Здравейте,някой имал ли е проблем с двигател TSI?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Двигател TSI

Мнениеот radotom » Пет 12 май 2017 20:35


Адашче, ти прочете ли поне половин страничка от темата? :Mr Green Fun


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Двигател TSI

Мнениеот inspektora » Пет 12 май 2017 20:57


radostina.luizova написа:Здравейте,някой имал ли е проблем с двигател TSI?

Само 39 страници преди теб icon_idea


Потребителски аватар
KrasimirMartinov
Мнения: 86
Регистриран на: Нед 13 мар 2016 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател TSI

Мнениеот KrasimirMartinov » Пет 12 май 2017 21:05


Някой с тси да е нямал скъпи проблеми :)


amstel_jlo
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 07 юли 2014 9:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател TSI

Мнениеот amstel_jlo » Пон 15 май 2017 16:25


аз 142000 км само консумативи за 4 години :)


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Двигател TSI

Мнениеот lordlosh » Пон 15 май 2017 19:31


Коя година е колата, ако не е тайна ?


Радостина Луизова
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 12 май 2017 19:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател TSI

Мнениеот Радостина Луизова » Пон 15 май 2017 20:00


Здравейте,мнения за TSI двигател 110 к.сили на шкода?


Потребителски аватар
lord_aggo
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 18 ное 2009 13:43
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 2016 DFCA
Местоположение: Sofia

Re: Двигател TSI

Мнениеот lord_aggo » Нед 21 май 2017 12:12


blazarov написа:
blazarov написа:Аз съм с Passat B7 края на 2011 1.8TSI 160кс.
Купуван от Порше София. Втори собственик от 9 месеца. Взех го на 100к точно сега е на 115к обаче гори масло яката. грубо между 0.5-1л на 1000км.
Иначе колата е страхотна, няма забележки, върви си яко и всичко точно, но за мен това не е нормално положение и нямам намерение "да си карам и доливам" :banghead
Решил съм да я правя, ама според мен не е за всеки работа. Видях тук във форума за Das Auto, изглеждат доста сериозни и прецизни. Звъннах и по телефона ми обявиха, че доста често ремонтират този двигател (има даже снимки във facebook и в темата тук) и общо взето излиза 5-7к лв всичко. Не коментирам цената - смятам, че е нормална за общо взето основен ремонт с нови бутала и т.н.. А и двигателя е сложничък с доста периферия, дето като се отваря и сваля сумати неща се сменят. Особено за качествено и изпипано изпълнение.
Някой минал ли е по този път? Сервиза наистина ли е читав? При положение, че са читави има ли смисъл да питам и в Порше (нещо не ми вдъхват доверие за интервенцията)? Мислих си за Overdrive също - те също са доста сериозни.

П.С. Срещах по нета, че на някои (дори и в БГ) са им признавали ремонта гаранционно, но за съжаление предишния не го е направил.. :icon_sad Предполагам вече на 5+години от Порше София изобщо няма да ги интересува въпреки, че е купувана от тях нали?



Здравейте,
Пиша с ъпдейт по моя казус. Сагата при мен (надявам се) засега приключи.
Взех си колата миналата седмица готова.
Равносметката е:
~4300 стандартния ремонт за проблема с разхода на масло - бутала, биели, сегменти, лагери и тн.
~800 смяна на верига, обтегач и всичко необходимо покрай него, като това включва и "непредвидена" подмяна на cam cover защото имал някаква цедка дето била заминала иначе представлява просто един голям капак.
~500 за първоначалната тестова процедура, с която официално се установи проблема (нещо, което аз перфектно знаех..)
, От VW не поемат нищо - колата е 11.2011 с изрядна сервизна история купувана от порше софия изток. Цените са с 30-40% отстъпка от порше софия изток, като жест на добра воля и компенсация едва ли не. Доколкото съм запознат с пазара според мен това е нищо и всеки би го получил за добър ден общо взето..
Убеден съм, че беше напълно възможно да се постигне далеч по-изгодна сделка с близо до пълно покриване на разходите от VW, но в момента нямам времето и търпението да се занимавам.
Относно услугите на Порше София Изток - поне от това, което се вижда съм по-скоро недоволен:
Колата седя над месец при тях и като я взех имаше малко мръсни следи в интериора от мазни майсторски ръце
Беше хвърлена една мазна бутилка масло на стелката отпред и я беше омазало
Макар че двг е свалян и разглабян и на практика основно ремонтиран като вдигнеш капака изглежда далеч по-зле от преди ремонта. Всичко е мазно и мръсно. Бях готов дори да платя допълнително за щателно измиване на ДВГ и коша, но не се сетих да го поискам. А и явно тайничко съм се надявал на някакъв лъч професионализъм и перфекционизъм..
Всяка интеракция с тях - въпрос, уточнение, оферта, проформа, плащане и тн минава през приемчика и съответно е предизвикателство. Отнема поне 3-4 телефонни разговора и сериозна доза хитрост, упорство и търпение да установиш контакт с този човек :-)

Надявам се това, което не се вижда и най-важното - самия ремонт да е на по-високо ниво.. :-)

Надявам се също колата да върви безпроблемно.
Поздрави


И аз съм със същата кола,купуване от Порше изток, със сервизна история, февруари 2012та, взех я на 92 000, в момента е на 110 000.
Чудех се кога ще се появи някой с този проблем - аз още като я взех моята и се разчетох по чуждите форуми и разбрах, че съм се понабутал малко :mhihi


lordlosh
Мнения: 143
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Двигател TSI

Мнениеот lordlosh » Вто 23 май 2017 11:24


А този двигател 1.8тси 160 коня, той с турбо и компресор ли е или само с турбина ?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот tdi fen » Вто 23 май 2017 11:33


само с турбо


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот владислав » Вто 20 юни 2017 15:36


Да се включа и аз с 1,4 ТСИ само с турбина, от 2 седмици собственик.
Дразни ме, че при температура над 15 гр. не знам до колко колата при студен мотор, сутрин най-вече държи високи обороти около 15-20 секунди и после се нормализират на 800.
Днес и неделя сутрин при 12/ 13 гр. при сутрешният старт няма такова нещо оборотите са около 800. Четох в чужди сайтове и форуми, че се наблюдавало и при други с този двигател и дори с 1,2.
Някой да е обърнал внимание? Ако има решение на проблема ще се радвам да го напише, за мен не е ОК. Обяснението, че така се пази катализатора и др. екологични обяснения не мисля, че е вярно, дори пишат за ъпдейт на софта и няма подобрение


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот hooligan_sk » Вто 20 юни 2017 15:54


Да, това е catalytic preheating mode и е напълно нормално да се случва. Имах същия мотор като твоя, при много ниски и много високи темп пали директно на нулеви 800, при всички други пали със "смукач". Сегашния ми Г7 ГТИ винаги пали на 1100-1200 оборота, няма топло, няма студено.


mita6kiL
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 29 май 2017 9:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател TSI

Мнениеот mita6kiL » Пет 30 юни 2017 12:08


Здравейте,
Насочил съм се към Пасат Б6 Метан който е с 1.4TSI мотора. Искам да попитам в какви сервизи си обслужвате колите(негаранционни)? Сервизите извън официалните как са? Чух че някои майстори въобще не се наемат с TSI двигателите.
Говоря за неща като смяна на ремъци и т.н и евентуално нещо по-сериозно ако се наложи.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Двигател TSI

Мнениеот владислав » Съб 01 юли 2017 17:15


Коя година е пасата и колко коня, първите тси са с верига.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта