Лепене на лайсна

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Ninja
Мнения: 318
Регистриран на: Пон 08 ное 2004 23:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Лепене на лайсна

Мнениеот Ninja » Вто 01 мар 2005 21:09


Бях спрял за малко в една пряка на Витошка и някой е опитал да ми свали лайсната на шофьорската врата, но нещо го е подплашило и не е довършил започнатото. Търся съвет/и как да поправя щетата и ако ще се лепи, то какво лепило да използвам и откъде да си го набавя.
Благодаря предварително




Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот relaxxx » Вто 01 мар 2005 22:02


Ми и на мен ми се случи такова нещо съвсем на скоро. Та аз как процедирах.... свалих лайсната някой да не реши че му харесва такава разлабена. Изчаках температурите да минат в плюсовия диапазон, щото повечето лепила не работят добре на студ, вкарах я в гаража почистих добре лайсната и вратата със спирт, купих нови щифтове, неутрален силикой( най скъпия е ама е най як на всякакви температурни условия - около 8 лв.), сложихщифтовете намазах обилно със силикон, към края с ключалката захванах с дъроделска стяга а по цялата дължина притиснах силно с дървени трупчета. Оставих да престои 24 и сега е като нова. Проблема на това решение е че не те застрахова напълно срещу крадци, но въпреки това става доста здраво. Става и също и с поп-нитове или с винтове и давата варианта са достатъчно грозни за да не ги предпочета, въпреки че ако си поиграеш можеш доста добре да прикриеш главите на нитовете...... ти решавай 8)


Потребителски аватар
gti
Мнения: 1793
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:47
Автомобил: MK4 R32
Двигател: BFH 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gti » Сря 02 мар 2005 13:00


Не се излагайте с тия нитове и рапидки,това е тотално осакатяване на колата :evil: :evil: Най-удачния вариант е отиваш в Юнитрейд и си взимаш нови щипки,не са много по-скъпи от колкото по другите магазини,но са по-здрави.Виждал сък кола с лепени лайсни и вежди и не искам да си спомням гледката след като крадците ги бяха откъртили с отверка.Аз предпочитам да ми гепят лайсните отколкото да изкривят ламарините.


Потребителски аватар
!!!xi6tnika!!!
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 22:20
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот !!!xi6tnika!!! » Сря 02 мар 2005 14:18


gti написа:Не се излагайте с тия нитове и рапидки,това е тотално осакатяване на колата :evil: :evil: Най-удачния вариант е отиваш в Юнитрейд и си взимаш нови щипки,не са много по-скъпи от колкото по другите магазини,но са по-здрави.Виждал сък кола с лепени лайсни и вежди и не искам да си спомням гледката след като крадците ги бяха откъртили с отверка.Аз предпочитам да ми гепят лайсните отколкото да изкривят ламарините.

ма нали се сещаш 4е по добре е с4упена лайсна отколкото открадната?защото ако ти я с4упят застраховката щети плати!а за липсваща 4аст нищо нети плащат


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Сря 02 мар 2005 22:28


!!!xi6tnika!!! написа:
gti написа:Не се излагайте с тия нитове и рапидки,това е тотално осакатяване на колата :evil: :evil: Най-удачния вариант е отиваш в Юнитрейд и си взимаш нови щипки,не са много по-скъпи от колкото по другите магазини,но са по-здрави.Виждал сък кола с лепени лайсни и вежди и не искам да си спомням гледката след като крадците ги бяха откъртили с отверка.Аз предпочитам да ми гепят лайсните отколкото да изкривят ламарините.

ма нали се сещаш 4е по добре е с4упена лайсна отколкото открадната?защото ако ти я с4упят застраховката щети плати!а за липсваща 4аст нищо нети плащат

много правилно колега, :lol:


Потребителски аватар
Ninja
Мнения: 318
Регистриран на: Пон 08 ное 2004 23:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ninja » Сря 02 мар 2005 22:49


а примерна цена за щипките знаете ли? имат ли си някакъв определен тип и име, или свалям мостра и влизам в магазина?
Благодаря на всички за помощта, ще се купуват щипки тия дни


Потребителски аватар
gti
Мнения: 1793
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:47
Автомобил: MK4 R32
Двигател: BFH 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gti » Чет 03 мар 2005 1:37


Ако ходиш до Юнитрейд те знаят,цената варираше около левче



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта