ПАРАГРАФ 22 с Нов VW Tiguan

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
chifut
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 13:50
Автомобил:
Двигател:

Re: ПАРАГРАФ 22 с Нов VW Tiguan

Мнениеот chifut » Съб 28 окт 2023 9:40


Служебните ги облужваме на 30000км,карат се като чужди и не харчат масло. Конкретно 2,2дизел Форд. Без драми си изкарват 200те хиляди. На предшната ми кола 1,0ТСИ смених първото масло на 19х с предимно градско маслото изглеждаше много свежо преди смяната и без грам разход .След това сменях масло на 15х. също без грам разход, а магистрално си я пържех. Междинките си ги пваех аз с неоригинален филтър в сервиза на Шкода не са ми правили проблем. Според мен много се вживявате и всявате паника с тези смени на моточасове а и гугъл и разни инфлуенсъри псевдо спецове много лъжат напоследък. Все пак една смяна на 15-20х.изглежда разумна. В случая има проблем и за съжаление автора и е изтеглил късата клечка. Съдейки по развитието на историята вероятно споделения проблем е вече нечий чужд птпблем




chifut
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 13:50
Автомобил:
Двигател:

Re: ПАРАГРАФ 22 с Нов VW Tiguan

Мнениеот chifut » Съб 28 окт 2023 9:40


Служебните ги облужваме на 30000км,карат се като чужди и не харчат масло. Конкретно 2,2дизел Форд. Без драми си изкарват 200те хиляди. На предшната ми кола 1,0ТСИ смених първото масло на 19х с предимно градско маслото изглеждаше много свежо преди смяната и без грам разход .След това сменях масло на 15х. също без грам разход, а магистрално си я пържех. Междинките си ги пваех аз с неоригинален филтър в сервиза на Шкода не са ми правили проблем. Според мен много се вживявате и всявате паника с тези смени на моточасове а и гугъл и разни инфлуенсъри псевдо спецове много лъжат напоследък. Все пак една смяна на 15-20х.изглежда разумна. В случая има проблем и за съжаление автора и е изтеглил късата клечка. Съдейки по развитието на историята вероятно споделения проблем е вече нечий чужд птпблем


splinterbg
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 30 авг 2023 16:54
Автомобил:
Двигател:

Re: ПАРАГРАФ 22 с Нов VW Tiguan

Мнениеот splinterbg » Съб 28 окт 2023 13:12


Ивайло Димов написа:Това не е нормално !2 литра за такъв кратък пробег ...гледана ли е колата за течове ?

Няма течове, гори си масло. Сега ще правя максимално точно замерване, но очевидно е проблем за който VW не са имали проблем досега :h020


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: ПАРАГРАФ 22 с Нов VW Tiguan

Мнениеот telefunken » Съб 28 окт 2023 17:02


Снимай запалителните свещи отдолу и качи хубави снимки, за да преценим.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vodoleq и 248 госта