Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели

Мнениеот icoico » Сря 23 сеп 2015 10:42


restless написа:...PS: почти ми се иска да имах нов пасат дизел и да заведа дело за понесени морални щети :h020


Точно у нас, където на всеки четири от пет дизела са оскубани ФАП филтрите, за да "вървят" повече? Мислим нЕмаш шанс :mhihi :mhihi




Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели

Мнениеот betaserk » Сря 23 сеп 2015 10:45


Tова са си чисти политически работи, според мен! Както във филма Dallas. Има някъде някаква изгода да ги покажат по бели гащи. Ако тръгнат на всяка фирма да търсят кусури колко ли ще излезнат. Наистина защо една година са си мълчали чак сега ги разобличават. Интересно :gruebel Все едно аз да видя, че кмета краде и да го снимам и да си мълча докато дойде момент да го използвам за своя изгода. Да го изнудвам.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот icoico » Сря 23 сеп 2015 11:48


Уточнение от мен, понеже гледам заглавието е променено и темата е преместена в основен форум:

не мисля, че Фолксваген са единствените, които са открили как да ...ъъъ...уважат дявола във въздуха :mhihi . Според мен всеки от останалите производители по един или друг начин прави колите си така, че да покрият нормите именно на теста, както изглежда в момента- колата на ролки, симулиране на нормален режим на работа и т.н. Много показателно в това отношение, още веднъж ще го кажа, е това:

http://www.manager-magazin.de/unternehmen/autoindustrie/a-1054067.html

Der Testaufbau der Universität West Virginia und des ICCT:
Die Wissenschaftler nahmen sich die Modelle VW Jetta (2012), VW Passat (2013) und BMW X5 vor. Bei Daimler angefragt war noch ein Mercedes-Modell, das ihnen jedoch nicht zur Verfügung gestellt wurde, wie Mock sagte.
Die Universität West Virginia ging mit den PEMS-präparierten Autos auf fünf verschiedene Routen (Highway, Stadt, Land, bergauf, bergab). Das ICCT testete die Modelle auf dem offiziellen Prüfstand des California Air Resources Board (Carb), einer kalifornischen Umweltbehörde.
Der Passat wurde zusätzlich auf eine 4000 Kilometer lange Highway-Strecke zwischen den US-Bundesstaaten Kalifornien und Washington geschickt.
Der VW Jetta war mit einem NOx-Speicherkatalysator ausgestattet, der Stickoxide wie ein Schwamm bindet. Der VW Passat und der BMW X5 verfügten über einen sogenannten SCR-Katalysator, der mittels einer etwa AdBlue genannten Harnstofflösung die Stickoxide in Stickstoff und Wasser aufspaltet.
Alle Wagen wurden vor dem Test auf mögliche Defekte in Motor oder Steuerungssoftware überprüft.
Das Ergebnis: Die drei Autos bestanden ohne Weiteres die offiziellen Carb-Tests. Doch die Ergebnisse der Stickoxid-Messungen unter Realbedingungen überraschten John German:

Die von der West Virginia University gemessenen Stickoxidwerte lagen beim VW Jetta generell um das 15- bis 35-Fache und beim VW Passat um das 5- bis 20-Fache über dem gesetzlichen US-Grenzwert.
Der BMW X5 erfüllte die Stickoxid-Vorgaben im Allgemeinen und lag nur beim Bergauffahren darüber


За теста е бил поискан модел на Мерцедес, който не е бил наличен. БМВ Х5 е показал резултати над нормите по време на стръмно изкачване по наклон.

П.С. от това, колко бързо ФВ шефът си призна "издънихме се" си правя извод, че сигурно вече имат някаква подготвена стратегия за измъкване от киреча. :rolleyes


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот Vlad777 » Сря 23 сеп 2015 12:21


Започнаха да се пускат теми и от други потребители по същия въпрос, затова смених заглавието и я преместих тук, за да е по-достъпна и по-забележима от потребителите. Сигурен съм и аз, че ще има подобни разкрития и за други производители.
icoico написа:П.С. от това, колко бързо ФВ шефът си призна "издънихме се" си правя извод, че сигурно вече имат някаква подготвена стратегия за измъкване от киреча. :rolleyes
И на мен това ми направи впечатление и ми се стори доста прибързано, но най-вероятно е част от някаква стратегия да се минимизират глобите и да се реши проблемът максимално бързо.


BlackMagik
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 12:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот BlackMagik » Сря 23 сеп 2015 12:50


А на мен ми е интерсно, защо случайно са избрали за теста си, добрите душички с тяхно устройство, два модела на VW и един джип на BMW. Само тези автомобили ли се предлагат с дизелови двигатели на техния пазар? И най-много се дразня в изказвания от завишено в пъти, ама в какво, кило домати, литър ракия... Поне аз не видях публикувани някъде дадения тест, как е направен, графики, точни данни и т.н. Иначе от това ще страдаме ние потребителите, и без това нов автомобил в България човек не може да си позволи, а пък след такъв скандал на този автомобилен гигант. Но времето ще покаже!




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот icoico » Сря 23 сеп 2015 13:11


Това звучи доста логично. Виждал съм как един немец толерира издънките на друг немец с цел, като се натрупа критична маса да успее да му "намаже ските" в подходящия момент. Понякога с цената на големи загуби за организацията, като цяло. Не в такъв мащаб, естествено, но съм го виждал :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот relaxxx » Сря 23 сеп 2015 13:57


Нещата за ФВ хич не са розови в момента... може да се стигне до разцепване на компанията на по-малки или до трансформация няква.. защо са се омазали така немците за мен е неясно.
Но че американците удариха мръсно, това е ясно като бял ден.

Като цяло грозна картинка от всякъде, дано потребителите да не са потърпевши. :beat_butt2


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот VWGT » Сря 23 сеп 2015 14:21


Game of Thrones е най-точното определение и за мен на целия фарс :) Такива неща не стават без вътрешно одобрение, още повече с такъв замах. Знаете ли при тази криза колко народ, фондове и др инвеститори ще се освободят от акциите си панически. Спекулатнтите също са тук. Всеки ще се опита да печели от падащите цени. Реално ако самите VAG вътре не си избодат очите, тези 18-20-30 милиарда ще ги "платят" останалите акционери. Който може да чака, само ще спечели. След няколко години цените ще са си по местата, само влиянието във ВАГ ще е преразпределено.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот connor cane » Сря 23 сеп 2015 14:28


Нещата ще си се върнат на мястото след 1-2-3-4 години.
ФВ ще си продава автомобили, тъй като си има много верни клиенти и те няма да спрат да купуват коли само заради някакъв раздухан скандал с вредни емисии.
За повечето хора в Европа и по света е най-важно колата да им е изгодна и да не се троши, докато е тяхна собственост. Ако ФВ продължат да отговарят на тези критерии - няма причина да спрат да продават.
Фейлове и бъгове има при всички - май за момента само корейците успяват да се спасяват от тях.
От всичко това страда и марката "made in Germany".
Защо нямам сега няколко милиона да си купя акции на ФВ - гаранция след затихването на скандала ще се върнат на предишните си нива, та и по-нагоре. :arrow


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот icoico » Сря 23 сеп 2015 14:48


connor cane написа:...Защо нямам сега няколко милиона да си купя акции на ФВ - гаранция след затихването на скандала ще се върнат на предишните си нива, та и по-нагоре. :arrow


Късно е вече, сутринта трябваше :mhihi

chart.png
chart.png (3.46 KиБ) Видяна 3573 пъти


http://www.finanzen.net/aktien/Volkswagen-Aktie


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот connor cane » Сря 23 сеп 2015 14:57


Именно. :mhihi
Продължава да расте акцията - вече е на над 120 евро, с 8 евро над сутришните стойности.
През март е била 250 евро, обаче станаха проблемите с Китай и оттам също падна много - ФВ продават здраво в Китай и там им е един от основните стълбове на растеж.
В момента пазарната капитализация е 50 милиарда евро, през април е била над 100 милиарда... реално нищо не се е променило като печалба, оборот и тн... въобще понятието "пазарна капитализация" е много имагинерно и разтегливо.
С други думи - няма реални стойности и пари - всичко е едно балонче и спекула.

ФВ правят коли със сума ти марки по света и са пионери в много отношения.
За сравнение - Епъл е с пазарна капитализация 577 милиарда евро, преди няколко месеца гонеха трилион долара... правят някакви телефончета и таблетчета, които не са с нищо повече от всички останали на пазара, само дето са много по-скъпи заради овчия народ...

п.п. Сега пък е на 117 евро... варира яко. :smile


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот VWGT » Сря 23 сеп 2015 16:29


за да проверим дали има нещо верно в това, ще трябва да се анализира и какви обеми и в каква посока са минали :) тогава ще може да се каже, дали падането е приключило и дали има конспирация :)) ако правилно чета графиката 15000 акции май не са това, което чакаме

иначе явно целия Волфсбург е в траур вече официално, "бавареца" разби "вагена" и на другия терен, буквално :)
https://www.youtube.com/watch?v=am59qhrAXLI


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот Vlad777 » Сря 23 сеп 2015 18:50


Вече е факт и оставката на Винтеркорн. Официално съобщение е публикувано на сайта на концерна:
http://www.volkswagenag.com/content/vwcorp/info_center/en/news/2015/09/Statement.html

Има и изявление от изпълнителния комитет на надзорния съвет на концерна:
http://www.volkswagenag.com/content/vwcorp/info_center/en/news/2015/09/AR_Erklaerung.html

Общо взето там пише, че ще се създаде специален съвет, който да разследва случващото се и в следващите няколко дни ще има още оставки на висши кадри.

И Винтеркорн, а и съвета заявяват, че той не е знаел за манипулациите.


Потребителски аватар
KocetoTDI
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 20:17
Автомобил: MK3
Двигател: 1Z
Местоположение: София

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот KocetoTDI » Сря 23 сеп 2015 18:59


Цялата игра смърди яко снимката говори достатъчно. За какви еко норми ми говорят в държава в която не признават нищо по- малко от V8/V10
Прикачени файлове
12046734_10153293641152981_6878532881077227653_n.jpg



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта