проектозакона за движение по пътищата - нямам думи

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
kristian112
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 18 юни 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот kristian112 » Съб 20 яну 2007 10:16


още не е приет този закон така че отивай в КАТ и си вземай талончето докато е време!




wotson
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 13:35
Автомобил: vw touran
Двигател: BKD 2006
Контакти:

Мнениеот wotson » Нед 21 яну 2007 0:32


manarata написа:А какво стана с алинеята, че не могат да те спрат, ако не си направил нарушение?

Това отдавна е отпаднало сега всеки полицай с униформа може да те спре за рутинна проверка и ако констатира нарушение се обажда на съответните служби - кат (даи и иконимическа полиция) за бакшишите и т.н.
Даже кварталния и помощниците му (младши районен инспектор) могат да пишат актове по ЗДП. Всеки друг служител може да пише по ЗБДС и СГО.

Просто за пояснение го пиша това не е за заяждане, извинвния ако съм засегнал някой от съфорумниците в предишни постове :wink:


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Нед 21 яну 2007 1:22


Някой колега попита какво става ако не спреш на палка и никой не му отговори :roll: Целия съм в слух :D


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 21 яну 2007 2:50


NovobranecGT написа:Някой колега попита какво става ако не спреш на палка и никой не му отговори :roll: Целия съм в слух :D


Ами аз мога да ти кажа до сега как беше - лишаване от правоспособност до 3 месеца, веднъж се опитаха даже да ме приложат този член mhihi


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 21 яну 2007 3:12


Смятам се за доста "нерисков" шофйор/да не чува дявола ама от 6-7 години книжка/3 от който в автомобилния ад Сф/ два пъти съм нагъвал ламарини на паркинг/ама цялата система за контрол по пътищата и сичко свързано с тях е толкоз тъпа и "карикатурна",че няма накъде повече.Лично аз всекидневно поне 5 пъти нарушавам ЗДП и то в най-добрия случей.Единственото място където що годе съм в ограниченията на скороста са населените места ма и там съм с 15-20 отгоре в повечето случей.За извън града не ми се мисли-как можге всички пътища да са с ограничение 90 :? -независимо от пътя.Ква е тая простотия на всеки завой с пряка видимост да имаш ограничение 50-после ме карай да спазвам знаци-с тях е като приказката за лъжливото овчарче :cry: Как може да те глобяват за неналичие на пожарогасител,а по главна улица да има каруци и вечер жигули без фарове :!: Въпроси без отговор един милион.Ако има някой който ще ми каже,че все критикувам пък себе си негледам искам да го пусна по пътя Сф-Варна и да спази целия ЗДП и тогава да дойде да си говорим.Всичко това при условие че карам сравнително слабичка дизелова кола и мразя да оставям пари по асвалта под формата на гориво,гуми и т.н.Не ми се мисли за повечето колеги в форума с по-хубави коли и който ги чеше десния крак.Закона е адски тъп и просто не ти дава възможност да го спазваш поне на 80% процента-оттук нататък шофйорите са принудени да карат на самооценка ,а тя естествено води до всичките ПТП-та.


Потребителски аватар
dimitkoto
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 18 май 2006 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dimitkoto » Нед 21 яну 2007 10:49


Лично аз намирам смисъл в знаците и ги спазвам почти точно само при лошо време - дъжд, сняг или намалена видимост. При хубаво време са безумни и ме спасяват само мигащите колеги насреща.. но не винаги :)

А най-много се кефим да видим как се оправят дупки по български - със знак неравности по пътя и ограничение 40/60 :) Може и патрулка в храстите в близост, след като си потрошиш колицата по хендеците да те осурвакат и те та да усетиш и силата на закона :)

Живи здрави !


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 21 яну 2007 12:50


То със знак пак е културно,ама повечето случей е клони+лента.


wotson
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 13:35
Автомобил: vw touran
Двигател: BKD 2006
Контакти:

Мнениеот wotson » Нед 21 яну 2007 13:24


NovobranecGT написа:Някой колега попита какво става ако не спреш на палка и никой не му отговори :roll: Целия съм в слух :D

ами ако ти запишат номера и напишатдокладна по случая после кварталния може дати напише акт за неизпълнение на полицийско рапореждане (самото подаване на сигнала за спиране си е вид разпореждане) и по смътен спомен се лишава от право на управление за 6 месеца.

някои ако му се занимава мойе да провери колко тоно бяха месеците
за неиспълнение на полицеиско разпореждаме
мисля че този 4лен беше в ЗМВР -то

хайде със здраве


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Мнениеот smurf » Нед 21 яну 2007 15:02


за "неспиране на полицейски сигнал" беше 3 месеца, преди 2 години, знам от личен опит :D в момента сигурно е повече, но със сигурност не е по-малко :evil:


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 21 яну 2007 15:22


smurf написа:за "неспиране на полицейски сигнал" беше 3 месеца, преди 2 години, знам от личен опит :D в момента сигурно е повече, но със сигурност не е по-малко :evil:


от 1 до 3 месеца е по сега действащия закон, и аз от личен опит :oops:


Потребителски аватар
dekata
Мнения: 314
Регистриран на: Пон 20 ное 2006 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Мнениеот dekata » Нед 21 яну 2007 15:51


Ей тва ако някой ми го приведе ще съм благодарен

''Въвежда се използването на детските обезопасителни седалки. Премахва се и възможността на задните седалки в автомобилите да се превозват допълнително две деца до 7 г. или едно до 14 г., тъй като за тях няма задържащи устройства. ''

ако имам две деца не мога да ги возя заедно ли :roll: :screwy


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 21 яну 2007 17:56


dekata написа:
ако имам две деца не мога да ги возя заедно ли :roll: :screwy


Едно дестско столче заема една трета от задната седалка - може да сложиш повече столчета :wink:

Това според мен е една от хубавите промени в закона ... че все още има родители, които возят двете си деца едновременно на предната седалка :shock , а майката седи отзад сама :shock


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Нед 21 яну 2007 19:05


dekata написа:Ей тва ако някой ми го приведе ще съм благодарен

''Въвежда се използването на детските обезопасителни седалки. Премахва се и възможността на задните седалки в автомобилите да се превозват допълнително две деца до 7 г. или едно до 14 г., тъй като за тях няма задържащи устройства. ''

ако имам две деца не мога да ги возя заедно ли :roll: :screwy

Ами аз доколкото помня, в задностоящите можеше да стоят още две деца по на 7 години или едно на 14 без да се брои че заемат седящо място.Сега го отменят, защото не е безопасно и добре правят....Едно време като малък и аз съм се возил така, но е опасно, няма колан, а само някой те държи....Ще можеш да возиш и двете си деца, просто ще си седят на местата за пътници и ще са с коланчета :wink:


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Нед 21 яну 2007 19:09


musura написа:
dekata написа:
ако имам две деца не мога да ги возя заедно ли :roll: :screwy


Едно дестско столче заема една трета от задната седалка - може да сложиш повече столчета :wink:

Това според мен е една от хубавите промени в закона ... че все още има родители, които возят двете си деца едновременно на предната седалка :shock , а майката седи отзад сама :shock

Постоянно виждам коли с по едно детенце, което щъка из цялото купе...недай си боже колата да стане участник в ПТП :cry:


Потребителски аватар
baibradar
Мнения: 136
Регистриран на: Нед 08 окт 2006 12:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот baibradar » Нед 21 яну 2007 21:44


Не знам обаче как ще успеем да накараме децата си да седят вързани на седалка. Ако е за кратко време може и да стане но ако тръгне човек на дълъг път!! Представете си да вържете едно дете да стои мирно на едно място закопчано с колан в продължение на няколко часа. Лично на мен ми изглежда невъзможно. Говоря от собствен опит.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта