проектозакона за движение по пътищата - нямам думи

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 22 яну 2007 16:54


scuba написа:
Pichaga написа:седалките задълже,..


Съгласен. Седалка за МАЛКО дете - под път и над път. НО: (питам аз и отговор чакам) - за ДЪЩЕРЯ МИ от къде да намеря седалка? Не съм виждал да продават.

това са едни само седалка без облегалка на чико съм виждал най-големите са до 38 кг май май




One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Вто 23 яну 2007 9:00


Tyan написа:Няма жива сила дето да ме накара на хубав, широк път да се движа само с 90 ..... 110-120 ми се вижда добре и по магистралите без ограничение
..... успех им пожелавам с глобите :)

аз пожелавам най накрая кат да излезнат от храстите да престанат да работят "на частно" и да почнат сериозно да санкционират такива, за които няма правилници и закони , да се отнемат точки и книжки , а такива които карат без книжки - затвор с принудителен труд (не да лежат на гърба на данъкопладците) тогава може и войната по пътищата да позатихне


Потребителски аватар
dude
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 27 май 2005 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dude » Сря 24 яну 2007 17:04


бал съм ги, аз и сега не карам на габарити през деня, камо ли пък на къси
знам ги къде са куките , най-много да ме спрат, да почнат да се пазарят, ще откажа да им дам пари и какво толкова
ще ми напишат фиш или е акт?
а за скоростта, абе ще си купя ако трябва една кобра за 300 лв, и ще си лупам със 110 на дълъг път и това е.
то няма кьорава кола километри напред, ама аз ще карам с 90 :049:


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scuba » Сря 24 яну 2007 17:11


dude написа:....


E oт такива като теб как ми е писналоооо... Гъзари на пътя, дет не се събразяват с никого. Само за теб ли не важат законите? И мислиш ли че Кобрата за 500 лв. ще те спаси от челен удар с дърво (или не дай Боже с друга кола)? Щом си решил да се трепеш - трепи се. Но недей да трепеш невинни хора. Е от такива идва "голфаджия". И С ПРАВО!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Баси как побеснях!!!!


Потребителски аватар
Bob.Baev
Мнения: 1150
Регистриран на: Чет 23 фев 2006 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bob.Baev » Сря 24 яну 2007 17:16


scuba написа: ...


взе ми думите от устата...


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 24 яну 2007 17:22


bbaev написа:
scuba написа: ...


взе ми думите от устата...

човека се е пошегувал , не вярвам сериозно да го е мислил, като го е писал - тества ни само ;)


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Сря 24 яну 2007 17:25


ааа,за ограниченията в скоростта съм напълно съгласен със закона - те са там,заради собствената ни безопасност и заради сигурността на другите на пътя и около него.Глобите са гадно нещо,но по-гаден е проблемът,че повечето хора,които си карат бързо по принцип не си взимат поука от наказанията.


Потребителски аватар
20vTurbo
Мнения: 1034
Регистриран на: Вто 29 мар 2005 23:12
Автомобил: Jetta GLI Mk6 TSI + Octavia VRS
Двигател: 2012 20 TSI CCTA 2003 18 AUQ
Местоположение: София или Някъде в скалистите планини
Контакти:

Мнениеот 20vTurbo » Сря 24 яну 2007 22:01


scuba написа:
dude написа:....


E oт такива като теб как ми е писналоооо... Гъзари на пътя, дет не се събразяват с никого. Само за теб ли не важат законите? И мислиш ли че Кобрата за 500 лв. ще те спаси от челен удар с дърво (или не дай Боже с друга кола)? Щом си решил да се трепеш - трепи се. Но недей да трепеш невинни хора. Е от такива идва "голфаджия". И С ПРАВО!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Баси как побеснях!!!!


Спокойно де. Човека каза че ще кара със 110, което не е толкова ужасно. Май ако караш с 90 като тръгнат разни камиони и Москвичи със щайги да те надминават е по-опасно :wink:

Друг е въпроса че накой карат със 210 че и повече и това вече е опасно ...


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 24 яну 2007 22:11


One написа:
bbaev написа:
scuba написа: ...

взе ми думите от устата...

човека се е пошегувал , не вярвам сериозно да го е мислил, като го е писал - тества ни само ;)

Май ти е прекалено брутално за да го повярваш One... :roll:


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Сря 24 яну 2007 23:07


Пфу, какви закони?????? Законите не са проблема
...... тъпо е на път който е перфектен с 4 платна + аварините, разделен от мантинела, да сложиш ограничение 60 и да се крият в тези участаци като мишки .......... аз на такива пътища с под 110-120 не мога да карам .... то си е влачене и на магистрала 130 ...дали поради някаква причина някой ще се пребие с 130 или 180 все тая .......


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Мнениеот smurf » Чет 25 яну 2007 1:46


следя темата с интерес и просто....нямам думи....е***и точките и наказанията....и аз съм бил "безрассъден и глупав" преди време, промени ми се мисленето и поведението на пътя, и единственото което понякога не спазвам са глупавите ограничения от 60км/ч на извънградки път....ама тея от КАТ, наистина са побъркани....пресен случай, миналата седмица жената леко се чукна с един, на двете коли има по една едва забележима драскотина, следва акт с обяснението, че може да и коства 18 КОНТОЛНИ ТОЧКИ!!!???след месец, ще видим със сигурност, ама за мен това е супер брутално!


Потребителски аватар
Huizel
Мнения: 800
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 10:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Huizel » Чет 25 яну 2007 3:02


smurf написа:следя темата с интерес и просто....нямам думи....е***и точките и наказанията....и аз съм бил "безрассъден и глупав" преди време, промени ми се мисленето и поведението на пътя, и единственото което понякога не спазвам са глупавите ограничения от 60км/ч на извънградки път....ама тея от КАТ, наистина са побъркани....пресен случай, миналата седмица жената леко се чукна с един, на двете коли има по една едва забележима драскотина, следва акт с обяснението, че може да и коства 18 КОНТОЛНИ ТОЧКИ!!!???след месец, ще видим със сигурност, ама за мен това е супер брутално!


Аха има глупави ограничения от 60 обаче повечето са си много на място.Изглежда просто не си попадал в ситуация точно па извънградско да ти скокне някоя каручка,пък да видим тогава със 60 ли ще спреш по лесно или със 110 :roll: ,нищо,че пътя е хубав ;) То май вече стана по трудно да караш бавно отколкото бързо А? :roll:
А това,че жена ти е чукнала някой ,макар и леко може да и коства 18 точки ДА и така трябва да бъде.Нали все пак има 39 точки.Ако чукне още некой ,още 18 точки и така докато стане безопасна за движението.
Извинявай за малко гневното ми мнение ама ми писна да ме чукват къде леко,къде тежко и да няма последствия за виновните.Все пак който не му се отдава карането има си градски транспорт,маршрутки ,таксита и млекарки/както един колега каза :) )

Поздрави


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Чет 25 яну 2007 8:11


Не се говори за ограниченията в населените места ...там трябва да се внимава .... хоря живеят ...говоря за ограничения от типа ....хотел, капанче, бензиностанция, автомивка ........ посторена от някого и фраснато веднага ограничение .... по тая логика да направим целите междуградски пътища защото са пълни с капанчета с ограничение 50 като в градовете и чиста работа ........ искам като вдигна една скорост да си я подържам не през 2 километра да намалям до 60...
... а извинявам се ама проблема си е изцяло за каруцата излязла на междуградски път ...
.. а когато някой от хорицата дето не бързат се забие зад някой тир и се получи колона 200 метра дето се влачи с 70 на 90 ограничение..... и като дойде населеното място всички юруш да изпреварват защото вътре обикновенно е равно и право :)

На глупави пътища и маркировка добре не може да се кара и високите глоби и катастрофите няма да променят това ....

ЗАЩОТО:

Човек има винаги чувство за недосегаемост, какви са тия, на мен няма да се случи, а и дори да спрат един, а това може да се случи на най праведния шофьор дето веднъж на непознат път е изпуснал глупавото ограничение то останалите 10 нинджи ще се разминат :) ........

Така че цялата им стратегия е добре измислена ..... високи глоби, скоро ще им сложат камери в колите, GPS ..... но всичко ще си остане по старому :)

И тука много праведни шофьори имало ....... замислете се колко пъти сте си казвали: " Леле това беше голяма глупост от моя страна добре че ми се размина!: .............


Потребителски аватар
dude
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 27 май 2005 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dude » Чет 25 яну 2007 9:37


scuba написа:
dude написа:....


E oт такива като теб как ми е писналоооо... Гъзари на пътя, дет не се събразяват с никого. Само за теб ли не важат законите? И мислиш ли че Кобрата за 500 лв. ще те спаси от челен удар с дърво (или не дай Боже с друга кола)? Щом си решил да се трепеш - трепи се. Но недей да трепеш невинни хора. Е от такива идва "голфаджия". И С ПРАВО!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Баси как побеснях!!!!


бе човек твое право е да си беснееш,
на дълъг път аз не застрашавам живота на никой със 110 -120 км/ч,
в населените места си спазвам,
а ми кажи, защо реши, че при карана със 110 не съм се съобразявал с никой,? нито изпреварвам рисковано, нито засичам коли, кво си ми скочил?
за 6 години шофьор имам само едно ПТП, при това защото чукнах една кола леко отзад на светофар, защото някакъв малоумник мина на червено и човекът пред мен скочи на спирачките

не важали законите, глупости ми говориш, при 110-120 км/ч на хубав дълъг път, примерно на подбалканската
ти там с колко караш
айде баси примерните се изкарахте
при ограничение 90 ако ме хванат със 110 е само фиш човек, доколкото съм наясно


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Чет 25 яну 2007 9:44


при ограничение 90 ако ме хванат със 110 е само фиш човек, доколкото съм наясно


вече не :)



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 184 госта