пасат б5,голф 4,поло?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
dannyn
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 21 фев 2011 22:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe

Re: пасат б5,голф 4,поло?

Мнениеот dannyn » Сря 02 мар 2011 21:53


Ще си позволя и аз да изкажа мнение като държа да подчертая, че си остава само едно от многото. От почти 8 години карам Г3 - 1,8 АBS. Като го срещнах беше "усмихнато" сребристо голфче с малко забележки, 3 врати и климатик. Голям кеф! До тук съм му навъртял лично 154 000 км(от общо 263000) като над 100 000 на газ.Обаче вече съм семеен и голфчето отесня, а и личи че остарява. За градско е добре, но послее... Преди три месеца се сдобихме с още 1 член в семейството - Г4 Вариант 1,9 ТДИ 101. Душишка! Натурално немска! Голям зор докато намеря читава, ама голям зор. И все пак си остава втора ръка. Спирам с хвалбите.
Конкретно защо Г4 Вариант: Голфът си е голф - по-евтин е за поддръжка от пасата, резрвните части са на приемливи цени, а и има минимална положителна разлика във возията на Варианта пред хечбек-а на Г. Избрах ТДИ поради факта, че оставям Г3-то да се мъчи в града - разликата е една ГО в повече, пък и съпругата трябва да тренира да върти геврека (и да свиква на овациите). А за дълъг път дизела е перфектен.В конкретния случай има-няма 5/100. Друг е въпроса за рисковете при закупуване на стар дизел. 101 катърчета - 30 лв. данък. Добър обем на багажника. Може би ако човек е по-по-едричък ще му е леко тясно, мЪ на мен ми е ОК. И най-хубавото - Г4 Вариант се произвежда до 2006Дек или 2007Яну във Волфсбург(Г5-в Mexico City scare ). Лощото е, че за 7000 лв трудно ще изпадне нещо такова(справка Мобиле.Де), но комбито се произвежда от 1999.
Накратко - помисли за Г4 комби. Ако не си се сблъсквал с проблема на избор на стар дизел - обезателно да го види сигурен човек. Не бързай - търси продължително и внимателно - хем ще се нагледаш на дъраци, хем ще си изясниш какво точно е за теб. Най-лесно се набутва човек като бърза. Другото колегите по-горе са го писали - да не ги повтарям. Успех!




Spartacus
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 12 фев 2011 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат б5,голф 4,поло?

Мнениеот Spartacus » Пет 04 мар 2011 8:22


Благодаря на всички отзовали се.Много информация научих в този форум.За колата май лятото ще се оглеждам (сякаш лятото има по добри оферти).


dannyn
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 21 фев 2011 22:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe

Re: пасат б5,голф 4,поло?

Мнениеот dannyn » Пет 04 мар 2011 12:30


Успех колега! Но лято-зима - много е относително. моето голф4е го търсихме 1 година, а лятото нищо интересно не се показа. Аз поне имама 4увството, че повечето покупки се случват лятото, а оттам и по-голямо търсене - по-високи цени още повече каруци... Ама знам ли?...


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: пасат б5,голф 4,поло?

Мнениеот joker » Пон 07 мар 2011 21:26


Spartacus написа:Благодаря на всички отзовали се.Много информация научих в този форум.За колата май лятото ще се оглеждам (сякаш лятото има по добри оферти).

И много ще сгрешиш!!!!Ако ще купуваш дизел лятото не е твоят сезон!!!Пък и за бензинка важи донякъде!
Защото:
1.Цените зимата са с поне 10-15% по-ниски.
2.Друго е да видиш палене и работа на студен ДВГ при минусови температури(особено важи за дизела!!!),когато всички кусури на стария ДВГ цъфват като роза през май!


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: пасат б5,голф 4,поло?

Мнениеот calm » Пон 07 мар 2011 23:09


dannyn написа: моето голф4е го търсихме 1 година, а лятото нищо интересно не се показа.


scare Надявам се, че след година търсене сте намерили голф с найлоните по седалките scare Бах маа му, човек, една година търсиш кола... Някак си не моа го вдена! Кво толко избирахте?

joker за паленето при минусови температури си прав, и за цените си прав, обаче на -10, някак си, самият студ те кара да претупваш детайлите.
Все пак 10х, ако устискаш на студа и пробваш повечето неща, и те работят- ще знаеш, че няма проблем с колата.


dannyn
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 21 фев 2011 22:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe

Re: пасат б5,голф 4,поло?

Мнениеот dannyn » Вто 08 мар 2011 18:52


До колегата, Calm,
наистина търсих почти 1 година, просто имам Г3, която ми вози дупето. Но когато искаш да вземеш нещо по-добро с което да возиш семейството - покупката може и да почака, а не съм фен на нова кола поради високата цена.
А Joker казва нещо много вярно :applause:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: пасат б5,голф 4,поло?

Мнениеот joker » Пон 21 мар 2011 22:42


Аз също си имам едно вярно до гроб 1.8АБС на газ,дето също до гроб няма да го продам.Затова си и позволих да се назландисвам на различни оферти.В края на краищата съм доволен от избора .Макар и 11 год 1.9 ТДИ AHF(комби) highline(естествено има си малки забележки по боята-все пак 11 г. са!) с 4 чисто нови зимни гуми Мишлен+4 по-стари(ама добри!) летни,нов акумулатор,сменени всички консумативи,обслужено турбо,регистрирана и карана 6 месеца вкл. и до Германия,платена ГО и годишен преглед за 2011....5800 лв...Пали като кибрит на минусови температури,разход от 6 до 7/100 градско и 5-5,8 външно...върви като фурия...какво повече да искам????
:beer



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта