Голф 6 срещу новата Астра

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
kiko
Мнения: 799
Регистриран на: Чет 30 ное 2006 14:30
Автомобил:
Двигател:

Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот kiko » Нед 19 юли 2009 22:37


На пазара излиза новата астра -,,вечния втори '' в голф класа...От снимките в нета се вижда ,че изглежда доста добре-по италиански агресивен дизайн,много добър интериор-направо спортни уреди в червено...даже голфманиаците от Автобилд признават ,че голфа изглежда малко прашасал...по принцип опел не правят лоши двигатели...а и се очкават цени по-ниски от VW-то...
дали VW няма да станат жертва на концепцията си за дизайна на шестица-даже тук във форума мнозинството не хареса колата-доста пенсионерски (поне за мен)дизайн ,с тези мини версии на стопове от туарег...леко безлична...
има и добри новини-един познат,който следва някакви дизайнерски науки в Германия ,каза ,че е бил на стаж в развойния сектор на vw и там когато повдигнали този въпрос им отговорили,че производството на голф 6 ще е кратко и неочаквано скоро ще се появи голф 7...
голфърите харесват ли новата астра...




Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот arrougance » Нед 19 юли 2009 23:08


А бе баче кико, новата астра ще счупи голфа по продажби. Просто с този дизайн е класи над голфа.


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот Golf_Diesel_ » Нед 19 юли 2009 23:18


А може ли снимка на тая новата Астра, защото в Гугъл намирам някакви нови Астри обаче нещо не ме хващат. :mrgreen:


Потребителски аватар
toman44o
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 25 яну 2009 10:14
Автомобил: VW VENTO
Двигател: ABS
Местоположение: The Earth

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот toman44o » Нед 19 юли 2009 23:26


новата астра е доста красива като дизайн,като цяло не са лоши коли опелите,ако имах възможност да избирам между двете сигурно щях да зема астрата :lol:


Потребителски аватар
valkilmera
Мнения: 800
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:58
Автомобил: Golf3 4 Audi A3
Двигател: ABS AZD 8P
Местоположение: Русе.... Golf 3 1,8mi.ABS 1992g,Passat1,8 RP.1990g

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот valkilmera » Пон 20 юли 2009 0:03


Външността не винаги е приоритет номер 1 :!: :!: :!:
Не съм виждал тази така неречена нова Астра и незнам кога е излязла на пазара,само знам,че Голф6 е победител в не малко дуели от този клас и ако не се лъжа в Мартенското издание на Аутобилд Голф 6 е на 1во място побеждавайки автомобилите на БМВ,СЕАТ,Мицубиши,Опел и тнт.
Нормално е когато излезе нов модел да има бляскави реклами и овации,но на теста всичко ще покаже...
Опелите не са лоши коли,но се надяваме скоро да дойде и отговорът на останалите фирми...
Лично на мен ГОЛФ 6 много добър автомобил и по качество, и със особен и неповторим стил. :012:


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот morfei1 » Пон 20 юли 2009 0:37


Еми това се пише винаги когато Астра тръгнат да вадят нов модел и е вярно. В крайна сметка тя е прекрасен автомобил и заслужава да бъде вечния втори.

Голф-а винаги е изглеждал старомодно и консервативно, но именно в това е неговия чар :) .


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот ABSOLUT » Пон 20 юли 2009 0:47


Golf_Diesel_ написа:А може ли снимка на тая новата Астра, защото в Гугъл намирам някакви нови Астри обаче нещо не ме хващат. :mrgreen:

Май е тази :roll:

Изображение


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот morfei1 » Пон 20 юли 2009 0:50


Правя някаква асоциация с BMW, на пръв поглед......... :roll:

Още малко снимки, отзад и на интериора?


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот ABSOLUT » Пон 20 юли 2009 1:14


Ето една галерия със снимки
Таблото и средната колонка са много добри.


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот niikoo_1 » Пон 20 юли 2009 1:27


При излизането на всяка Астра се говори така.
Спомнете си излизането на предишната Астра и Голф Мк5 говореха се същите неща, Голф винаги издържа проверката на времето по-добре от конкурента си от Рюселсйхаим.
И винаги държи по-висока цена и се търси повече на вторичния пазар.
Сравнете Мк5 с Астра H в момента като интериор и външен вид, сравнете Астра G с МК4 като интериор, външен вид и цена в момента 10години след като са ги пуснали :idea:

Спора е излишен Голф винаги е отгоре, при Астра няма никаква последователност в дизайна, а само се залита от една вълна на другам, каквото е модерно в момента, и което ще омръзне след 4-5години.
Няма я аурата, която я има при Голфа, няма го това наследство и това, че можеш да разпознаеш колата само по силуета и :idea:

Идеята с малко прозорчев хич не ми допада, досега всички Астри са били с друга колона и задница, малкото прозорче на А колоната и еднообемния (ваноподобен дизайн)също не ми се нравят и нямат връзка с нито един предишен модел.

Изображение

Изображение

Изображение

интериора е ужасно претрупан и нагизден, волана е неудобен и отделно си има присъщите ергомични на всеки опел тъпотии.
Гадните лостчета за мигачите и чистачките, пластмасите зад волана, разположението на ключа, приборите изобщо не ми допадат.


И все пак Астра е много хубава кола и много добър избор, ако човек не иска Голф Мк6, за цената си предлага много, същото важеше и за предишната Астра H за цената си беше страхотна оферта с голям избор от двигатели и обрудвания.

А и при всеки нов Опел като излезне има фурор, спомням си Омега Б като излезна средата на 90-те ми изглеждаше като космически кораб, но след като мина проверката на времето излгежда като продънен варел и всяка Е34ка дето от края на 80те години и началото на 90те е 10пъти повече кола :lol:
Вектра Б за пример ми е много по-неудобна за каране дори от Голф Мк3, в нея има уникално недомислен и неудобен интериор (като се почне от педалите, дебилното регулиране на волана, разположението и форматаму и се стигне до педалите, които са отвратителни като усещане и т.н. и т.н.)


Потребителски аватар
worldcoolesdude_
Мнения: 88
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 1:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chicago

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот worldcoolesdude_ » Пон 20 юли 2009 5:39


По убава или не докато не им сложат едно свесно 4х4 на тия опц-та, астра не би ми стояла в гаража :lol:


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот restless » Пон 20 юли 2009 7:30


valkilmera написа:Външността не винаги е приоритет номер 1 :!: :!: :!:
Не съм виждал тази така неречена нова Астра и незнам кога е излязла на пазара,само знам,че Голф6 е победител в не малко дуели от този клас и ако не се лъжа в Мартенското издание на Аутобилд Голф 6 е на 1во място побеждавайки автомобилите на БМВ,СЕАТ,Мицубиши,Опел и тнт.

В Аутобилд винаги побеждава ФВ :D
дори ако сравнението е с Ферари mhihi
Новата Астра изглежда добре, но колко е добра ще се види след 1-2 години.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот StS » Пон 20 юли 2009 7:48


Грозна работа, какво и харесват !?


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот One » Пон 20 юли 2009 7:49


новата астра като дизайн е копи и пейст по китайски - предница от мазда 3 задница от алфа.....айде нема нужда да хвалим такова недоносче
дизайнерите на опел да не са китайци случайно ?

голфа може да е безличен - но е със собствен облик и идентичност - за разлика от повечето нови модели, които ако не им видишп емблемата трудно ще различиш !


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 6 срещу новата Астра

Мнениеот rosen79 » Пон 20 юли 2009 7:51


Изобщо не е по-хубава от голфа.Единствено интериора е по-добре.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 127 госта