Ще се връща ДДС за нов автомобил

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Ще се връща ДДС за нов автомобил

Мнениеот warrior » Чет 18 ное 2004 14:47


Ще се връща ДДС за нов автомобил

От 2005 г. за всички нови автомобили до 163 конски сили ще може да се ползва данъчен кредит до 4 000 лева, без значение дали колите се ползват пряко за основната дейност на компанията. Разширението на обхвата на преференцията “данъчен кредит”, каквато съществуваше досега, най-вероятно ще бъде актуално догодина. Това решиха депутатите от парламентарната бюджетна комисия и приеха на второ четене промените в Закона за ДДС.

Досега режимът се ползваше само от транспортните фирми или за автомобили с над 7 места. Опцията вече се разширява. Данъчен кредит ще може да се ползва и за автомобили с 5 места, които не са акцизни (акциз се плаща на коли над 120 kW или 163 к.с.). Преференцията ще бъде достъпна в рамките на 4 000 лева. Например, ако автомобилът струва 20 000 лева, ДДС-то му е 4 000 лева и ще се ползва в пълен размер. Ако цената на возилото обаче е 30 000 лева, данъкът върху добавената стойност става 6 000 лева. В този случай ще се ползват 4 000 лева, а останалите 2 000 лева ДДС остават, обясни Стефан Хаджиниколов, председател на Съюза на вносителите на автомобили в България. За нови коли ще се считат тези, които са изминали не повече от 6 000 км и имат най-много 6 месеца от първата регистрация.

“Това е добра новина, ако удържи докрай и се превърне във факт”, допълни Стефан Хаджиниколов.”В България всичко е възможно. Ако влезе в сила, това ще бъде положителна промяна както за вносителите на коли, така и за техните клиенти”.

Мария Минкова
mminkova@avto.bg




Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Пет 19 ное 2004 0:03


Звучи добре ама дали наистина ще стане факт?


Гост

Мнениеот Гост » Пет 19 ное 2004 11:00


Добре де, ама как стоят нещата амо немам фирма а искам да си купя "нов" автомобил за мен си, като частно лице?



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта