Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 11 фев 2019 22:09


Благодаря Митко!




iliev80
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 05 сеп 2014 16:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот iliev80 » Нед 17 фев 2019 16:42


Искам да си сменя салона, поради повреди подгрев на предните седалки, поразбита лява седалка и т.н и попаднах на един ама кожен салон. И двете коли са PASSAT B5.5 комби. Разликата между двете коли е,че салона който ще вземам е от англичанка. Проверих днес под предните седалки всичко е еднакво , а и снощи един колега тук от форума също каза,че няма проблем да се сменят. Кори няма да сменям,т.к вече са сменени. Обаче хикса идва сега от задните. На моите колата по средата е долу, а новия е отгоре на долу като нормален триточков колан. Това е първото ми притеснение за монтажа. И второто е,че отстрани седалките до вратата опорите и тях трябва да ги сменя, че те са от плат, а на кожа не върви. Как се свалят тези опори и колана също ли сесваля. Ако някой долу горе ме е разбрал и може да ми даде мнението си, ще съм благодарен. Малко съм бос по поправките, но с обяснения и насоки се справям :)


Потребителски аватар
asparuh.grigorov
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 05 авг 2019 22:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот asparuh.grigorov » Вто 06 авг 2019 7:43


Здравейте!
Желая да направя лека информация и да сменя салона на голф 5-ца със салон на голф 6-ца. Някой случайно да знае дали са съвместими :question
П.п. :use_search - Използвах търсачката, но не открих отговор на въпроса.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот toraborat » Вто 06 авг 2019 10:59


По чужди форуми пише, че захватът става само кабелите са различни и трябва нагаждане.


Потребителски аватар
Ivaile
Мнения: 552
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 22:47
Автомобил: Touran
Двигател: BSE 2008
Местоположение: Пловдив

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот Ivaile » Сря 07 авг 2019 11:54


Дали могат да се монтират други седалки в Туран 1Т2?
Предните са ми малко къси, ( на Пасат В5 ми е много по-удобно), а отзад ми се иска цяла седалка, като на пасат В5...


Almanox
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 02 авг 2019 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот Almanox » Сря 07 авг 2019 12:27


hooligan_sk написа:За Леон ти трябва салон от 4врат Г4/А3. :th_up

Здравей, а задни седалки от голф 4 ще станат ли на леон 1м?


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот pacoboy » Пон 12 авг 2019 17:00


Здравейте, седалки на пасат б5.5 без памет могат ли да се заменят директно със същите, но с ел. седалки с памет?
Има ли нещо по-различно, освен че едните са ел. дали всичко ще си тръгне, някакви различия имат ли?
Предполагам, че другите седалки с памет ще искат и отделна букса, която аз я нямам, така ли е?
Благодаря.


ibiza2001
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 7:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот ibiza2001 » Нед 13 окт 2019 9:41


Може ли да се сложи салон от а3 на поло, дали ще влезе?


pekakata
Мнения: 31
Регистриран на: Сря 20 юни 2018 12:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот pekakata » Пет 29 ное 2019 10:14


Здравейте,искам да сменя салона на голф 4(5 врати хетчбек) със друг салон.Освен от ауди а3 и а4 от какъв друг автомобил стават без преработки.Приятен ден


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот hvp800 » Пет 29 ное 2019 16:29


От А4 не става , а от другите дето стават ( Леон и Октавия) салоните не са по-добри от тези на голфа


Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот dj_nako » Сря 01 яну 2020 17:06


Колеги, кори на вратите от Голф 4 комби, стават ли на Голф 4 хечбек?


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот stoi4o.d » Нед 05 яну 2020 21:18


Един колега ме помоли да питам, дали от Голф 7 (съвсем обикновенни само с еърбег) може да вземе предните две седалки и да ги сложи на своя Голф 6 !?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 05 яну 2020 23:42


dj_nako написа:Колеги, кори на вратите от Голф 4 комби, стават ли на Голф 4 хечбек?

Разгледай вратите,и сам ще разбереш.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот betaserk » Пон 06 яну 2020 9:16


godfadar написа:Един колега ме помоли да питам, дали от Голф 7 (съвсем обикновенни само с еърбег) може да вземе предните две седалки и да ги сложи на своя Голф 6 !?


Това намерих в нета... http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php/190717-Mk7-golf-seats-into-a-Mk6

Ето превода от бат гугъл...

Предни седалки ..... почти включете и играйте.

Трябваше да сменя щепселите за окабеляване на въздушната възглавница, тъй като щепселите mk7 са различни. Изрязах щепселите от моите седалки Mk6, оставяйки около 300 мм гъвкавост на щепсела. Извадих същото от седалките на mk7 и свързах щепсела mk6 с олово към седалките на mk7, използвайки вградени конектори за куршуми. 3 на всяко място. Цветовете на окабеляването са различни между другото, така че трябваше да съм сигурен, че цветовете на проводниците са свързани правилно.

Седалката на водача има идентичния 2-пинов щепсел, закрепен към конектора на ключалката на предпазния колан, така че след като смените щепсела на въздушната възглавница, аз успях да монтирам седалката на водача. Позициите на болтовете са идентични.

Пътническата седалка на mk7 също има различен 4-пинов щепсел, който свързва катарамата и сензора за заемане на седалката под седалката. (Покрай страната на контакта на щепсела на въздушната възглавница). Отстраних Y-образния стан за окабеляване, свързан между сензора за заемане на седалката и закопчалката на колана от моя Mk6 и го замених за станцията mk7. Това води до необходимостта от 2-пинов контакт. След като този мод завърши, монтирах седалката за пътници.

В този момент реших, че всичко ще е наред. Нямах предупредителни светлини и веригите на въздушната възглавница са добри. Забелязах обаче, че след стартиране на автомобила и свързване на предпазния колан на водача, предупредителната лампа за предпазния колан за страната на пътника остава осветена. Изгасва, когато включите предпазния колан. Звукът на веригата за заемане на седалката също изглежда не работи. Оттогава разбрах, че ако се смени пътническата седалка, трябва да извършите основна настройка, последвана от нулиране на разпознаване на място, използвано VCDS. Планирате да го резервирате в местен гараж, за да се осъществи това, което се надявам да реши проблема с заетостта на седалките.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвместимост на салони за VW /VAG/.

Мнениеот stoi4o.d » Пон 06 яну 2020 22:17


Благодаря! Ние търсихме в ютуб някакво видео, но от форум е по-добро инфото! Явно става, но не е качваш се и караш :mhihi



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта