За удоволствието което създава VW!!!

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот lion_heart002 » Съб 03 мар 2012 20:05


Малко ъпдейт на темата-откакто писах за последен път в темата видях един голф1 г60,няколко двойки,пасат б2,пасат б3-поне 3-4,един т1 бус и 5-6 б4 пасати! За съжаление,нямаше как да ги снимам понеже ги срещнах на пътя-колите бяха в уникално състояние,повечето тунинговани-ама не като нашия селски тунинг... scare
Днес обаче както си се разхождах и видях това животно отново и се сетих да го снимам за темата,мотора е от R32,звука му е уникален,много пъти е минавал покрай мен...

http://imageshack.us/g/201/p0303121352.jpg/




lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот lion_heart002 » Нед 11 мар 2012 22:38


Не се вижда много добре,но това пред мен е Herbie,бръмбара е досущ като от филма и в перфектно състояние...Номер 53...

http://imageshack.us/photo/my-images/845/p1103121722.jpg/


Потребителски аватар
Ugeorge
Мнения: 325
Регистриран на: Нед 27 ное 2005 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот Ugeorge » Сря 14 мар 2012 16:47


И аз вече мога да споделя горчивия си опит от това да не карам стария VW. След като имах един чудесен Голф 2 PB с климатик съумях да го ударя много сериозно Януари месец. Напълно безрасъдна постъпка от моя страна. Понеже ми беше единствен автомобил трябваше да си купя друг за да мога да купувам резервни части за ремонта на голфа :). Та купих си Ауди А4 1.8Т и не мога да ви опиша колко по-скучен автомобил е. Ходя сравнително често на ски на Боровец и докато си карах Голфа се чудех защо всички карат толкова бавно, с Аудито нямам подобен проблем. Карайки Голфа мога да кажа, че съм една идея по-близо до пътя усещам какво е сцеплението на пътя, като подам газ чувам мотора. Дава ми една увереност която Аудито не може да ми даде. Сега се позатопли и се заемам с ремонта на Голфа, на първо време да го вкарам в движение, следват подмяна на заден мост, предни носачи, радиатор, рещетка. Сами се сещате какъв инцидент е било за да има толкова части за ремонт. Но удоволствието от шофирането на Голфа е несравнимо.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот lion_heart002 » Пон 16 апр 2012 20:52


Айде албумче от мен от този уикенд,има и стари фолксвагени в него!
http://imageshack.us/g/6/p1504121549.jpg/
По темата-нещо доста стари голфове двойки засекох в германия този уикенд,та не знам... Търкалят си ги още немците... Пък и добре изглеждат!


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот Gigabyte » Съб 05 май 2012 12:16


Момчетата ,които са писали че няма удоволствие в тези youngtimer-и от марка Volkswagen ,явно или не са болни мозъци ,или нямат усет... Докато единичката ми беше в бокса ,карах на баща ми 3ката комби 1.9TDI ,на едни коне с mk1-то ми ,климатик и тн. Е за мен като ,че ли е за предпочитание на всяка една бабуна да се клатя(в лагерната количка както се бъзикат приятели с мен) ,отколкото да минавам отгоре им с пълната газ ,но пък завоите дето с единичката ги зимам безпроблемно с 100 ,комбито имам чувството ,че ще се обърне с 70 mhihi Също изпитвам много по-голямо удоволствие да си сваля джамовете или гюрука ,отколкото да си затворя прозорците и ту да ме изстудява климатика ,ту слънцето вънка да ме пече(хем ,че имаме фолио на почти всички стъкла на 3ката). Не знам ,но за мен тая "екстра" климатик в якото слънце ми е леко ненужна. То слънцето ме напича отвънка и тялото ми чуди как да реагира - топло ли му е ,студено ли му е... И не става въпрос само за при 3ката ,а и на сумати модерни коли ,двузонови незнам си какво отново си го има това явление. По-добре или да ме грее как си трябва или да си ме духа вятъра :Mr Green Fun

Пък и съвсем друго е удоволствието като гледам стари и млади хора ,как дори спират да огледат мк1-то ,къде такова явление при новите коли? Нагледах се на X5ци и C-класи :)


afanas
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 19 май 2012 9:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plowdiv

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот afanas » Съб 19 май 2012 9:48


Приятели, живях в Испания дълги години и ми е странно следното наблюдение: Колите от марката са хубави и аз съм собственик на Голф, но във въпросната страна Голфовете се карат предимно да не кажа единствено от една категория мургави хора на които там им викат " ХИТАНОС" (Цигани демек). На мен ми е обидно от този факт но какво да се прави караме коли с никаква репутация. Дет се вика по добре пеш отколкото с Голф.


Потребителски аватар
chochov_w
Мнения: 418
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 5:29
Автомобил: vw mk3
Двигател: гти
Местоположение: Varna

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот chochov_w » Пон 21 май 2012 8:21


afanas написа:Приятели, живях в Испания дълги години и ми е странно следното наблюдение: Колите от марката са хубави и аз съм собственик на Голф, но във въпросната страна Голфовете се карат предимно да не кажа единствено от една категория мургави хора на които там им викат " ХИТАНОС" (Цигани демек). На мен ми е обидно от този факт но какво да се прави караме коли с никаква репутация. Дет се вика по добре пеш отколкото с Голф.


въобще не съм съгласен всеки си кара каквото му харесва и допада и мисля че голфовете който ги карат мургавите както си писъл имат разлика от земята до небето с наще фолксвагени който се изпипват до последния детайл с времето,и с каквато и репутация да съм мисля винаги да си имам един мк1 или мк2 в гаража :beer


Потребителски аватар
zlatko83
Мнения: 92
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 12:56
Автомобил: VW GOLF 2
Двигател: PN
Местоположение: хисаря

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот zlatko83 » Сря 30 май 2012 13:47


afanas написа:Приятели, живях в Испания дълги години и ми е странно следното наблюдение: Колите от марката са хубави и аз съм собственик на Голф, но във въпросната страна Голфовете се карат предимно да не кажа единствено от една категория мургави хора на които там им викат " ХИТАНОС" (Цигани демек). На мен ми е обидно от този факт но какво да се прави караме коли с никаква репутация. Дет се вика по добре пеш отколкото с Голф.



не че нещо ама докато пътувах по тировете нямам такива наблюдения за испания.
Така че непиши глупости в темата циганин вмирисан. :beat_butt2

Последна промяна от radotom на Сря 30 май 2012 23:34, променено общо 1 път.
Причина: При следващата обидна квалификация предупреждението ще е официално!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот forski » Сря 30 май 2012 19:05


Ееее че те в Испания много зле били манговците щом карат Голфове, тук наще карат БМВ-та и Мерцедеси а по-смотаните са с Калибри mhihi


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот freestyler911 » Пон 18 мар 2013 0:32


Айде и аз да се запиша. Сапунерката и сипах пълна синтетика 5/50, малко на свинче звънче ама нали си я обичам ... Коренна промяна, след 3000 оборота си звучи плътно. Ами харесва ми да си я карам. Да стара е , лака и се лющи и така и не се справих успешно с просълзяващата гарнитура на капака на главата...

Но пък няма такъв кеф от карането. Иии на 1-ва и втора е много бърза :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот borri » Вто 19 мар 2013 8:32


afanas написа:Приятели, живях в Испания дълги години и ми е странно следното наблюдение: Колите от марката са хубави и аз съм собственик на Голф, но във въпросната страна Голфовете се карат предимно да не кажа единствено от една категория мургави хора на които там им викат " ХИТАНОС" (Цигани демек). На мен ми е обидно от този факт но какво да се прави караме коли с никаква репутация. Дет се вика по добре пеш отколкото с Голф.


айде и аз да кажа за Испания,аз съм бил и в момента съм в Испания и такова нещо нито съм чул нито съм видял,това за мен са неверни твърдения и глупости :thumb_down
и това,че VW не ти харесва като марка не ти дава повод за обиди,айде със здраве :Mr Green Fun


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот nokiangage » Пет 03 май 2013 19:55


Трудно ли се разделихте с първото Ви VW, защото аз имам проблем това май?!? Знаете, че при по-старите коли винаги има малки проблемчета - дали пластмаси ще тракат, дали нещо друго малко дразнещо, но според мен има "нещо" специално в тази марка и модел на VW и като вляза и затовря вратата се чувствам все едно съм си у дома. Става дума, че това е първата ми кола купена с изкарани от мен пари и тя присъства почти на всяка снимка от моите житейски съзнателни спомени от моя живот, защото преди да стане моя беше от доста години в семейството и естествено има и отрицателни емоции, но със сигурност са в много много пъти по-малко от положителните такива с нея. Всичките ми приятели ме укоряват(поддръжници на грешни марки :Mr Green Fun , няма да ги споменавам), че си поддържам старата кола както трябва и й отделям прекалено внимание, а не си купя по-съвременна и да си залужава вниманието към нея... Мен не ме притеснява годината 1990-та изобщо, дори съм горд - не ми е вързана правопропорционално със самочувствието, нито 90-те коня под капака са ми в ущърб и съм напълно доволен от тяхната служба, има си моменти в които бих желал по-мощен двигател, но пък много по-често ми се случва да мина над 1300 километра за два дена, да пристигнем без проблеми и след като я заключа да се обърна към нея и все още след над 6 години се усмихвам, преди да се прибера. Странното е, че родителите ми ме насочват към подмяна на автомобила, с идея за по-нов, по-младежки и по-сигурен автомобил след 2005-6-та да кажем, който може да бъде купен, но аз не мога да си дам ключа... Знам, че към по-хубавото се свиква по-лесно, но не мога да си дам ключа на друг човек... знам, че за втори път го споменавам , но е така. Бих купил на приятелката ми нейна кола, но не бих си сменил моята, тя иска Голф МК5 или Lupo (имаме едно Lupo в семейството вече и ми харесва много за градска кола) и я подкрепям. Минал съм с Пасат-а ми толкова много - от взимане на книжка, завършване 12-ти клас, 6 години студентство и 2 бала, преместване в няколко квартири и градове с багажа на 2-мата ни, местене в нов град и преместване от една в друга квартира, няколко събора и доста летни пътувания към морето, не ме е "оставял" никога освен прекалено малкото моменти, в които е била нужна намеса от моя страна за нещо, което е издържало повече отколкото е трябвало примерно като акумулатор или тампон и то се е случвало пред "нас" а не на пътя, за което съм му благоарен... Просто предпочитам да си вложа доходите за изплащане на апартамент в днешно време предвид всеобщата ситуаия, отколкото да имам нова и по-нова кола от сегашната, която няма да мога да поддържам - предпочитам да мисля за апартамент , отколкото и за кола заедно, не съм за този „гьол” за съжаление... Не става дума само за пари естествено, ако става дума за паралелна реалност бих се засилил към Benz S350 W140, C-Klasse 220 CDI или Passat B5/5,5 Diesel, въпреки, че първата изброена е доста стара и по-скъпа за поддръжка срaвнена с другите, но този модел ще го имам някой ден и ми е мечта, дали сега дали няколко години по-късно...в това съм се зарекъл!!! Просто ще правя всичко възможно да се движим със "стареца" на 23 години почти вече, ще му купувам глезотии за да се радвам на промените във визията му, и се надявам всеобщото ни приятелство да продължи доста години напред.... Изтезавал съм го със спортно окачване, ниски гуми, на моменти съм отлагал някои подмени, но в крайна сметка не мога да искам нищо повече от колата. Просто това е другият „член” от моето семейстество, който ме чака винаги пред нас ... :love.vw


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот iliankocov » Пет 03 май 2013 20:25


nokiangage написа:...

И когато за миг някой успее по някакъв начин да те разубеди, сети се за мен... През какво ли не минах, и пак си дойдех на "набора" :) Останах без думи от написаното!


Потребителски аватар
chochov_w
Мнения: 418
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 5:29
Автомобил: vw mk3
Двигател: гти
Местоположение: Varna

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот chochov_w » Нед 05 май 2013 9:45


nokiangage написа:Трудно ли се разделихте с първото Ви VW, защото аз имам проблем това май?!? Знаете, че при по-старите коли винаги има малки проблемчета - дали пластмаси ще тракат, дали нещо друго малко дразнещо, но според мен има "нещо" специално в тази марка и модел на VW и като вляза и затовря вратата се чувствам все едно съм си у дома. Става дума, че това е първата ми кола купена с изкарани от мен пари и тя присъства почти на всяка снимка от моите житейски съзнателни спомени от моя живот, защото преди да стане моя беше от доста години в семейството и естествено има и отрицателни емоции, но със сигурност са в много много пъти по-малко от положителните такива с нея. Всичките ми приятели ме укоряват(поддръжници на грешни марки :Mr Green Fun , няма да ги споменавам), че си поддържам старата кола както трябва и й отделям прекалено внимание, а не си купя по-съвременна и да си залужава вниманието към нея... Мен не ме притеснява годината 1990-та изобщо, дори съм горд - не ми е вързана правопропорционално със самочувствието, нито 90-те коня под капака са ми в ущърб и съм напълно доволен от тяхната служба, има си моменти в които бих желал по-мощен двигател, но пък много по-често ми се случва да мина над 1300 километра за два дена, да пристигнем без проблеми и след като я заключа да се обърна към нея и все още след над 6 години се усмихвам, преди да се прибера. Странното е, че родителите ми ме насочват към подмяна на автомобила, с идея за по-нов, по-младежки и по-сигурен автомобил след 2005-6-та да кажем, който може да бъде купен, но аз не мога да си дам ключа... Знам, че към по-хубавото се свиква по-лесно, но не мога да си дам ключа на друг човек... знам, че за втори път го споменавам , но е така. Бих купил на приятелката ми нейна кола, но не бих си сменил моята, тя иска Голф МК5 или Lupo (имаме едно Lupo в семейството вече и ми харесва много за градска кола) и я подкрепям. Минал съм с Пасат-а ми толкова много - от взимане на книжка, завършване 12-ти клас, 6 години студентство и 2 бала, преместване в няколко квартири и градове с багажа на 2-мата ни, местене в нов град и преместване от една в друга квартира, няколко събора и доста летни пътувания към морето, не ме е "оставял" никога освен прекалено малкото моменти, в които е била нужна намеса от моя страна за нещо, което е издържало повече отколкото е трябвало примерно като акумулатор или тампон и то се е случвало пред "нас" а не на пътя, за което съм му благоарен... Просто предпочитам да си вложа доходите за изплащане на апартамент в днешно време предвид всеобщата ситуаия, отколкото да имам нова и по-нова кола от сегашната, която няма да мога да поддържам - предпочитам да мисля за апартамент , отколкото и за кола заедно, не съм за този „гьол” за съжаление... Не става дума само за пари естествено, ако става дума за паралелна реалност бих се засилил към Benz S350 W140, C-Klasse 220 CDI или Passat B5/5,5 Diesel, въпреки, че първата изброена е доста стара и по-скъпа за поддръжка срaвнена с другите, но този модел ще го имам някой ден и ми е мечта, дали сега дали няколко години по-късно...в това съм се зарекъл!!! Просто ще правя всичко възможно да се движим със "стареца" на 23 години почти вече, ще му купувам глезотии за да се радвам на промените във визията му, и се надявам всеобщото ни приятелство да продължи доста години напред.... Изтезавал съм го със спортно окачване, ниски гуми, на моменти съм отлагал някои подмени, но в крайна сметка не мога да искам нищо повече от колата. Просто това е другият „член” от моето семейстество, който ме чака винаги пред нас ... :love.vw



точно и на място казано :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
volodya iliev
Мнения: 362
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 19:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: APT 2000 4MOTION
Местоположение: Дупница

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот volodya iliev » Пон 06 май 2013 20:08


Никога не си бях и представял,че ще притежавам фолксваген но след една злощастна случка през януари 2003г. когато имахме лада самара белгиско производство но за зла участ тогава постъпих в казармата и баща ми решава да дойде да ме види с майка ми и брат ми и на път за Велико Търново се завърта и насрещната кола ги удря странично приключва всичко с тази кола.Започна се търсене на друг автомобил тъй като от ладата не ставаше нищо.Тогава през 2003г. автокъщите току що прохождаха и така започна се едно търсене естествено не бяхме на зор.Така дойде свещената дата 14 март 2003г. когато отидохме в една автокъща да разгледаме колите нямаше много коли и не ни допадна нищо конкретно но преди да си тръгнем дойде на баща ми един колега случайно и той забеляза един пасат В3 пракиран към края и каза на продавача в автокъщата какъв е тоя пасат ей там дето е паркиран той от своя страна каза ами елате го вижте разгледайте го и ако ви хареса може да го спазарим.Отидохме аз баща ми брат ми и го разгледахме личеше си,че беше напудрен и измит от всякъде даже и двигателя беше мит.Човека каза запалете го направете едно две кръгчета да видите дали ще ви допадне и така направихме няколко кръгчета и ни хареса.Договорихме се за цената и му казахме да ни го запази тъй като не носехме пари в нас и той каза,че няма проблем да ни го запази.След няколко дни отидохме и го взехме беше на транзитни номера.След около две седмици си го регистрирахме с българските номера и така започна всичко.Много му се радвахме и ни доставяше удоволствие.Октомври месец се уволних от казармата и се отдадох на почивка до края на 2003г.Къде ли не се разкарвахме с него ходихме до Свищов тъй като баща ми е от там до Русе да се видя с братовчедите си.Започнах полека лека да се привързвам към него все пак беше друг клас автомобил в предвид,че до преди това имахме лада.На разположение имах 4-ри ел.стъкла,хидравлика на волана,регулиращ се волан,климатик единствено той е поставян от господата жабари в италия,централно заключване,оригинален спойлер на задният капак,оригинални халогени на предната броня и 4-ри дискови спирачки.Единственото нещо за което поизлъга човека в автокъщата беше годината на производство като спомена,че е 1990/91 но се оказа,че е 1989г.Двигателя е 1.8 с код РВ 82кв. 112к.с.С течение на времето започнах да се грижа за подръжката на колата просто ми доставяше удоволствие въпреки,че тогава все още не работех и не разполагах с никакви средства тъй като току що бях завършил техникума през 2002г.Не щеш ли един ден брат ми започна да подтиква баща ми към продажба на пасата и взимане на по нов автомобил но аз някак си нямах такова намерение и веднага се противопоставих на това казах им директно,че пасата не искам да се продава а да остане за мен пък брат ми като иска по нова кола нека си взима по нова и така.Добре че баща ми ме послуша и реши да остави пасата на мен и така до ден днешен аз си го поддържам и му се радвам.Просто се преивързах към него и в предвид факта,че уча в момента задочно и работя и нямам финанси за подръжка на по нова и по скъпа кола пасата си ме устройва напълно за тези 10г. откакто го имаме в семейството мога да кажа,че ми служи вярно и никога не ме оставял на път винаги съм се връщал и отивал където и да било.Карам си го все още на бензин и не мисля да му слагам газ тъй като на година не въртя повече от 10000 км.Вчера се прибрах от Свищов няма просто такова удоволствие като седна и го подкарам може да е морално остарял но на мен ми допада просто изпитвам удоволствие да отида до гаража да отключа да седна вътре в него и да завъртя ключа и да чуя двигателя и да потегля нанякъде.За вярната си служба към мен миналата година му подарих оригинален кълъф за акумулатора,кора под двигателя и обезшумителна кора под предният капак. :love.vwclub



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта